placeholder
"

Numaralı Güneş Gözlüğü

" araması için 30 sonuç listeleniyor

Numaralı Güneş Gözlüğü Modelleri ile Modadan Geri Kalmayın

Sağlık problemi göz kuruluğu vs nedenlerle lens kullanamıyor ya da gözlük kullanmayı lense tercih ediyorsanız güneş gözlüğünüzü numaralı alıp çok rahat edebilirsiniz. Peki numaralı güneş gözlüğü nasıl olmalı? Numaralı güneş gözlüğü aldığınızda nelere dikkat etmek gerekli? Güneş gözlüğü diğer aksesuarlardan farklı olarak sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilecek bazı özelliklere sahiptir. Eğer doğru gözlüğü kullanmazsanız göz sağlığınızı bozabilir, yaşam kalitenizi düşürebilirsiniz. Numaralı güneş gözlüğü almadan önce yakın tarihte göz muayenesi olmadıysanız bir göz muayenesi olup göz numaralarını öğrenmeli ve üzerinde göz numaralarınızın yazılı bulunduğu reçeteyle gelmenizde ya da bildirmenizde yarar var. Güneş gözlükleriniz yapılırken camınızın numarası, gerekli inceltme ve boyama (kaplama) işlemleri reçetenize göre uygulanacaktır. Numaralı güneş gözlükleri, normal gözlüklerde kullanılan numaralı camların boyanmasıyla ya da hammaddesinin içine katılarak da yapılır. Boyanarak ya da üretilerek yapılan numaralı camlar seçtiğiniz herhangi bir güneş gözlüğü çerçevesine takılır. Bu numaralı güneş camları gözünüze gelen güneş ışığını kesip kontrastı artırmakla kalmaz göz numaralarınıza göre size en kaliteli görüşü sağlar.Yüzlerce güneş gözlüğü modeline numaralı güneş gözlüğü camı uygulaması yapılabilir. Ancak bazı güneş gözlüğü modellerinde bu mümkün olmuyor. Bazı güneş gözlüğü modellerinde ise kaliteli bir görüş sağlamayacağı için bu uygulama tercih etmemekteyiz.

Yazın Vazgeçilmezi Numaralı Güneş

Yazın Vazgeçilmezi Numaralı Güneş

Yekpare olarak tabir ettiğimiz gözlük tipine numaralı cam yapma şansımız yok. Çerçevesiz (faset) modellerde ise sağlıklı ve sağlam bir numara uygulaması için seçeceğiniz camlar özel ve kaliteli olmak zorundadır. Camların özel yapım olması ise gözlüğünüzün fiyatını arttıracak. Bombeli (bazlı) modellerde de benzer bir durum söz konusu olacak. Numaralı güneş gözlüğü camları uygulanacak bazı işlemler için özel üretilmekte ve maliyetleri de standart camlara oranla daha pahalıdır. Bombeli (bazlı) modellerde camlar kavisli olduğunda görüntü kalitesi bozulacağından bazı numaralı güneş gözlüğü modellerinde bu uygulama tercih edilmez. Bazı numaralı camlar kavisten (bazdan) kaynaklanan görüntü bozulmasını engellemek için inceltebiliriz ve görüntü kaymasını en aza indirebiliriz. Kullanım kolaylığı ve bakış açısından bakıldığında numaralı güneş gözlüğü için en uygun seçenek kemik (asetat) çerçevelerdir. Bombesi (bazı) az modelleri ise sağlığınız için en uygun seçim olabilir. Numaraları yüksek olan kişilerin camlarının kenar kalınlığı fazla olacağından kemik (asetat) gözlüklere uygulanması daha kolay ve daha sağlıklı olacaktır ve maliyeti de diğer modellere oranla daha düşük olacaktır. Fiyat aralığına göre camlara ekletebileceğiniz polarize ve antirefle polikarbon gibi koruma özellikleri de numaralı güneş gözlüğünüz kullanıma hazır hale gelecektir. Numaralı gözlük kullananlar artık üzülmeyin,sizlere de istediğiniz güneş gözlüğü çerçevesini beğendiğiniz yüzlerce çeşitte yapabiliriz. Güneş gözlüklerinde de numaralı camlar kullanılabilir, ancak bunun bazı şartları vardır. Mesela aşırı bombesi (bazı) olan bir güneş gözlüğü haricinde onlara da yaparız ancak % 100 performans vermez. Sebebine gelince yoğun bombeli (bazlı) bir gözlüğe numaralı cam taktığınızda camda prizmatik etkiler meydana getirir bu da sizin çukur tümsek vs görmenize neden olur. Özellikle hasta miyop ise bunu hemen algılar. Yerleri çukur, düz çizgileri eğri büğrü görmeye başlar ve numaralı güneş gözlüğü kullanıcısı sürekli olarak baş dönmesi ve baş ağrısı görmede farklılık hissedebilir. Sonuçta aşırı bombeli (bazlı) numaralı camlarda gözleri rahatsız etme ihtimali çok yüksek ihtimaldir.Ayrıca numaralı güneş gözlüğü fiyatları, mıknatıslı numaralı güneş gözlüğü, klipsli numaralı güneş gözlüğü ve numaralı güneş gözlüğü çerçeveleri seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Seçenekler

