"

Oto Koltuğu

" araması için 990 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Oto Koltuğu

Bebekleriniz için güvenli seyahat aracı olan oto koltuğu çeşitlerinin sunulduğu bu kategori, seçkin markaların ürünlerinden oluşur. Tommybaby, Yoyko, Römer, Convers ve Ferrari gibi ünlü markalar tarafından tasarlanan komplike bebek oto koltuğu modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Ürünleri inceleyerek bebeğiniz ve sizin için en ideal modeli, cazip fiyat avantajıyla kolayca satın alabilirsiniz.

Oto Koltuğu Nedir?

Oto koltuğu sizinle birlikte yolculuk yapan bebeğinizin, arabanın arkasında güvenle seyahat etmesini sağlayan koltuktur. Bebekler için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Olası kazalarda ya da sert fren yapılması halinde bebeğinizin sağa sola savrulmasına izin vermez. Emniyet kemeleri aracılığıyla öne doğru düşmesine engel olur. Oto koltuğu aracınızın arka koltuğuna sabitlenebilen ürünlerdir. Bebeğiniz koltuğunda rahatça uyuyabilir ya da çevresini inceleyebilir. Kısa veya uzun mesafeli yolculuklar için kullanılması gereken ve hayati önem taşıyan bir üründür. Yolculuk anında bebeğinizin kucağınızda ya da yanınızda yatıyor olması koruyucu bir önlem değildir.

Kategoride sunulan oto koltuğu seçenekleri içerisinde, kanguru ve oto koltuğu yükseltici modelleri de yer alır. Göz alıcı renk seçenekleri ve güvenli tasarım özellikleriyle dikkat çeken ürünlerdir. Oto koltuğu yükseltici modelleri; yumuşak oturma yeri, 15 - 36 kg aralığında taşıma kapasitesi ve 3 - 12 yaş arası kullanım özelliği sunar. Bu ürünler, olası kazalarda oluşacak ağır yaralanmaların önüne geçebilen ürünlerdir. Çocuklarınız için iyi bir koruma sağlar. Oto koltuğu yükseltici ürün seçeneklerini, 3-nokta emniyet kemeri ile aracınıza kolayca monte edebilirsiniz. Çocuklarınız için yüksek konfor ve güvenlik sağlayan oto koltuğu yükseltici modelleri, farklı renk alternatifleri sunarlar. Ürünlerin tüm yüzeyleri ılık su ve sünger yardımıyla zahmetsiz biçimde temizlenir.

Çocuk Oto Koltuğu Kullanmanın Önemi

Yeni doğan bebekler kırılgan kemik yapısına sahiptir. Başlarını dik tutamazlar. Bir çarpma anında gelişmemiş olan kas ve kemik yapıları, ciddi anlamda hasar görebilir. Bunun olmasını istemiyorsanız, bebeğinizi oto koltuğu olmadan arabaya bindirmemelisiniz. Araba koltuğu bebeklerinizi güvende tutan ve onları koruyan önemli bir üründür. Olası kazalarda görebileceği zararlar %90 oranında geriler. Oto koltuğu bebekleriniz ve küçük çocuklarınız için en sağlıklı yolculuk aracıdır. Bu koltukları arabanızın arka koltuğuna doğru şekilde sabitlerseniz, bebeğinizi güven altına almış olursunuz.

Bebek oto koltuğu kullanarak kaza anında minik yavrunuzun camdan fırlamasını ya da savrularak araç içinde sıkışıp kalmasını engellersiniz. Yolculuğunuz kısa bile olsa bebeğiniz için alacağınız en etkili önlem, bebek koltuğu kullanmaktır. Küçük ve büyük trafik kazalarında bebeğinizin zarar görmesini engelleyecek tek seçenektir. Seyahatlerinizin konforlu ve sorunsuz geçmesi için de tercih edeceğiniz bir üründür. Anne kucağındaymış gibi huzurlu bir koltukta oturan bebeğiniz, dilerse rahatça uyuyabilir. Oto koltuğu çocuklarınıza güvenli seyahat imkanı sunar.

Bebek Araba Koltuğu Modellerinin Size Sunduğu Faydalar Nelerdir?

Çeşitli markaların sundukları modeller farklı özellikler içerse de konforlu ve güvenli bir bebek oto koltuğu size şu faydaları sunar.

 • ISOFIT sistemi ile ISOFIX montaj noktalarına direk bağlantı sağlayarak kolay ve güvenli kurulum olanağı sunar. Bebek koltuğunu rahatça araç koltuğuna sabitleyebilirsiniz.
 • Oto koltuğu modelleri çarpışma testlerinden geçmiş ürünler oldukları için bebeğinize konforlu bir koruma sağlar.
 • Farklı yükseklik ayarları sunan kafa koruma sistemleri vardır.
 • Koltukların arkalık kısımları bebeğinizin tüm gelişimi boyunca ona uygun biçimde eşlik eder.
 • Oto koltuğu çeşitleri 3 noktalı emniyet kemeri sistemine sahip ürünlerdir.
 • Ayarlanabilir koltuk pozisyonları sayesinde bebeğinize rahat uyuma olanağı sunar.
 • Oto koltuğu modellerinde bulunan ayarlanır yumuşak yastıklı yan kanatlar, çocuğunuzu yan darbelere karşı korumaya alır.
 • Yükseklik ayarlı kemer sistemi ve kafa yastığı ile bebeğinizi en doğru pozisyonda tutar.
 • Oto koltuğu çeşitleri genel olarak ateşe ve aşınmaya dayanıklı ürünlerdir. Yumuşak dokulu özel kumaşlarla tasarlanan koltukların, kılıf ve koltuk kasası ılık su ve süngerle kolayca temizlenir.
 • Bebek oto koltuğu modelleri yaklaşık 15 – 36 kg taşıma kapasiteli ürünlerdir.
 • Bebek Araba Koltuğu Alırken Şunlara Dikkat Edin

  Seçeceğiniz oto koltuğu ürününün Avrupa kalite ve standart belgesine sahip olmasına önem gösterebilirsiniz. Kalite belgesi olmayan ürünlerden uzak durmanız bebeğiniz için büyük önem taşır. 0 – 12 yaş arası taşınabilir oto koltuğu modeli alırken bebek omuz emniyet kemerine sahip olması gerektiğini unutmamalısınız. Almak istediğiniz modelin otomobilinizle tam uyumlu olmasına ve kusursuzca sabitleniyor olmasına özen göstermeniz de önemlidir. Oto koltuğu bebeğinizin yaşı, boyu ve kilosuyla doğru orantılı olmak zorundadır. Bebeğin güvenli için bu detaya dikkat edebilirsiniz. Oto koltuğu ürünlerini, aracınıza en sağlıklı şekilde sabitlemeyi ve doğru yün seçeneklerini öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz. Bebeklerinize ve çocuklarınıza güvenli yolculuk yapma olanağı sunan çocuk oto koltuğu modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Tanınmış marka ürünlerini cazip fiyat avantajıyla hemen satın alabilirsiniz.