"

Oda Kokusu

" araması için 8571 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Oda Kokusu

Koku alma, insanın duygularının yüzde 75’ini etkileyen, 24 saat boyunca açık olan tek duyu olmasıyla biliniyor. Beynin yaratıcılık ve hafıza bölümünde yer alan koku alma duyusu aslında insan zihni ve davranışlarını doğrudan etkiliyor. Bu gerçeklerin bilincinde olan insanlar için bulunduğu ortamın güzel kokması da oldukça önemli hale geliyor. Birbirinden farklı zevklere göre üretilmiş olan, okyanus esintisinden odunsu aromaya, meyve kokularından Ege, Karadeniz gibi bölgelere özgü kokulara kadar geniş bir aralıkta sunulan oda kokusu çeşitleri; çubuklu ve sprey gibi farklı kullanım tiplerine sahip. Yemek ya da sigara kokusu gibi kötü ortam kokularını da def edebilen çok çeşitli oda kokusu ürünlerine Trendyol oda kokusu ve koku giderici kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Esanslı Oda Kokusu Ürünleriyle Dilediğiniz Yere Işınlanın

Kokular, insan zihninde çok sihirli bir etkiye sahip olduğundan farklı kokularla zamanda adeta yolculuk yapmak mümkün. Yoğun bir iş günü sonrası evinizde uzanırken etkili bir okyanus aromalı oda kokusu solumak sizi masmavi bir tatile çıkarabiliyor ve tüm stresinizi geride bırakmanızı sağlıyor. Eğer gitmek istediğiniz yer bir ormanın tam da ortasıysa orman esintilerinin yayıldığı bir oda kokusu sizi ağaçların serin gölgelerinin altına bırakabiliyor. Tercihiniz içinizi açacak, evinizi güzelleştirecek taze çiçek kokularıysa Japon kiraz çiçeğinden mis kokulu lavanta ve yaseminlere kadar nefis bahar çiçekleri oda kokusu esansları ortamınıza yayılmayı bekliyor. Oda kokusu seçenekleri arasında bulunan kavun, mango, vanilya gibi kokular daha şekerli ve aromatik tercihlerde bulunanlar için uygun olurken misk ve amber gibi daha geleneksel oda kokusu ürünleri de müdavimleri tarafından çokça tercih ediliyor.

Farklı esanslarla sunulan oda kokusu çeşitleri, kullanım tiplerine göre de ayrılıyor. Sprey olarak püskürtülerek kullanılan oda kokusu tasarımları olduğu gibi, evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir yerine asarak ya da masa-sehpa üzerine koyup dekoratif olarak kullanabileceğiniz oda kokusu da bulunuyor. Glade oda kokusu ile parfüm damlalı ve lavanta esanslı oda kokuları kolay kullanımıyla dikkat çeken ürünlerden oluyor. Paket içinden çıkan koku kartı üzerine damlalıklarla 8-10 damla parfüm yağı damlatılıyor ve oda kokusu yayan kart istenilen bir yere yerleştiriliyor. Her paketin 10 kullanıma sahip olduğu oda kokusu, sadece 8 damlayla 6 saat ferahlık sağlıyor. Uygun fiyat teklifli Glade oda kokusu ürünlerine Trendyol’un internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ortamınızdaki Kötü Kokuları Yok Etme Sihirbazı, Oda Kokusu

Pek çok farklı aromada tercih edilen oda kokusu çeşitleri, ev ya da iş yerlerini doğal ve ferah bir atmosfere sokmak amacıyla tercih edilirken en sık görülen oda kokusu kullanım amacı da ortamdaki kötü kokuları gidermek oluyor. Özellikle içeride sigara kullanımının olduğu evler ya da iş yerleri, havayı sürekli taze tutmak ve hapsolmuş ağır ve kötü kokuyu kapı dışarı etmek için oda kokusu kullanımına başvuruyor. Özel bir koku giderme teknolojisine sahip olan oda kokusu çeşitleri, inatçı ve kötü kokuları yok ederek ardında temiz ve ferah bir esans bırakıyor. Bu teknolojiyle ortamdaki ağır koku başka bir kokuyla bastırılmıyor. Bunun yerine önce yok ediliyor, daha sonra yerine temiz bir oda kokusu bırakıyor. Sağlık açısından da herhangi bir tehdit içermeyen, tehlikeli gazlar yerine yüzde 100 doğal bir nitrojen püskürtücü kullanan oda kokusu çeşitleri, gerçek anlamda bir hava temizliği isteyenlerin tercihi oluyor.

Sigara kokusu dışında özellikle ev hanımlarının en çok rahatsızlık duyduğu durumlardan biri de yemek kokuları oluyor. Her ne kadar aspiratör çalıştırılsa da kızartma, balık gibi yiyecekler pişirilme süreçlerinde yoğun koku salıyor ve evin her tarafına yayılabiliyor. Özellikle misafirlerin davet edildiği özel günlerde bu kokular ev sahiplerinin korkulu rüyası oluyor. Taptaze esanslarla ortama yayılan ağır yemek kokularını yok etme özelliğine sahip olan koku giderici oda kokusu ürünler, oturma odaları ve salonlarda baş köşede duruyor ve yaydıkları güzel enerjiyle keyifli vakit geçirilmesini sağlıyor.

Pratik ve Zahmetsiz Kullanım ile Oda Kokusu Seçenekleri

Oda kokusu çeşitlerinden en çok tercih edilen bir tür de oda spreyi modelleri oluyor. Bu kokuların öncelikli tercih edilme sebebi de otomatik çalışma mekanizmaları. Taptaze kokular yayan otomatik oda spreyi, kolayca yerleştiriliyor ve bataryalı cihaz, ayarladığınız zaman aralığına göre ortamı belirli aralıklarla otomatik olarak tazeliyor. Hafif, orta ve yoğun olmak üzere 3 farklı koku yoğunluk ayarı yapılabiliyor. Böylece sizin manuel olarak müdahale etmenize gerek kalmıyor, kokular durduğu yerden her şeyi kendi kendine hallediyor. Size de ortamın keyfini çıkarmak kalıyor. Uygun fiyatlı ve kampanyalı Air Wick oda kokusu ürünleri, otomatik oda spreyi çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden oluyor. Son zamanlarda en çok kullanılan diğer oda parfümü modelleri ise çubuklu oda kokusu çeşitleri oluyor. Cam bir koku şişesi içine yerleştirilen bambu çubuklarının koku yaydığı tasarımlar aynı zamanda evinizde çok şık, dekoratif bir görüntü de oluşturuyor. Farklı esansların farklı renkleri cam şişe içerisinden şeffaf olarak görünüyor ve duruşuyla da evinizin havasını değiştiriyor.

Eviniz ya da iş yeriniz için uygun gördüğünüz, birbirinden farklı yüzlerce oda kokusu seçenekleri Trendyol'da.