"

Nintendo Oyunları

" araması için 201 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Nintendo Oyunları

1889 yılında kurulmasına karşın dijital oyun dünyasını 1980’li yıllarda etkilemeye başlayan ürünlere imza atan Japonya merkezli Nintendo, hem kendi geliştirdiği hem de büyük oyun stüdyolarının hazırladığı oyunları, kendine özgü oyun konsolları aracılığıyla oyunculara sunuyor. Yenilikçiliği elden bırakmayan ve her yeni oyun konsoluyla teknoloji ve oyun dünyasını bir kez daha şaşırtan Nintendo, sıra dışı oyunlarla, sıra dışı bir eğlence vadediyor.

Nintendo Oyunları ile Bambaşka Bir Oyun Tecrübesi Yaşayın

Oyun meraklılarının beğenisine sunduğu oyun konsollarını, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yenileyen Nintendo, 2006 yılında çıkardığı Wii adlı oyun konsolu ve bu konsola özel Nintendo Wii oyunları ile hala gündemdeki yerini koruyor. Geleneksel oyun kontrolcüleri ile oyun oynamaya alışkın olanların, zaman zaman "Nintendo Wii oyunları nasıl oynanır?" şeklindeki haklı sorularının ortaya çıkmasını sağlayan Wii oyun konsolunun kontrolcüleri kablosuz olmasıyla öne çıkıyor. Oynanan oyuna göre bu kontrolcüler; bir direksiyon, golf sopası, boksör eldiveni ve daha pek çok farklı şekillerde değerlendirilebiliyor. Wii için sunulan oyunlar, hem konsol hem de kontrolcüler için özelleştirilmiş oluyor. Adı Nintendo ile özdeşleşen Mario, Zelda, Metroid gibi serilerin Wii versiyonları bulunuyor. Büyük oyun stüdyolarının hazırladığı yarış, aksiyon, FPS, Roguelike, Metroidvania, Rhythm Shooter gibi değişik tarzlardaki yapımlar da Wii kullanıcılarının oyun kütüphanesine girmeyi bekliyor.

Oyun Koleksiyonunuzu Nintendo Switch Oyunları ile Zenginleştirin

Nintendo’nun Wii U sonrasında teknoloji dünyasına kazandırdığı oyun konsolu Nintendo Switch, şimdiye kadarki tüm Nintendo mirasını adeta tek bir potada eriterek rafine bir ürüne dönüşüyor. Kablosuz kontrolcüleri, hem mobil oyun konsolu hem de televizyona bağlanabilen ev konsolu şeklinde kullanılabilen ürün, güncellenen oyun kütüphanesi ile oyun tutkunlarının ilgisini çekiyor. Güçlü donanımı sayesinde yolculuk ederken AAA oyunların oynanabilmesini, evdeyken de Full HD çözünürlükte aksiyon dolu anlar yaşanabilmesini mümkün kılan konsol, çıktığı 2017’den bu yana kütüphanesinde 1587 oyuna ev sahipliği yapıyor ve bu sayı her geçen gün artıyor.

Konsolun çok oyunculu şekilde değerlendirilebilmesi, Nintendo Switch oyunları arasında parti oyunlarının da boy göstermesini sağlıyor. Kendi içlerinde pek çok mini oyunun yer aldığı parti türü yapımlar, oyuncuların keyifli zaman geçirmelerine yardım ederken kimi zaman reflekslerini de güçlendirmelerine katkıda bulunuyor. Aksiyon dozu yüksek yapımlardan hoşlananlar ise yenilenen Doom ve Doom Eternal gibi FPS oyunlarına, Guilty Gear XX Accent Core Plus R ve Dragon Ball Xenoverse 2 gibi dövüş oyunlarına, Darksiders: Warmastered Edition gibi aksiyon/macera oyunlarına yönelebiliyor.

Nintendo ile Seyahatlerinizde Oyun Oynamaya Ara Vermeyin

1980’li yılların sonunda Game Boy gibi efsanevi bir el oyun konsoluna hayat veren Nintendo, bu alandaki üstünlüğünü aradan geçen yıllara rağmen kimseye kaptırmıyor ve modern el oyun kolları ile oyun meraklılarının bir kez daha takdirini kazanıyor. 2004 yılında çıkardığı Nintendo DS oyun konsolunun daha güçlü ve çift ekranlı modeli olan Nintendo 3DS ile 2011 yılına damgasını vuruyor. Grand Theft Auto: Chinatown Wars’dan Monster Hunter Generations’a, Shin Megami Tensei IV’ten Mario Kart 7’ye kadar onlarca oyun, yenilikçi konsolla oynanmayı bekliyor. Konsolun Nintendo DS ile uyumlu olması sayesinde bu konsol için daha önce oyun alan kullanıcılar, ilgili yapımları Nintendo 3DS aracılığıyla da deneyimleyebiliyor.

Tekdüze oyunlardan sıkıldıysanız ve size bambaşka tecrübeler yaşatacak oyunlar arıyorsanız, halihazırda kullandığınız veya yeni edineceğiniz Nintendo oyun konsollarına uygun yapımları, oyun ve oyun konsolları kategorisi aracılığıyla inceleyebilir, dilediğiniz oyunu Trendyol’un avantajlı fiyatları ile kolayca satın alabilirsiniz.