İlgili Kategoriler
Araç Marka ve Model
Araç Bilgisi
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
"

Oto Vites Ekipmanları

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Oto Vites Ekipmanları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Vites Topuzu Nasıl Değiştirilir?

Motorlu araçlarda yer alan vites topuzunu pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Değiştirme işlemini gerçekleştirmek için sabitlemeyi sağlayan çerçeveleri konsoldan ayırmanız gerekir. Vites körüğünün içinde yer alan topuzun altındaki sabitleyici plastik kelepçeyi yan keski kullanarak sökmeniz gerekir. Vites körüğünü çıkardıktan sonra topuzu tutan herhangi bir materyal kalmaz. Parçayı, aracın modeline göre çekerek ya da çevirerek vitesten ayırabilirsiniz. Aracınıza uyum sağlayacak olan yeni topuzu aldıktan sonra çıkardığınız körüğe, parçayı takabilirsiniz. Yeni parçayı iterek ya da çevirerek yerine yerleştirebilirsiniz. Yeni parçanın vites koluna tam olarak oturduğundan emin olmanız gerekir. Tüm kontrolleri gerçekleştirdikten sonra plastik kelepçe yardımıyla sabitleme işlemini yapabilirsiniz. Son adımı da yerine getirdikten sonra parça değişim işlemi tamamlanmış olur. Dilerseniz değiştirme işlemi için bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Değiştirme işlemi tamamlandıktan sonra vitesi rahatça kullanmaya devam edebilirsiniz.

Vites Körüğü Nasıl Takılır?

Vites körüğünü takmak için birkaç işlemi doğru bir şekilde uygulamak gerekir. Takma işlemi sırasında aracın oto vites ekipmanlarına herhangi bir zarar vermemeye dikkat edilmesi önemlidir. Gerekli araç gereçler yardımıyla vites konsolunun plastik çerçevesini sökmeniz gerekir. Sökme işlemini pense ve yan keski yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ardından sabitlemeyi sağlayan plastik kelepçeyi kesmeniz gerekir. Bu adımı uyguladığınızda eski vites körüğünü, vitese bağlayan herhangi bir parça kalmaz. Eski parça yerinden çıkarıldıktan sonra yeni parça takılabilir. Aracınıza uyum sağlayacak körüğü, çevirerek vites koluna geçirmeniz gerekir. Geçirme işlemini tamamladıktan sonra metal çerçeveyle plastik olanın birleştirilip vites topuzunun takılması önemlidir. Tüm adımlar eksiksiz bir şekilde yerine getirildikten sonra plastik kelepçeden yardım alarak vites topuzunu sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde eski parçayı çıkarabilir, yeni parçayı takabilirsiniz.

Vites Topuzu Her Arabaya Olur Mu?

Vites topuzu, farklı türlerdeki araçlar için uygun olarak üretilir. Otomatik ya da manuel olması fark etmeksizin her iki araç tipine de uyum sağlayacak parçalar vardır. Tek başına top şeklinde ya da gövdesiyle birlikte satılan orijinal vites topuzları bulunur. Araba sahipleri aracının modeline uygun olan parçanın seçimini kolayca gerçekleştirebilirler. Boyut farkı sebebiyle vites topuzları her arabaya uyum sağlamaz. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak adına gerekli ölçüleri alarak topuz seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Plastik, deri, silikon, fiberglas ya da pelüş olarak üretilen vites topuzlarını inceleyerek aracınıza uygun olan parçayı satın alabilirsiniz. Seçim yaparken kullandığınız aracın vites topuzunun ölçüsünü göz önünde bulundurarak bir model tercih etmeniz tavsiye edilir.