Türk Edebiyatı kategorisinde
en çok satılan 6. ürün

Ötüken Yayınları Dokuzuncu Hariciye Koğuşu / Peyami Safa PRA-4495978-2985

27,90 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (13)
Tahmini Kargoya Teslim: 2 gün içinde
105 TL Üzeri 5 TL İndirim
Kurumsal Fatura
26,99 TL
11 saat 46 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kurumsal Fatura
29,99 TL
11 saat 46 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kurumsal Fatura
29,98 TL
Tahmini Kargoya Teslim: 2 gün içinde
Kurumsal Fatura
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Ötüken Yayınları Dokuzuncu Hariciye Koğuşu / Peyami Safa

Geri Bildirim Ver
 • Peyami Safa'nın şaheserlerinden Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Türk edebiyatında “insan ruhunun derinliklerinde ve labirentlerinde dolaşan ilk roman” olması ve hasta bir insanı ve onun psikolojisini ele alması bakımından önemli bir yere sahiptir. Birçok araştırmacı ve yazar tarafından Türk edebiyatında bir ilk kabul edilen Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Tanpınar dediği gibi, “acının ve ıstırabın yegâne kitabı” olarak hem kemiyet hem de keyfiyet bakımından başka hiçbir eser olmasa da Türk romanının var olduğuna delil gösterilebilecek kudrette bir eserdir. Romanın genç kahramanı, ayağındaki rahatsızlıktan kurtulabilmek için sayısız doktora görünür ve en nihayetinde havadar bir ortamda, stresten uzak bir istirahat dönemi geçirmesi gerektiğine ikna edilir. Ancak, gerek akrabaları olan bir Paşa'nın Erenköyü'ndeki köşkünde misafir kaldığı dönemde, gerekse kendi evi ve hastaneye gidiş gelişlerinde şuurunu adeta bir facia atmosferinde yoğurur. Peyami Safa'nın çocukluk ve gençlik dönemlerinden fazlasıyla izler taşıyan roman, hem umudu ve umutsuzluğu, hem de sevinci ve felaketi aynı sayfalara sığdırabilmiş olması bakımından insanın eşsiz bir tarifini sunuyor.
 • Bu üründen en fazla 25 adet sipariş verilebilir. 25 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar Peyami Safa
 • Roman Türü Klasikler
 • Cilt Bilgisi Ciltsiz
 • Basım Yılı 2020 ve Öncesi
Geri Bildirim Ver

Peyami Safa - Dokuzuncu Hariciye Koğuşu | Ötüken Yayınları

Kitap okumak her yaş ve her statü için vazgeçilemeyen bir alışkanlıktır. Okuma alışkanlığı edinen bir kişinin hayatında da pek çok değişiklikler olduğu bilinmektedir. Kitap okumak hayata bakışı, empati yeteneğini ve duygu durumu kontrolünü geliştiren ve değiştiren bir aktivitedir. Aynı zamanda kitap okumak yaşanmamış zamanlarda yaşamayı, olmamış olayları anı edinmeyi sağlayan benzersiz bir deneyimdir. Zihni sürekli açık ve aktif tutan okuma işi kişiden kişiye de değişiklik göstermektedir. Kişiye göre okuma yapılacak metnin türü ve içeriği oldukça farklılık gösteren bir unsurdur. Buna karşın bazı eserler her tür okuyucu tarafından kabul görmüş ve artık klasikleşmiştir. Klasikleşmiş eserler hem Türk edebiyatı içinde hem de yabancı kaynaklarda mevcuttur. Eserin klasikleşmesi daha sık görülürken başarılı yazarların da klasikleşmesi görülmektedir. Peyami Safa klasikleşmiş başarılı Türk yazarlardan biridir.

