Olaplex

Patentli formülüyle tüm dünyada en çok tercih edilen saç bakım markaları arasında yer alan Olaplex, saçlar için klasik ve alışılan bakımın ötesinde bir sonuç sunuyor. Saç boyama ve açma gibi renklendirme servislerinde özellikle profesyonel kullanımın önemli bir adımı haline gelen Olaplex ürünleri, tüm bu aşamalarda saçı yapılacak işleme hazırlıyor ve yıpranmaların önüne geçiyor.

Olaplex Nedir?

Saçlar üzerinde yapılan renk değişimleri, açıcı kullanımı ve perma gibi işlemler zamanla saç teli dokusunda tahribata neden oluyor. Saç teli üç tabakadan oluşuyor: Birinci tabaka olan kütikül tabakası şeffaf renkte olup, saçların daha parlak görünmesini sağlayan koruyucu bir katman görevi üstleniyor. İkinci tabaka olan korteks renk pigmentlerinin bulunduğu, boyama ve açma işlemlerinden direkt etkilenen birbirine geçmiş bağlardan oluşuyor. Saç telinin en iç kısmında yer alan ve ilik tabakası olarak da adlandırılan bölüm ise diğer katmanlara göre yumuşak bir dokuya sahip bulunuyor.

Renk değişimlerinin gerçekleştirildiği ikinci tabaka olan korteks, yapılan işlemlerin yoğunluğuna göre zamanla aşınmalara ve yıpranmalara maruz kalıyor. Özellikle açıcı kullanımı bu tabakadaki disülfit bağların birbirinden zamanla uzaklaşmasına neden oluyor. Bağ dokusu zarar gören saç teli ise esnekliğini kaybediyor, kırılmalara ve diğer dış etkenlere karşı savunmasız kalıyor. Mat bir görünümün yanında önlem alınmadığı taktirde saç telinde kopmalar da meydana geliyor.

Olaplex patentli etken maddesi sayesinde saçın yapılacak işlemlerden en az zararı görmesine yardımcı oluyor. Silikon ya da bakım yağı içermeyen ürün, saç telinde birbirinden uzaklaşan bağ dokusunu yeniden bir araya getiriyor ve güçlendiriyor. Kuvvetlenen saç teli boyama ve açma işlemlerine karşı dayanıklılık kazanıyor. Ödüllü formüle sahip olan Olaplex Türkiye pazarında da sıklıkla tercih edilen markaların başında geliyor.

Olaplex Hair Perfector ile Devamlı Bakım

Olaplex profesyonel bakım serisi aşamalı olarak uygulanması gereken ürünlerden oluşuyor. Olaplex “No.1 Bond Multiplier” saçın bağ dokusunu yeniden yapılandıran ilk aşama ürünüyken, “No.2 Bond Perfector” onarmayı devam ettiren 2. ürün olarak kullanılıyor. Bu iki aşama saçı yapılması planlanan işlemlere hazırlıyor, renklendirme sonrası elde edilen rengin uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor. Ürünler tam boylarının yanı sıra Olaplex seyahat seti olarak da kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Serinin bir diğer ürünü olan Olaplex saç kusursuzlaştırıcı ilk aşamada yapılan bakımların ev konforunda devam ettirilmesine yardımcı oluyor. Saçın durumuna göre haftada bir ya da iki kere kullanılması tavsiye edilen Olaplex “No.3 Hair Perfector” temiz ve nemli saça uygulanıyor. En az on dakika bekletildikten sonra rutin saç bakımına kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün oluyor.

Olaplex keratin bakımı öncesinde de kullanılabilen ve hatta bakımın etkisini arttıran sonuçlar veriyor. Elektriklenen ve kabaran, aynı zamanda zor şekil alan saçlar için Olaplex saç sakinleştirici bakım görevini de üstleniyor. Bağ dokusu kuvvetlenen saç telleri daha yumuşak ve kolay şekle giren bir forma kavuşuyor.

Olaplex Şampuan ve Saç Kremi

Saçı yeniden yapılandıran profesyonel ürün serisine şampuan ve saç bakım kremini de ekleyen marka, Olaplex nem yükleme şampuanı ile tüm saç tiplerine hitap eden ve saçı nazikçe temizleyen bir ürün sunuyor. “No.4 Bond Maintenance” şampuan saçlara esneklik, nem ve dayanıklılık kazandırıyor. Paraben ve sülfat içermeyen şampuan kırılmaların önüne geçerek saçların daha kolay kontrol edilmesine yardımcı oluyor. Olaplex keratin dokusunu pürüzsüzleştiren bir bakıma olanak tanıyor.

Olaplex “No.5 Bond Maintenance Conditioner” saç kremi ise diğer Olaplex ürünleri gibi saçlara bakım yaparken güçlendirmeyi, saça parlaklık vermeyi ve hasarları onarmayı vadediyor. Tüm saç tiplerinin kullanabileceği saç bakım kremi boya sonrası rengin korunmasını da sağlıyor. Olaplex fiyatları tercih edilecek ürünün kullanım amacına ve ürün gramajlarına göre farklılık gösteriyor. Olaplex ürünlerini Trendyol üzerinden inceleyebilir ve istediğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz. 

Yukarı Çık