"

Oto Kokuları

" araması için 2217 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Araba Kokusu

Arabaların içerisindeki havasızlık, kötü kokuları bertaraf edip, aracınızın havasını değiştiren her çeşit oto kokusu Trendyol aracılığıyla satılmaktadır. Oto kokuları, aracınızın ambiyansını değiştirmeye, temizliği size ve çevrenizdekilere hissettirmeye katkı sağlar. Hoş koku, temizliğin en önemli parçalarındandır. Stresli bir trafikte araba kokusu sizi gevşetir ve daha stressiz bir yolculuk geçirmenize katkı sağlar. Yoğun bir iş gününün ardından havasız ya da kötü kokulu bir araca binmeyi hiç kimse istemez. Dolayısıyla sizi rahatlatacak araba kokusu aracınızın içinde değilken bile sizin için güzel bir atmosfer oluşacaktır. Evinizdeki temizlik gibi araç temizliğini tamamlamak için araba kokusu çeşitleri de temizlik hissini oluşturmanıza yardımcı olur. Yüzlerce çeşit ve tarzda araba kokusu arasından size en uygun olanı araç içi aksesuar kategorisinden seçebilir, Trendyol ayrıcalığıyla satın alabilirsiniz!

Araba Kokusu Markaları

Gelişen teknoloji ve farklılaşan tüketici istekleri sayesinde, araba kokusu markaları da geniş bir yelpaze ile bol alternatif sunmaktadır. Birçok firma, her tarza ve zevke uygun araba kokusu üretimi yapmaktadır. En çok tercih edilen oto kokularını sıralamak gerekirse; çam, bahar kokuları, çiçek kokuları (lavanta, gül gibi başlıcaları ve diğer az bilinen çiçekler), meyve kokuları (şeftali, kavun, karpuz ) sıralanabilir. Bu tip araba kokusu modellerini, dilerseniz klasik kağıt parfüm şeklinde, dilerseniz minik cam şişelere depolanmış şekilde, dilerseniz de araba kokusu makinesi ile aracınızı kokutacak şişeler şeklinde satın alabilirsiniz.

Araba Kokusu Seçimi

Aracınızın nasıl kokacağı tamamen size kalmış bir tercih. Bu, sizin zevkinizi yansıtan ve yolculuklarınız boyunca size eşlik edecek bir koku olduğu için araba kokusu satın alırken dikkat etmenizde fayda var. Hiç kimse üzerine istemediği bir parfümü sıkmayacağı gibi, aracında da hoşuna gitmeyen bir araba kokusu istemez. Dolayısıyla öncelikle aracınızın dışındaki yaşantınızda hoşunuza gidecek bir araba kokusu kullanmalısınız. Hangi meyve ve çiçek kokusu hoşunuza gidiyorsa o kokuları tercih edebilirsiniz. Ayrıca araçlarınızda aynı anda bir parfüm kullanmanızda da fayda var. Birden fazla kokunun karışımı sizi de yolcularınızı da rahatsız edebilir. Fakat sprey şeklinde satın aldığınız parfümlerde dilerseniz ruh halinize göre parfümler arası geçiş yapabilirsiniz. Aracınızda sigara içiyorsanız araba kokusu, aracınızda bulundurmanız gereken baş ürün olmalıdır. Araba kokusu sayesinde sigara sinmiş araç içerisinde yer alan ağır kokuyu bertaraf edebilirsiniz. Makine ya da otomatik olmayan araba kokusu istiyorsanız araç havasını temizleyen ve araba kokusu giderici olarak da bilinen spreylerden tercih edebilirsiniz. Bunlar, aracınızın içerisindeki ağır kokuyu hapseder ve daha ferah bir ortama kavuşmanızı sağlar.

Araba Kokusu Nasıl Takılır?

Araba kokusu alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da türüdür. İp askılı ya da araç kaloriferlerine koyabileceğiniz araba kokusu çeşitleri bulunduğu gibi, jel şeklinde ya da sprey şeklinde araba kokusu da satın alabilirsiniz. Parfümünüzün hangi formda olacağı da tamamen size kalmış bir tercih. İp ile asılan araba kokularını, aracınızın dikiz aynasına lastik şeklindeki ip ile kolayca asabilirsiniz. İp yardımıyla aynaya asılan parfümlerin arasından en çok tercih edilenler, ahşap kapaklı şişe formatındaki kokulardır. Bu kokuları asarken önce kapağını hafifçe açmanız gerekir. Bu sayede astığınız şişe, aracınız hareket ettikçe araç içine esans yayacaktır. Bu araba parfümleri rengarenk ve değişik şekillere sahiptir. Bu sayede araba kokusu hem arabanızda hoş bir görüntü sağlar hem de kokusuyla araç içini ferahlatır. Bir diğer araba kokusu çeşidi de kaloriferlere takılan parfümlerdir. Bu parfümler jel formunda ya da sıvı formda olabilir. Şişenin arkasında yer alan ve kalorifer plastiklerine yerleşebilmesi için açılıp sıkışabilen klipsler sayesinde araba kokusu kalorifere sabitlenir ve bu şekilde araç içerisine yavaş yavaş koku bırakır. Kalorifere takılan parfümler, aracınızın klimasını çalıştırdığınızda da aracınızın içine, klimadan gelen hava sayesinde koku üfler. Bazı araç kokusu çeşitleri ise makinesi ile birlikte satılır. Belirli zaman aralıklarına ayarlama yapabileceğiniz pilli araba kokusu makinesi ile parfümünüzü düzenli aralıklarla aracınızın içerisine sıkabilirsiniz. Bu gibi ürünleri satın alırken mutlaka yedek parfüm kapsülü de almanızı öneririz. Böylece bittiğinde yeniden kolayca hazneye yerleştirerek parfümün kalıcılığını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu tip bir araba kokusu makinesi sahibi iseniz aracınızı kullanmadığınız zamanlar makineyi kapatarak tasarruf da sağlayabilirsiniz.

Araba kokusu kullanan araç sahiplerinin en çok tercih ettiği araba kokusu çeşitlerine Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Araba kokusu fiyatları; parfümün çeşidi, formu ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. Araba kokusu satın alırken onlarca çeşit ürün arasından hem bütçenize hem de tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz.