"

Necip Fazıl Kısakürek Kitapları

" araması için 1068 sonuç listeleniyor
Anonim Yayınları Akif Bey
Hızlı Teslimat

Anonim YayınlarıAkif Bey

59,25 TL
Sepete Git
Anonim Yayınları Gülnihal
Hızlı Teslimat

Anonim YayınlarıGülnihal

61,99 TL
Sepete Git

Sürükleyici Necip Fazıl Kısakürek Kitapları Trendyol’da!

Necip Fazıl Külliyatı, Türk edebiyatına damga vuran yapıtlardan oluşur. Necip Fazıl eserleri, kitap okumayı seven birçok kişinin kütüphanesinde önemli bir yere sahiptir. Birçok dalda etkinlik gösteren Necip Fazıl Kısakürek hikaye kitapları ile küçüklerin hayal dünyasına dokunmayı başarırken, Son Devrin Din Mazlumları gibi ağır eserlerle de gençlere ve yetişkinlere ulaşır. Yazar, Türk edebiyatının kazanmış olduğu köklü ve saygıdeğer şairlerden birisidir. O, Cumhuriyet Dönemi Türk şiirinin mistik şairidir. Din, tasavvuf, siyaset, öykü, roman, drama, şiir gibi pek çok alanı kapsayan eserleri ile önemli bir sanatçıdır. Şair, ilk şiirlerinde kişisel yalnızlık, ölüm, doğa ve kadın temalarını vurgulamış, 1934 yılından itibaren gizemli temalara ağırlık vermiş, gizemli anlayış ve ideolojik söylemlerle özgün şiirler oluşturmuştur. Şiirlerinde insanın iç dünyası, tutkuları, madde-ruh tezatı gibi konuları işlemiştir. Şair arkasında doksana yakın şiir ve birkaç derleme dizisi bırakmıştır. Birbirinden farklı eserleri ile Necip Fazıl Kısakürek tüm kitapları için Trendyol’a bakabilir, okuyucu yorumlarıyla birlikte fikir edinebilirsiniz.

Necip Fazıl Kısakürek Eserleri

Necip Fazıl Kısakürek Eserleri

Necip Fazıl kitap önerileri arasında en çok adı geçenlerden biri Çile isimli eseridir. Kitap, Necip Fazıl Kısakürek şiir kitapları içinde en önemlilerinden biridir. Şairin şiirlerini bir araya topladığı bir eserdir. Bu kitap, madde ve ruh tezatı içinde yaşadığı ruhsal buhranı anlatır. Necip Fazıl Kısakürek Çile kitabında toplam 173 şiir ve kendisinin noktalama adını verdiği 213 beyit bulunur. Necip Fazıl Kısakürek tiyatro eserleri arasında en önemli yapıtlarından biri Reis Bey’dir. Bu eser bir piyes yazısıdır ve toplamda 3 perdeden oluşur. İyilik ve vicdan gibi kavramlarda bocalayan, yanlış bir karar vererek masumların infazına yol açan, yargıçlık mesleğini bıraksa da vicdanı tarafından parçalanan bir aydının hikayesini anlatır. Necip Fazıl Ahşap Konak eseri ise yine piyes tarzındadır. Ahşap Konak, üç neslin ayrı ayrı yaşadığı bir mekanı temsil etse de aralarındaki korkunç anlayış ve yaşam uçurumunda her bir katman, 1950 sonrası Türk toplumunun içler acısı durumunu simgeler. Necip Fazıl İman ve Aksiyon eserinde, özlenen nesiller hakkında ideolojik fikirlerini sunduğu konferanslarını derlemiştir. Cumhuriyet ve Atatürk dönemini yazdığı Put Adam Necip Fazıl’ın en popüler yapıtları arasındadır. Dönemin siyasetini ve önde gelenlerini farklı bir bakış açısıyla yorumlayan Necip Fazıl Kısakürek Vahidüddin kitabında yapıcı ve özgün eleştirilerini dile getirir. Kendisine ait tüm bu eserleri tekli veya set halinde Trendyol’da bulabilirsiniz.

Necip Fazıl Kısakürek Kitap Setleri

Necip Fazıl Kısakürek Kitap Setleri

Necip Fazıl Kısakürek kitapları seti ile bu şairin okumak istediğiniz kitaplarına daha hesaplı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Setler dahilinde olabilen Bir Adam Yaratmak adlı eserinde bir tiyatro yazarının geçirdiği büyük ruh çilesini anlatır. Ölüm korkusuna, sanatın çilesine, kadere ve cinnet konularına değinir. Necip Fazıl Kısakürek Çöle İnen Nur kitabı ise Hz. Muhammed'in yaşamını ve İslam dininin doğuşunu mevzu alan bir eserdir. Bu eser birçok bilirkişi tarafından şaheser olarak kabul edilir. Necip Fazıl Kısakürek romanları örneklendirilecek olursa Aynadaki Yalan kitabı sanatçının roman tarzında kaleme aldığı tek eseridir. Bu kitap kendi hayatından birçok unsuru içinde barındırır. O ve Ben kitabı otobiyografisini yazdığı eserdir. Yaşamını, Abdülhakîm Arvasî Hazretleri'ni "Tanıyıncaya Kadar" ve "Tanıdıktan Sonra" olarak iki kısma ayıran şair, bu yapıtta O’na giderken kendisini etkileyen hadiseleri anlatmıştır. Bu eserleri Trendyol ayrıcalığı ve avantajlarını değerlendirerek kısa sürede temin edebilirsiniz.

Necip Fazıl Kısakürek Kitapları Trendyol’da!

Necip Fazıl Kısakürek Kitapları Trendyol’da!

Örümcek Ağı Necip Fazıl imzası taşıyan meşhur eserler arasındadır. Necip Fazıl Kısakürek Ulu Hakan kitabında Sultan II.Abdülhamit Han’ın hayatı ve davasını akıcı bir dille anlatır. Aynı zamanda Necip Fazıl Kısakürek Abdülhamid Han adlı piyes oyununda da bu konu üzerinde durmuştur. Babıali Necip Fazıl Kısakürek’in yazarken kendi vicdanını yokladığı ve muhasebe ettiği otobiyografik bir romandır. Bazı eserlerinde hayat hikâyesini kullandığını söyleyen şair, Babıâli’ye ayrı bir özen gösterir. Gerçek ruh hayatını, ruhunun kafa kâğıdını fotoğraflandırmak istediğini dile getirirken, bu yapıtıyla geçmişini ve çocukluk günlerini tüm samimiyetiyle anlatır. Esselam Necip Fazıl Kısakürek eseri için ‘Bu eser, bir mevlid mi? Hayır. Sadece O’na olan eritici aşkımın ve gevşemez bağlılığımın vecd destanı’ diyerek yazınını bu şekilde takdim eder. Necip Fazıl Esselam kitabı seçimleriniz arasında yer alabilir. Necip Fazıl Kısakürek bütün kitapları arasından seçim yapabilirsiniz. Necip Fazıl kitapları, indirimli setleri ve Necip Fazıl Kısakürek bütün eserleri Trendyol’da mevcuttur.