placeholder
"

Ömer Seyfettin Kitapları

" araması için 5623 sonuç listeleniyor
Esinti Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
EsintiÖmer Seyfettin Seçme Hikayeler
(1)
46,84 TL
Sepete Git

Klasikleşen Hikayeleriyle Ömer Seyfettin Kitapları

1884 yılı Balıkesir doğumlu Ömer Seyfettin kitapları Türk öğrencilerin okul yaşamında tanıştıkları eserlerdir. Farklı meslek unvanlarına sahip olan ünlü edebiyatçı, aynı zamanda asker ve öğretmendir. Türkçülük, kurucusu olduğu edebiyat akımıdır. Türkçe üzerine konusunda uzman olan önemli kişilerden eğitim alan Seyfettin’in eserleri çocuklar için oldukça değerlidir. Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler serisi çocukların okuma alışkanlığını geliştirmesi açısından önemlidir. Öğretmenler tarafından okunması tavsiye edilen Ömer Seyfettin romanları yazarın eserlerinin derlemesini içerir. Şiir yazmaya henüz öğrencilik dönemindeyken başlayan Ömer Seyfettin şiir kitapları da kendisinin vefatından yıllar sonra basılır. Şiir kitabında ayrıca yazarın diğer eserleri de yer alır. Okuduğunuzda hayatınıza değer katan Ömer Seyfettin dizisi 10 kitap paketini ve daha fazlasını Trendyol’dan sipariş verebilirsiniz.

Ömer Seyfettin Hikayeleri

Ömer Seyfettin Hikayeleri

Ömer Seyfettin hikayeleri okunduğunda realizm etkilerini yansıttığı anlaşılır. Türk kültüründe var olan kavramları ve konuları işleyen yazar, “maupassant” üslupla eserlerini üretir. 20. yüzyıl sanatçısı olan ünlü edebiyatçının eserlerinde realist bir bakış açısının izleri vardır. Seçkin ve meşhur eserlerden biri olan Ömer Seyfettin Kaşağı, aslında tüm insanlığa iftira atmanın ne denli kötü olduğunu anlatır. Ayrıca ahlak konusu üzerine ders veren nitelikteki eserler oldukça fazladır. Toplumsal düzenin sağlanması için bir insanın hangi özelliklere sahip olması gerektiği yazarın hikayelerinden çıkarılabilir. Ömer Seyfettin Diyet kitabı da ihtiyacı olan kişiye verilen borcun alınması için başvurulan yöntemi eleştirir. Ünlü sanatçının eserleri her yaştan okuyucuya hitap eden niteliktedir. Küçük çocukların dil bilgisi kadar ahlaki eğitimine katkıda bulunan eserler arasında Ömer Seyfettin Yüksek Ökçeler de yer alır. Hırsızlık yapmanın olumsuz ve kötü bir davranış olduğunu anlatır. Falaka Ömer Seyfettin eserleri arasında kendi anısını yazdığı eser olarak tanınır. Yazarın hem küçükler hem de büyükler için değerli konular içeren yapıtlarına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Ömer Seyfettin Kitapları Fiyatları

Ömer Seyfettin Kitapları Fiyatları

Ömer Seyfettin kitapları fiyatları sanatla vakit geçirmek isteyen herkesin alabileceği aralıktadır. Tek olarak da satın alabileceğiniz Ömer Seyfettin kitapları set halinde de satışa sunulur. Birden fazla eserin birleştirildiği setler 10 hikaye kitabından oluşur. Örneğin; Ömer Seyfettin Pembe İncili Kaftan, Yalnız Efe, Beyaz Lale, Efruz Bey set içinde yer alan bazı hikayelerdir. Edebiyatçının imzasını taşıyan eserleri çocuklarınızın okuma alışkanlığı edinmesi açısından değerlidir. Okumak hem hitabet hem de düşünme kabiliyetini olumlu şekilde etkileyen bir eylemdir. Dolayısıyla aynı zamanda ahlaki değer taşıyan Ömer Seyfettin Kütük, Topuz, Sivrisinek, Harem, Forsa gibi eserleri içeren çoklu setleri satın alabilirsiniz. Arzu ederseniz çocukların da hoşuna giden isim ve konuya sahip olan eserlerden başlayabilirsiniz. Perili Köşk Ömer Seyfettin çocukların okuma etkinliğini sürdürmesi için başlangıç kitabı olabilir. Devamında ise yine yazarın ustaca işlediği serüvenleri içeren eserleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Ömer Seyfettin Kitapları Trendyol’da

Ömer Seyfettin Kitapları Trendyol’da

Ömer Seyfettin hikaye kitapları değerini kaybetmeyen ve her zamana hitap eden konu ve olayları içerir. Öğretmen sıfatına sahip olan yazarın değerli düşüncelerini içeren kitaplar, Ömer Seyfettin Klasikleri olarak kabul edilir. Onlarca farklı konuda hikayeler yazan sanatçı eserleriyle gelecek nesillere eğitim vermeye devam eder. Her evin kütüphanesinde yer almayı hak eden Ömer Seyfettin külliyatı, tekrar tekrar okumaktan zevk duyacağınız kıymetli hikayelerden oluşur. Trendyol ayrıcalığıyla sahip olabileceğiniz külliyat ya da setlerin içinde çok sayıda eser bulunur. Büyücü, Teke Tek, Semaver, Asilzadeler Ömer Seyfettin tarafından yazılan ve setlerin içinde de bulabileceğiniz birkaç eserdir. Ömer Seyfettin ilkokul kitapları olarak da bilinen hikayeler yetişkinler için de özel bir yere sahiptir. Kendiniz ve çocuklarınız için Ömer Seyfettin Üç Nasihat, İlk Namaz, Ant Kitabı ve yazara ait olan diğer serüvenleri Trendyol’dan temin edebilirsiniz.