Ötüken Neşriyat Yayınları Beyaz Gemi - Cengiz Aytmatov - 19845

17 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (3)
Hızlı Teslimat: 1 gün içinde kargoda
Hızlı Teslimat: 1 gün içinde kargoda
21,99 TL
Hızlı Teslimat: 1 gün içinde kargoda

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Ötüken Neşriyat Yayınları Beyaz Gemi - Cengiz Aytmatov -

 • Beyaz Gemi Ürün Adı : Beyaz Gemi Yayınevi : Ötüken Neşriyat Yazar : Cengiz Aytmatov Kategori : Türk Romanı,100 Temel Eser Stok Kodu : 9789754370430 Sayfa Sayısı : 168 Boyut : 12x19,5 Basım Tarihi : Ocak 2021 Kapak Türü : Karton Kapak Kağıt Türü : 55 gr. Enso Creamy Dili : Türkçe Beyaz Gemi, romanının kahramanı yedi sekiz yaşlarında bir çocuktur. Çocuk
 • saflığın, bozulmamışlığın ve geleceğin sembolüdür. Aytmatov, çocuğun saf ve temiz dünyasından, hayatın acı ve çıplak gerçeğine uzanan bir roman kurgusu oluşturmayı başarır. Ona göre
 • çocukluk, gelecekteki insan karakterinin tohumudur. Çocukluk kişinin dilini öğrenmeye ve çevresindeki insanlarla, tabiatla ve özellikle kültürle bağlarını hissetmeye başladığı dönemdir. Aytmatov, Beyaz Gemi'de destan, efsane ve masal gibi bir çok şifahî unsuru kullanmıştır. Geçmişi temsil eden ve masal anlatan dede ile geleceği temsil eden ve hem efsanevî hem de destansı bir mücadele veren çocuk arasında dramatik bir ilişki kurarak insan duygu ve düşüncelerine kendine has yorumlar getirir. Beyaz Gemi, Aytmatov'un, edebiyat âleminde geniş akisler uyandıran, verilmek istenen mesajla yaratılan tiplerin büyük bir uyum sağladığı eserlerinin başında gelmektedir.
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Cengiz Aytmatov
 • Roman Türü Klasikler
 • Cilt Bilgisi Ciltsiz
Şikayet Et

Ötüken Yayınları Beyaz Gemi - Cengiz Aytmatov - 19845

Kitaplar hayatımızda bir yol gösterici olarak bulunur. İçeriğinde kurgulanan karakterler ve hikâyeler bütünüyle gerçek yaşamın temeline yansır. Çocuklukta okuduğumuz kitapların izlerini gelecek yaşamda görmek mümkündür. Her kitap kendi içerisinde karakterler ve kurgular barındırır. Okuyan kişiyi bütünüyle içine çeken hikâye, gerçek ya da hayali yaşamın temellerini yansıtır. Çocuklukta okunan kitaplar, yetişkinlik sürecinde okunmuş kitaplardan daha fazla yaşamda iz bırakır. Çocukluğun masum, hayali ve umutlu hali, zihinde kurgulanan her hayali hayatla bütünleştirir. Çocuk zihni, bir kitabın hayali temeli ve hayatın gerçekliği arasında kalıcı bir köprü kurmayı başarır. Çocukların hayata yönelik mücadelelerini konu edinen bazı kitaplar vardır. Cengiz Aytmatov Beyaz Gemi kitabı, geçmişi ve geleceği temsil eden karakterler arasında hayatın dinamiklerini okuyucuya yansıtır.

 • Yazar: Cengiz Aytmatov
 • Sayfa: 168
 • Ebat: 12 x 19,5

Ötüken Yayınları Beyaz Gemi Kitabının Konusu ve Türü Nedir?