Birbirinden Farklı Seçenekler

Güneş gözlüğü kullanımı, gözleri güneşten gelen zararlı ışınlara karşı koruyucu bir etki ortaya koymaktadır. Bu anlamda güneş gözlüğü kullanımı büyük bir önem taşımaktadır. Sizin için dereceli güneş gözlüğü nedir, ne için kullanılır? Numaralı güneş gözlüğü nasıl alınır şeklindeki çok sorulan soruların yanıtlarını tüm detaylarıyla birlikte derledik. Güneş gözlüğü, göz sağlığı açısından önem taşıyan bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de dereceli güneş gözlüğü kullanımı ayrı bir önem taşımaktadır. Eğer numaralı bir güneş gözlüğü alacaksanız bunun için reçeteye ihtiyacınız olacaktır. Eğer elinizde kullanmakta olduğunuz bir numaralı gözlük mevcut ise o gözlüğün numaralarını ölçtürmek suretiyle de güneş gözlüğü alınması mümkün olmaktadır. Markalı bir numaralı güneş gözlüğü almanız durumunda ise optikçi o markaya şu numaralarda gözlük gönderin şeklinde bir ifade kullanmaz. Sadece size beğenmiş olduğunuz güneş gözlüğü çerçevesine size doktor tarafından reçete edilmiş durumda olan yahut kullanmakta olduğunuz gözlükteki numaralara uygun olan bir cam keser ve bu camın seçmiş olduğunuz güneş gözlüğü çerçevesine montajını yapar. Güneş gözlüğü için kullanılacak olan çerçeveye takılacak olan numaralı camın kalitesi, rengi, kaplama cinsi ise tamamıyla verecek olduğunuz paranın miktarına göre farklılık göstermektedir. Numaralı güneş gözlüğü kullanımı, numaralı gözlük kullanan kişilerin göz sağlığının korunması adına oldukça önem taşıyan bir unsurdur. Normal bir güneş gözlüğünü kapalı olan yerlerde ve gece vakitlerinde kişiye mükemmel bir görme kabiliyeti kazandırabilir. Lakin güneşin parıldadığı bir günde dışarıda optimum ölçüde görmeyi sağlamaktan yoksun kalırlar. Bu noktada dereceli güneş gözlüklerine ihtiyacınız söz konusu olacaktır. Dereceli güneş gözlükleri, Trivex, hafif polikarbonat, yüksek indisli plastik ve cam dahil olmak üzere hemen hemen tüm lens seçeneklerine sahip olan gözlüklerdir. Dereceli güneş gözlüğü mevcut durumdaki dereceli gözlüğün boyanarak veya üretilerek yapılan numaralı camları seçmiş olduğunuz herhangi bir güneş gözlüğü çerçevesine takılır. Takılan bu dereceli güneş camları, gözünüze gelen güneş ışığını keserek kontrastı artırır ve aynı zamanda göz numaranıza göre size mümkün olan en kaliteli görüşü sağlamak için kullanılırlar.

Numaralı Güneş Gözlüğü Çeşitleri Trendyol’da

Numaralı Güneş Gözlüğü Çeşitleri Trendyol’da

Kadınlar için ürettiği seçenekleri ile feminen bir görünüm sağlayan, erkek kullanıcılar için ürettiği modeller ile karizmatik bir dokunuş yapan marka, çocuklar için ürettiği modeller ile de canlı bir bütünlük sağlıyor. Her kullanıcıya sorunsuz bir şekilde eşlik edebilecek modeller farklı materyaller kullanılarak üretildiğinden siz de kendi zevkinize uygun seçenekleri tercih ederken zorlanmayacaksınız. Kemik ve plastik olarak ikiye ayrılan materyal seçenekleri ile siz de daha rahat edebileceğiniz modeli kolaylıkla bulacaksınız. Kemik modeller modern bir görünüm sağlamasının yanı sıra dayanıklı yapısı ile de uzun süre kullanım fırsatı sağlıyor. Gözlük tercih ederken sizin yüz tipinize uygun seçenekleri tercih etmek ürünlerin kayıp düşmesini de engellemektedir. Markanın tasarladığı ürünlerdeki yüksek tutuş olanağı ürünlerin kaymasını engellemektedir. Bu sayede sizlere daha avantajlı bir kullanım sunan gözlük modelleri ile daha net görüş imkanına sahip olacaksınız. Güneş gözlüğü modellerinde de farklı materyaller kullanarak çeşitliliği artıran marka desenlerden de yararlanmayı ihmal etmiyor. Birbirinden farklı desenin kullanıldığı ürünlerde leopar deseni gibi iddialı seçenekleri tercih ederek kombinlerinize canlılık katabilir ve daha kadınsı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Markanın tasarladığı sade seçenekler de her kombine uyum sağlıyor. Bu sayede dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz güneş gözlükleri ile yazı daha verimli bir şekilde geçirme şansına erişeceksiniz. Aynalı gözlük seçeneği gibi sizi güneş ışınlarından koruyan ve aynı zamanda şık bir görünüm olanağı da sunan pek çok seçenek farklı fiyat aralıkları ile satışa sunulmaya devam ediliyor. Siz de markanın ürettiği ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak adına sayfayı inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü Trendyol güvencesi ile temin edebilirsiniz.