 • 112 Akıcı Sayfa
 • 104. Baskı Klasikleşmiş Eser
 • Göz Yormayan Creamy Kağıt Türü
 • Türk Edebiyatı Klasik Eser Örneği
 • Psikoloji ve İnsanın Şeffaf Hali

Gerçekçi Konusu ile Hayatın İçinden Bir Hikaye

Gerçekçi Konusu İle Hayatın İçinden Bir Hikaye

Türk klasikleri içerisinde ismi sıkça duyulan yazarlardan bir tanesi Peyami Safa’dır. Peyami Safa’nın Dokuzuncu Hariciye Koğuşu ise hemen herkes tarafından bilinen bir eseridir. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’nu tanımlayan genel cümle “İnsan ruhunun derinliklerinde ve labirentlerinde dolaşan ilk romandır.” Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’nun genel konusu, hastalığın pençesindeki bir insanı, onun yaşadıklarını ve psikolojisini ele alıyor olmasıdır. Kitapta genç yaştaki bir kişinin, çözümü pek çok doktor tarafından bulunamayan rahatsızlığı vardır. Genç ne yapsa ve kime gitse çare bulamayıp en sonunda inziva benzeri bir istirahate çekilmesine ikna olur. Sonrasında çevresindeki kişiler, duygu durumları ve olaylar ile kitabın gidişatı yoğrulur. Tek sayfada birden fazla duygu durumu bulunan Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, bu geçişleri ve birden fazla duygu hissetme durumu ile birebir olarak insan hayatı ile ilişkilendirilmektedir.

Kaliteli Okuma Beklentisinin Karşılığı Peyami Safa

Kaliteli Okuma Beklentisinin Karşılığı Peyami Safa

Türk edebiyatı birçok başarılı yazar çıkarmıştır. Günümüze ulaşan klasikleşmiş yazarların her birinin okunması sevenlerine büyük haz vermektedir. Peyami Safa da klasik görülen Türk edebiyatı yazarlarından bir tanesidir. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı grubundaki yazarlar arasında önem çıkmış olan Peyami Safa’nın çok sayıda trend gösterilen ve çağına ışık tutmuş kitabı bulunmaktadır. Peyami Safa kendine haz samimi ve içten anlatımı ile okuyucusuna istediğini hissettirmekte çok başarılı görülen bir yazardır. O dönemki toplumun yaşam biçimi ve sorunlarını gün yüzüne çıkaran Safa, günümüz okuyucularının belli bir tarihi dönemi anlayıp yorumlamalarına katkı sağlamaktadır. Peyami Safa’nın bunu başarmasının altında gazeteci geçmişinin bulunması da yatmaktadır. İyi eğitim almış ve gözlem yeteneğiyle eğitimini birleştirmiş olan Safa halen en başarılı yazarlardan sayılmaktadır. Dokuzuncu Hariciye Koğuşu da kendisinin en bilinen kitabıdır.

Profesyonel Yayıncılık ile Okuma

Profesyonel Yayıncılık İle Okuma

100 Temel Eser listesinde bulunan Dokuzuncu Hariciye Koğuşu – Peyami Safa, Ötüken Yayınları ile defalarca olduğu gibi tekrar basımdadır. Ötüken Yayınları’nın kendine has tarzı içerisinde iyi bir yer edinmiş olan Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, kitap fiziksel kalitesi anlamında da büyük okuma konforu sunmaktadır. Creamy kağıda basımı yapılan eser okuma esnasında aynı zamanda okuyucusunu mutlu eden de bir doku sunmaktadır. Aynı zamanda kitabın mevcut basımının kapağı da eser içeriğiyle uyum içerisindedir. Son derece kibar, sade ama çarpıcı bir kapak tasarımı yakalamış olan Ötüken Yayınları, bu sayede okuyucusunu yormamakta ve yeterli hazzı vermektedir. Peyami Safa’nın ölümsüz eseri Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, kaliteden ödün vermeyen Ötüken Yayınları ile kütüphanelerde yerini almaya son derece hazır durumdadır.