Ötüken Yayınları Beyaz Gemi

Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Beyaz Gemi Ötüken Yayınları öncülüğünde basılmıştır. Yetişkinden çocuğa dek her yaştan kişinin beğeniyle okuduğu Beyaz Gemi romanının türü maceradır. Ötüken Yayınları tarafından edebiyat dünyasına kazandırılan Beyaz Gemi konusu itibariyle küçük bir çocuğun yaşamını temel alır. Cengiz Aytmatov’un kaleme aldığı Beyaz Gemi kitap özeti halinde konusu, hayal dünyasında yaşayan bir çocuğun psikolojisini ele alır. Beyaz Gemi özet konusu, San-Taş Vadisi’nde birkaç insanla yaşayan, dedesinden başka seveni olmayan ve mutsuz olan bir çocuğun yaşam öyküsünü anlatır. Gerçek hayatında mutluluğu yakalayamayan çocuğun, hayal dünyasında yakalamaya çalıştığı mutluluk temelini konu edinir. Romanın baş karakteri 7-8 yaşında bir çocuktur. Yazara göre çocuk, saflık ve geleceğin resmidir. Geçmişi bir dede figürüyle özdeşleştirirken, çocuk adeta geleceğin bir sembolüdür.

Ötüken Yayınları Beyaz Gemi Kitabının Yazarı Kimdir?

Ötüken Yayınları Beyaz Gemi

Ötüken Yayınları Beyaz Gemi kitabı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınmıştır. Yazar, saflığın ve bozulmamışlığın bir sembolü olarak çocuk psikolojisi üzerinde romanı kurgular. Yazara göre çocuk, gelecek insan karakterinin tohumlarını oluşturur. Beyaz gemi kitabı içerisinde Aytmatov; masal, destan ve efsane gibi birçok şifai unsura yer vermiştir. Hayatın içinde kendine mutluluk yakalayamayan çocuk, zamanla kendi hayal dünyasına yönelir. Yazar, yaşam ve düşünceler arasında kurulan bağı yansıtır. Geçmiş yaşantıyı bir dede figürüyle bütünleştiren yazar, çocuğu geleceğin tohumlarıyla simgeler. Dede ve çocuk arasında kurduğu ilişkinin temelinde insan duygu ve düşüncelerine çeşitli yorumlar getirir. Yazar, beyaz gemi özetinde birçok karakter ve kurgu arasındaki ilişkiyi temellere dayandırır. Cengiz Aytmatov, berrak ve akıcı üslubu sayesinde öğütler verirken, insanların duygu ve düşüncelerine yönelik çeşitli bağlar kurmayı da amaçlar.

Ötüken Yayınları Beyaz Gemi Kitabı Kimlere Hitap Eder?

Cengiz Aytmatov tarafından ustalıkla kaleme alınan Beyaz Gemi kitabı, genç ve erişkin olmak üzere her yaştan kişiye hitap eder. Akıcı, berrak ve sürükleyici üslubu sayesinde her yaştan okuyucunun karakter ve kurgu arasında bir bağ kurmasını mümkün kılar. Kitap, çocuğun gerçek yaşam ve hayal dünyası arasında kurmuş olduğu bağı anlatır. Cengiz Aytmatov Beyaz Gemi yorum konusunda da birçok okuyucunun beğenisini kazanır. Baştan sona sürükleyici bir dünyanın kapılarını aralayan Beyaz Gemi özet halinde dahi birçok okuyucunun dikkatini çekmeyi başarır. Her yaştan okuyucunun hayatında kolaylıkla yer bulan Beyaz Gemi, fiyat dengesiyle de kullanıcı cebine dost bir tutum sergiler. Bu sayede birçok edebiyat severin kitaplığında yer bulur. İnsan psikolojisi ve gerçek yaşamı konu edinen Beyaz Gemi kitabı bütünüyle öğretici bir macera türü olarak kitaplıklarda yer bulabilir. Trendyol güvencesiyle kitap, sorunsuz ve hızlı biçimde adrese teslim edilir.