"

Oyun Halısı

" araması için 510 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Oyun Halısı

Oyun halısı bebeklerin güven duygusunu geliştirmeye yarayan ve onlara özgürlük tanıyan ürünlerdir. Oyun halısı kategorisi bebeğiniz için seçebileceğiniz birçok farklı modeli sizlere sunar. İlgi çekici tasarımları, renk ve desen alternatifleriyle bebeğinizin keyifli zamanlar geçirebileceği bebek halısı ürünlerini hemen inceleyebilirsiniz. Yavrunuz için en uygun modeli Trendyol’da bulabilirsiniz.

Bebek Oyun Halısı Nedir?

Oyun halısı bebeğinizi oynaması ve hareket etmesi için üzerine koyabileceğiniz özel ürünlerdir. Süslü ve renkli tasarım özellikleriyle bebeklerin ilgisini çekerler. Yuvarlak veya kare şeklinde olan oyun halısı modelleri vardır. Oyun matı olarak isimlendirilen ürünlerden biraz daha farklı yapıdadırlar. Bebek oyun matı ve oyun halısı çeşitleri, bebeklerin oyalanmaları ve oyuncaklarla eğlenmeleri için tasarlanmış zemin ürünleridir. Farklı modeller sunabilen bu oyun halısı ürünleri, bebeğin dikkatini çekecek oyuncaklar ve hayvan figürleri ile tasarlanır. Oyun minderi olarak da isimlendirilen ürünler, bebeğinizin rahatça hareket etmesine katkı sağlar. Fiziksel ve psikolojik gelişimini destekler.

Bebek Oyun Halısı Ne İşe Yarar?

Bebek oyun halısı modelleri bebeğinizin rahatlamasını, hareket etmesini ve gelişmesini sağlayan ürünlerdir. Kemerli biçimde tasarlanan oyun halılarının, kemerlerine asılmış oyuncaklara dokunmak bebeğinizi çok mutlu eder. Dokunduğunda çıkan seslere tepkiler verir ve kendince eğlenir. Gülücükler atıp rahat hareket etme olanağı bulan bebeğiniz, günlük egzersizlerini de yapmış olur. Bebek halısı modelleri bebeğinizin, hijyenik ve konforlu bir zeminde hareket etmesine ve eğlenmesine yardımcı olur. Oyuncaklı, konuşan ve müzikli oyun halısı modelleri, bebeğiniz 10 – 11 aylık oluncaya kadar kullanabileceğiniz ürünlerdir. Bebeğiniz oyun halısında keyifle oynarken siz de bazı işlerinizi yapabilirsiniz. Günde birkaç kez oyun halısı üzerinde eğlenmek bebeğinize iyi gelecektir.

Oyun Halısının Bebeğinize Sunduğu Avantajlar

Müzikli oyun halısı gibi modeller bebeğinizin gelişimine destek sağlar. Yavrunuz halının üzerinde sırt üstü ya da karın üstü yatarak hareket edebilir. Oyuncakları ile oynayıp, duyduğu seslerle coşabilir. Papağan, aslan, kelebek gibi oyuncakların çıkardığı melodilerle mutlu olacaktır. 10 dakikaya kadar müzik çalabilen oyun halıları, bebeğinizin ilgisini çekip onu kolayca oyalayacak ürünlerdir. Bazı oyun minderi modellerinde farklı oyuncaklar da asabileceğiniz boş halkalar bulunur. Döner çıngıraklı topu olan modeller, bebeklerin en çok ilgi duydukları ürünlerdir. Bebeğiniz oyun halısı üzerinde rahatça dönebilir, yuvarlanabilir ya da karnının üzerinde yükselerek oyuncaklarına dokunabilir. Bu hareketler ve dokunmalar, bebeğin motor hareket yetilerini geliştirip fiziki anlamda güçlenmesine yardımcı olur.

Oyun Halısı Özellikleri

Oyun halısı kolay temizlenen hijyenik bir üründür. Bebeğinizi gönül rahatlığıyla üzerine bırakabilirsiniz. Oyun halısı yüzeyleri toz, sıvı ve kırıntıları bünyesinde tutmayan dokulardan üretildiği için leke tutmazlar ve temizlikleri de kolayca yapılır. Bebeğinizin oyun halısını sabunlu ve nemli bir bezle temizleyebilirsiniz. Bebekler için tasarlanan oyun halısı seçenekleri genel olarak antialerjik ve antibakteriyel özellikler içerir. Güvenlidirler çünkü toksik madde içermezler. Bebeğinizin sağlığına ve çevreye dost ürünlerdir.

Oyun halısı ürünleri konforlu yüzey dokuları sayesinde darbelere karşı dayanıklıdır. Bebeğinizin hareket etmesine yardımcı olur ve yumuşak dokusuyla onu rahat tutar. Oyun halısı tasarım özellikleriyle bebeğinizin zihinsel gelişimine katkı sağlar. Eğitici desen ve objeler sunarak öğrenmesine yardım eder.

Bebek Oyun Halısı Modellerini

Bebekler için özel tasarlanan oyun halısı modelleri yumuşak ve hijyenik kumaşlarla üretilir. Zararlı kimyasal maddeler içermez. İlgi çekici oyuncakları, canlı renkleri ve desenleri ile çocuğunuzun gelişimine yardımcı olur. Bebeğinizi halının üzerine koyup gözlemlerseniz, ne kadar mutlu olduğunu ve çabuk geliştiğini görebilirsiniz. Kenarları yüksek olan oyun minderleri, bebeklerin sevdikleri ürünlerdir. Kemerinde asılı olan oyuncaklar sayesinde bebeğinizin dokunma, görme, tutma, duyma ve öğrenme yetileri hızla gelişebilir. Oyun halısı üzerinde yer alan hayvan figürleri, dişlik, ayna gibi eşyalar yavrunuzun zekâ gelişimine katkı sağlayabilecek detaylardır. Yumuşak kumaşı narin cildinin zarar görmesine izin vermez ve ona rahat hareket etme imkânı sunar. Çıngıraklı oyuncaklar işitme duyusunu geliştirdiği gibi seslere verdiği tepkileri ölçmenize de yardımcı olur. Oyun halısı kemerindeki oyuncaklara önceleri ayaklarıyla vuracak olan bebeğiniz, zamanla onları tutmayı öğrenecektir. Çocuğunuzun tutma ve kavrama becerilerinin eğlenerek geliştirmesini istiyorsanız, ona bebekler için tasarlanan oyun halısı alabilirsiniz. Kaslarının gelişmesine katkı sağlayacak oyun minderleri, bebeğinizin daha çabuk emeklemesine aracı olabilir. Eğlendiren, öğreten ve oyalayan modelleri ile bebeğinize keyifli zamanlar geçirtecek oyun halısı çeşitlerini Trendyol’da bulabilir ve dilediğiniz ürünü, cazip fiyat seçeneğiyle hemen şimdi satın alabilirsiniz.