"

Oyun Hamurları

" araması için 810 sonuç listeleniyor

Oyun hamuru

Çocuklar ellerini oyun hamuruna buluyor, birbirinden güzel eserler yaratıyor. Canlı renklerle üretilen oyun hamur seti çeşitleri ile çocuklar hem eğlenceli vakit geçiriyor hem kendi gelişimlerine katkı sağlıyor. Büyüklerin bile kimi zaman biraz olsun stresten uzaklaşmak ve küçüklerle birlikte vakit geçirmek için ellerine bulaştırdığı oyun hamurunun çıkışı 1930'lara dayanıyor. Sabun üreticisi olarak bilinen Cleo McVickers tarafından tüketicilere duvar temizleyicisi olarak sunulan oyun hamuru, günümüzde ise üreticinin oğlu tarafından çocuklara uygun hale getiriliyor. Playdoh oyun hamuru, gökkuşağı renklerinde onlarca farklı marka altında üretilmeye devam ediyor. Trendyol, en uygun oyun hamuru fiyatları ile çocukların beğendiği ürünleri sunuyor.

Oyun Hamuru ile Neler Yapılır?

Oyun hamurundan şekiller yaratmanın tek sınırını, çocukların hayal güçleri belirliyor. Her şekle girebilen oyun hamurları, çocukların ellerinde adeta sanat eserlerine dönüşebiliyor. Üstelik ailece zaman geçirebilecek aktiviteler sunan oyun hamurları sayesinde ebeveynler, çocuklarıyla vakit geçirmekten zevk alıyor. Çocuklar ise oyun hamuru kalıpları sayesinde el becerilerini geliştiriyor. Her bir modeli ya da objeyi, oyun hamuru şekilleri olarak ortaya çıkarmak çok onlar için kolay oluyor. Örneğin rengarenk bir gökkuşağı, ormanların kralı aslan ya da başta çocuklar olmak üzere herkesin yemekten hoşlandığı bol çikolatalı bir dondurma rengarenk çocuk oyun hamurları ile tasarlanıyor. 

Oyun Hamuru Nasıl Yumuşatılır?

Kurumuş oyun hamuru yumuşatılarak, pek çok kez kullanılabiliyor. Kapalı oyun hamuru kalıpları içerisine kurumuş ürün yerleştiriliyor ve üzerine su ekleniyor. Bir gece bu kabın içerisinde bekletilen oyun hamuru fazla sudan arındırılıyor ve bir peçete yardımıyla suyu alınıyor. Oyun hamurunun sudan dolayı oluşan fazla kaygan ve yumuşak hali, elle bir kaç şekil verilerek atılabiliyor ve bu sayede oyun hamuru istenilen kıvama getiriliyor. Tek bir oyun hamuru seti bile onlarca kez, kurumadan, ilk günkü formu bozulmadan çocukların oyun saatlerinde yerini alıyor. Trendyol oyuncak kategorisinde, birbirinden farklı çocuk oyun hamuru ürünü kurumayan oyun hamuru ya da köpük oyun hamuru çeşidi olarak yer alıyor. Her şekli alabilen, her renkte üretilen oyun hamurları, çocukların en sevdiği oyuncak haline geliyor. 

Oyun Hamuru Makinesi ile Yaratıcılık Sınır Tanımıyor

Oyun hamuru makinesi, çocukların hayal dünyalarına ve el becerilerine destek oluyor. Farklı şekiller makine yardımıyla ortaya çıkıyor. İster bir iş makinesinin tekerleği isterseniz de oyun hamurundan pastanın bir bölümü, oyun hamuru makinesi sayesinde çok daha kolay ortaya çıkıyor. Oyun hamuru seti içerisinde de bulunabilen makineler farklı konseptler sunuyor. Kalıpların kolay üretilmesine yardımcı olan makineler sayesinde oyun hamuru saatleri çok daha eğlenceli vakitler haline geliyor. Oyun hamuru kalıpları ve makineler ile oluşturulan oyun hamuru setleri her çocuğun, duyu, el becerilerini ve hayal gücünü pekiştiriyor. Sağlığa hiçbir zararı olmayan malzemelerle üretilen çocuk oyun hamurları ile çocuklar birden çok parçayı birleştiriyor ve basit matematiksel kavramlarla tanışıyor.

Hayal Gücünü Güçlendiren Oyun Hamurları

Çocukların gelişiminde önemli yere sahip olan oyun hamurlarının avantajları bulunuyor. Örneğin çocukların kas gücüne katkı sağlarken aynı zamanda çocukları üretmeye teşvik ediyor, yaratmanın başarı duygusunu pekiştiriyor. Ortaya çıkan oyun hamurundan figürler, çocuğun iç dünyasının dışa vurumunu simgeliyor. Bu sayede çocuğun, hayatı ve objeleri nasıl gördüğü yorumlanabiliyor ve gelişimine daha detaylı katkı sağlanabiliyor. Trendyol sayfalarında yer alan birbirinden güzel oyun hamuru ürünleri de uygun fiyatlarla tüketicilere sunuluyor. En doğal içeriğe ve onlarca kez kullanıma sahip özelliklerle üretilen oyun hamuru fiyatları ile Trendyol, anne ve babaları memnun oluyor.

Yukarı Çık