İlgili Kategoriler
Kapasite
RAM Hızı
Ekran Kartı Bellek Tipi
Uyumlu Sistemler
Fiyat
HDMI
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
"

Notebook Ram

" araması için 2901 sonuç listeleniyor

Bilgisayar Performansını Yükselten Notebook Ram Çeşitleri Trendyol'da!

Günlük hayatımızda teknolojik aletlerin kullanımı teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber artık kullanılması kaçınılmaz bir hale geldi. Taşınabilir bilgisayar modellerinden biri olan laptoplar, günlük hayatta en çok kullanılan teknolojik aletlerden biridir. RAM, ise laptopların ihtiyaç duyduğu bütün bilgileri depolayan ve aşırı hızlı olan bir sistemdir. Laptop modellerinde önemli donanım ürünlerinden bir tanesi olarak sayılmaktadır. Laptoplarınızda RAM’ler sayesinde çizim yaparken ya da oyun oynarken yavaşlama oluşumu engellenir. Notebook ram modelleri kullanım tipi, marka, kapasite ve hız gibi kategorilere göre çeşitlenmektedir. Ürün modellerinin çok fazla olması nedeniyle tüm ihtiyaç ve beklentilere yanıt niteliği taşır. Veri depolama özelliği sunan RAM’ler kolayca değiştirilebilir bir yapıdadır. Laptop modeline uygun seçeneği kolayca temin edebilirsiniz.

Sürekli Değişen Yapısı ile Notebook Ram

Sürekli Değişen Yapısı ile Notebook Ram

Genel anlamda laptoplar için kullanılan RAM’leri iki çeşitte incelenir. Bunlar Statik Rastgele Erişilebilir Bellek ve Dinamik Rastgele Erişebilir Bellek şeklinde ifade edilebilir. Süreli olarak değişen bir yapıda olan RAM’ler belirli aralıklarda şarj edilmesi gerekir. Elektrik olduğu sürece SRAM’ler içerisindeki veriyi saklayarak yenilenme ihtiyacı duymaz. notebook ram çeşitleri genel anlamda bu iki çeşit altında sunulur. Her ihtiyaca uygun RAM bulunabilmesi kullanıcılar için çok avantajlı bir durumdur. Laptoplar için kullanılan RAM’ler geniş ürün yelpazesinde marka özelinde kullanıcılar ile buluşturulur. 2 gb ddr3 notebook ram basit düzeyde görülebilecek işlemler için uygunluk sağlar. Yüksek performans gerektirmese de gün içinde ki kısa yazışma ya da araştırma yapma gibi detayları gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışma Hızı ve Çeşitlerine Göre Notebook Ram

Çalışma Hızı ve Çeşitlerine Göre Notebook Ram

RAM satın alım öncesinde kullanıcıların bir takım hususlara dikkat etmesi gerekir. İlk olarak kullanım tipinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu kullanım çeşitlerine göre en sık tercih edilen ddr2 notebook ram ürünü karşımıza çıkar. İlk çıkan model olarak bilinir. Çalışma hızı olarak yaklaşık 200-400 MHz’dedir. Her ne kadar günümüzde kısıtlı bir alanda kullanılsa da daha fazla veri elde edilmesini amaçlar. Aynı kapsamda hizmet veren ddr3 notebook ram ürünü de aynı özellikleri taşıyan farklı bir çeşittir. Daha az güç tüketimi sağlayan özelliklerinin yanı sıra uzun pil ömrü ile dikkat çeker. Çalışma hızı olarak 800-1860 MHz ölçümlenmektedir. Son dönemlerin en çok kullanılan RAM’i olarak bilinir. Bir laptop için tavsiye edilen RAM kapasitesi 4 gb ddr3 notebook ram olarak ifade edilir. Bu özellikte yer alan cihazlarda RAM, cihazı fazla yormayan işlemler esnasında kullanılır. Bu sayede 8 gb ddr3 notebook ram günlük işlemleriniz için uygunluk sağlar.

Notebook Ram Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Notebook Ram Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

8 gb ddr4 notebook ram yükske kapasiteye sahip olan oyunlar için kullanıma uygundur. Günümüzde çoğu oyun için laptoplarda ddr3 8 gb notebook ram gerekli görülmektedir. 16 gb ddr4 notebook ram yazılım, 3D modelleme gibi alanlarda işlem yapan kullanıcılar için uygunluk sunar. 3200 mhz notebook ram modeli ise internette sörf yapma, film izleme gibi işlemler için kullanılabilir. Amaçları doğrultusunda hizmet veren bu ürün ve ürün modellerine kullanıcılar ihtiyaçlarına göre tercih de bulunmalıdır. Notebook ram fiyatları maka ve ürün özelliklerine göre değişir. Birbirinden farklı kullanım amacına sahip olan bu ürün, hız ve kapasitelerine göre kategorilendirilmiştir. Bu sayede her bütçeye sahip olan kullanıcılar farkı fiyat aralıklarında yer alan bu üründen temin edebilirler. Satın alım öncesinde kısa bir araştırma yapmanız işlem detaylarınız için uygunluğunu görmek adına önemlidir. Trendyol üzerinden Notebook ram modelleri, özellikleri ve fiyatlarına erişim sağlayabilirsiniz.