"

Nikon

" araması için 322 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Nikon

Nikon, uzun yıllardır anılarınızı kalıcı hale getiriyor. Bu yılların tecrübesini de kendine katarak 100 yılı deviren markanın sürekli gelişen teknolojisi, onu alanının vazgeçilmezlerinden biri haline getiriyor. Her türlü kullanıma uygun fotoğraf makinesi ve objektif seçenekleri bulunan Nikon, Amerika Birleşik Devletleri’nde pazar payı açısından birinci sırada. Türkiye’de de geniş bir pazar payına sahip olan marka, piyasaya sürdüğü her yeni ürün ile alkış topluyor.

Nikon’un Tarihi

Japonya’nın üç büyük optik üreticisinin ortaklığı ile 1917 yılında kurulan Nikon’un 60 yıl içinde fotoğraf makinesi, mikroskop objektifi ve optik ölçüm cihazları alanındaki başarıları markayı bu alandaki en büyük üretici haline geldi. 2. Dünya Savaşı sırasında da faaliyet gösteren şirket, bu süreçte Japon ordusuna dürbün, periskop ve bomba nişangâhı gibi ekipmanlar üretterek destek verdi. Bu süreç boyunca 19 fabrika ile hizmet veren Nikon, savaş sonrasında tek fabrika ile üretimine devam etti. Nikon markasını taşıyan ilk fotoğraf makinesinin üretimi ise 1948 yılında gerçekleşti. Nikon I ismi ile üretilen bu ilk fotoğraf makinesinden sonra, markanın bu alanda tanınırlığını sağlayan Amerikalı foto muhabir David Douglas Duncan oldu. 2008 yılında ise Nikon, ilk sesli video kayıt ve yine ilk D-SLR olam özelliklerine sahip kamerasını piyasaya sürdü. Marka, günümüzde de Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Japonya’da bulunan laboratuarlarıyla ARGE çalışmalarına titizlikle ve ciddiyetle devam ederek yeni teknolojiler geliştiriyor.

Nikon Markalı Ürünler

Teknoloji ilerledikçe dijital fotoğrafçılığın yaygınlaşması ile Nikon fotoğraf makineleri her kesimden ilgi görüyor. Hem meslek olarak hem de hobi amacıyla fotoğrafçılığı sevenler, ihtiyaçlarına göre ulaşılabilir Nikon ürünlerini keyifle kullanıyor. Son teknoloji aynasız kameralardan ya da D-SLR kamera modellerinden tercih yapılabiliyor. Seçeneklerin çeşitliliği kullanım alanına uygun makine ve objektif seçimi yapmanızı kolaylaştırıyor. Dilerseniz bunlara ek olarak flaş seçimi de yapılabiliyor. "Ama bu kadar profesyonel olması gerekmiyor" diyorsanız, Coolpix kompakt fotoğraf makineleri ile Nikon bu ihtiyacınızı da karşılıyor.

Fotoğraf makineleri konusunda tartışmasız liderlerden biri olsa da başarılı olduğu başka kulvarlar da var. Özellikle doğa sporlarına ilgi duyanlar için optik ürünler üretiyor. Dürbünler ve gözlem teleskoplarını doğaseverler beğenerek kullanıyor. Av sporuna ilgi duyanlar için ise zorlu hava koşullarında dahi sorunsuz kullanabilecekleri tüfek dürbünü seçenekleri sunuyor. Ayrıca golf tutkunlarının sahada oldukça işlerine yarayacak olan lazerli telemetreler de Nikon’un ürün yelpazesi dâhilinde. Nikon, bilimsel araştırma yapanları da unutmuyor. Açık havada da kullanılabilen taşınabilir saha mikroskoplarının mini modelleri sırt çantasına sığabiliyor. Tüm bu ürünlerin yanı sıra, ürünlerinizi korumak ve desteklemek için kullanabileceğiniz aksesuarlarla yardımcı yazılım ve uygulamalar da Nikon tarafından sunuluyor.

Her İhtiyaca Yönelik Bir Nikon

Nikon profesyonel fotoğraf makinesi, hem kalitesi ve kullanım kolaylığı hem de ulaşılabilirliği sayesinde birçok profesyonel fotoğrafçı için tercih sebebi oluyor. Düğün fotoğrafçılığı, foto muhabirlik, doğa fotoğrafçılığı gibi açık ya da kapalı alanlarda kullanabileceğiniz Nikon kamera seçeneklerini sizin için üretiyor. Ayrıca makinenize ek olarak alabileceğiniz lensler ile farklı alanlarda kullanıma imkân sunuyor. Fotoğraf makinesi Nikon ile yeni bir boyut kazanıyor ve Nikon laboratuvarlarında ARGE çalışmaları devam ederek güncel teknolojiyi meraklısıyla buluşturuyor. Geliştirmeler sadece Nikon fotoğraf makinesi ile sınırlı kalmıyor, diğer tüm Nikon markalı ürünleri kapsıyor.

Nikon Fiyatları

Nikon fotoğraf makinesi fiyatları, alıcı tercihlerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Nikon kamera fiyatları ile Nikon lens fiyatları, yapılacak kamera ve lens tercihine bağlı olarak değişiyor. Aynalı kameralar daha yüksek fiyattan alıcı bulurken, D-SLR kameralar daha uygun fiyatlı olabiliyor. Rakiplerini kalitesiyle geri planda bırakan Nikon, fiyat performans konusunda ezberleri bozuyor. Fotoğraf meraklılarının yanı sıra doğaseverleri de ulaşılabilir fiyatları ile başarılı ürünlerle buluşturuyor.

Trendyol, Nikon markalı ürünleri kampanyalı fiyatlarıyla meraklısı ile buluşturuyor.