Nesil Yayınları
Ağabeyler Anlatıyor 3 Ömer Özcan 11453

İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen
19,96 TL
KARGO BEDAVA
Satıcı:
9.7
Satıcı Puanı
9.7 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
 • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
 • Bu ürün KitapStore tarafından gönderilecektir.
 • 24 saatte kargoda fırsatı iş günlerinde geçerlidir.
 • Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor serisinin üçüncüsü olan bu kitap -öncekilerde olduğu gibi- istikbaldeki tarihçilere sağlam ve güvenilir bir kaynak ve mazideki Nur talebeleriyle atidekiler arasında küçük bir köprü olabilecek nitelikte bir çalışma oldu. Nesil Yayınları yazarı olan Ömer Özcan, sayıları parmakla sayılabilecek kadar azalan, Üstad’ı görmüş, ziyaretinde bulunmuş ağabeyleri, Türkiye’nin her köşesini arayarak buluyor ve onlarla Üstad Bediüzzaman Said Nursî’yi ve Nur hizmetinin safahatını konuşuyor. Bin bir meşakkatle elde ettiği kayıtları okuyucularıyla paylaşıyor.Bu kitapta yer alan hatırlar, birinci ağızdan alınarak kaydedilmiştir. Alınan kayıtlar, hassasiyetle düzenlenmiş ve baskıdan önce sahiplerine okutulmuştur. Bu konuda azami titizlik gösteren yazarımız Ömer Özcan, "
 • Hatıraları, sahiplerini defalarca rahatsız etme pahasına da olsa tashih ve teyit ettiriyoruz"
 • diyor.Bu çalışmalarla, bir asra yaklaşan bereketli bir ömründe, binler hadiselere hedef olmuş Bediüzzaman Hazretleri’nin davasının ve şahsiyetinin, daha geniş manada anlaşılma ve yarınlara aktarılma imkânı elde edilmiştir.Muazzam bir gayretle çalışmalarına devam eden Ömer Özcan "
 • Üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri ve talebeleriyle alakalı orijinal, teyitli, tashihli çalışmalarımız devam edecek... diyor ve "
 • Bu araştırmalara hızla, hatta aceleyle devam edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Zira onu gören gözler, dinleyen kulaklar sayılabilecek kadar azaldı. Hepsinin yaşı yetmişlerin, seksenlerin üzerinde... Yedi-sekiz sene sonra kaç tane kalacak, Allah bilir. Bir devir, saff-ı evvel devri yavaş yavaş kapanıyor. Allah’tan hepsine hayırlı, sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyoruz"
 • diye ekliyor. Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 3 kitabında hatıraları bulunan isimler şunlar:Abdülvahid Tabakcı, Ahmet Aytimur, Binbaşı Hayri Tanju, Cafer Sadık Çim, Gülcemal Soylu, Hafız Ahmet Lütfi Sönmez, Hafız Ali Ergün, Hafız Ali Yağcı, Halil Yürür, Hamid Kuralkan, Hasan Eminç, Hüseyin Filiz, İhsan Barutçu, İlhan Yüce, İrfan Haspolatlı, Mahmut Aydın, Mehmet Ali Şeflek, Mehmet Büker, Mehmet Kayalar, Mehmet Oğuz, Mehmet Uslu, Osman ve Orhan Kara, Selami Özer ve Tarık Aktekin.
 • Bu butikte indirim kuponları/kodları geçerli değildir.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Sen Yap!
Ürünü değerlendirmek için lütfen

Ürün Açıklaması

Ağabeyler anlatıyor-3 risale-I nur hizmetkarları

Ömer özcan / nesil yayınları

 • Basım yılı: 2009
 • Baskı: 1
 • Sayfa sayısı: 320
 • Kağıt türü: Kitap kağıdı
 • Ebat: 13,5 x 19,5
 • Dil: Türkçe
 • Cilt durumu: Karton kapak
 • Isbn-10: 9752697393


 • Yazar: Ömer özcan
 • Kapak tasarımı: Kenan bıyıklı


Risale-I nur hizmetkârları ağabeyler anlatıyor serisinin üçüncüsü olan bu kitap -Öncekilerde olduğu gibi- Istikbaldeki tarihçilere sağlam ve güvenilir bir kaynak ve mazideki nur talebeleriyle atidekiler arasında küçük bir köprü olabilecek nitelikte bir çalışma oldu.
Nesil yayınları yazarı olan ömer özcan sayıları parmakla sayılabilecek kadar azalan üstad'ı görmüş ziyaretinde bulunmuş ağabeyleri türkiye'nin her köşesini arayarak buluyor ve onlarla üstad bediüzzaman said nursî'yi ve nur hizmetinin safahatını konuşuyor.
Bin bir meşakkatle elde ettiği kayıtları okuyucularıyla paylaşıyor.
Bu kitapta yer alan hatırlar birinci ağızdan alınarak kaydedilmiştir.
Alınan kayıtlar hassasiyetle düzenlenmiş ve baskıdan önce sahiplerine okutulmuştur.
Bu konuda azami titizlik gösteren yazarımız ömer özcan "hatıraları sahiplerini defalarca rahatsız etme pahasına da olsa tashih ve teyit ettiriyoruz" diyor.
Bu çalışmalarla bir asra yaklaşan bereketli bir ömründe binler hadiselere hedef olmuş bediüzzaman hazretleri'nin davasının ve şahsiyetinin daha geniş manada anlaşılma ve yarınlara aktarılma imkânı elde edilmiştir.
Muazzam bir gayretle çalışmalarına devam eden ömer özcan "üstad bediüzzaman said nursî hazretleri ve talebeleriyle alakalı orijinal teyitli tashihli çalışmalarımız devam edecek" diyor ve "bu araştırmalara hızla hatta aceleyle devam edilmesi gerektiğine inanıyoruz.
Zira onu gören gözler dinleyen kulaklar sayılabilecek kadar azaldı.
Hepsinin yaşı yetmişlerin seksenlerin üzerinde...
Yedi-Sekiz sene sonra kaç tane kalacak allah bilir.
Bir devir saff-I evvel devri yavaş yavaş kapanıyor.
Allah'tan hepsine hayırlı sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyoruz" diye ekliyor.
Risale-I nur hizmetkârları ağabeyler anlatıyor 3 kitabında hatıraları bulunan isimler şunlar:
Abdülvahid tabakcı ahmet aytimur binbaşı hayri tanju cafer sadık çim gülcemal soylu hafız ahmet lütfi sönmez hafız ali ergün hafız ali yağcı halil yürür hamid kuralkan hasan eminç hüseyin filiz ihsan barutçu ilhan yüce irfan haspolatlı mahmut aydın mehmet ali şeflek mehmet büker mehmet kayalar mehmet oğuz mehmet uslu osman ve orhan kara selami özer ve tarık aktekin.
Satıcı: KitapStore Satıcı Ünvanı: VEDAT AKOĞLU İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: İstanbul Vergi Kimlik Numarası: 25274576020
Şikayet Et