"

Oyun Setleri

" araması için 16903 sonuç listeleniyor

Oyun Setleri Modelleri ile Çocuklarla Eğitici Oyunlar

Oyun setleri, küçük yaştaki çocukların zekâ gelişiminde bir hayli öneme sahip olduğu için oldukça sık satın alınan ürünlerdendir. Oyun oynamanın çocuğun hem zekâ hem de beden gelişimi için çok önemli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Küçük yaştaki çocukların fiziksel aktiviteler gerçekleştirerek oynadıkları oyunlar daha çok hareket fonksiyonlarını etkilerler, oyun setleri kullanarak oynanan birçok oyun da düşünce yapılarını olumlu yönde etkileyebilmektedir. Eğitici oyun setleri sayesinde, çocukların zihinleri zorlanarak birçok alanda gelişmeye başlayacaktır. Çocuklar yapacakları zihinsel çalışma sonucunda; karar verme, algılama, yorumlama ve değerlendirme gibi yeteneklerini geliştirebilmektedir. Zihnini zorlamayan çocuklar, hayatını devam ettirmesini sağlayacak bu yetenekleri kazanamadıkları için ilerleyen yaşlarda birtakım sıkıntılarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren zekâ oyun setleri ile çocukların zihinlerini çalıştırmaları sağlanmalıdır. Çocuklar oynadıkları oyunla bir nevi antrenman yapmış olacaktır. Yapılan antrenmanın her zaman fiziksel boyutta olmasına gerek yoktur. Çocukların, oyun yoluyla yaptıkları bu antrenman da zihinsel bir antrenman olacaktır. Çocuk oyun boyunca yeni kavram ve nesnelerle karışılacaktır. İlk defa karşılaştığı bu nesneleri, doğal olarak daha önceden gördüğü nesne ve kavramlarla kıyaslama başlayacaktır. Yaptığı kıyaslamanın sonucunda ise ilk defa gördüğü nesne ve kavramları anlamlandırmak için yoğun bir şekilde zihnini kullanacaktır. Oyun boyunca, aktif olarak düşünen çocuğun soyut yetenekleri büyük oranda gelişecektir.

Çocuk Zekasını Geliştiren Oyun Setleri

Çocuk Zekasını Geliştiren Oyun Setleri

Çocuk oyun setleri öğrenme davranışını tetiklediği için bu kadar büyük bir öneme sahiptir. Zihnin sahip oldukları yetenekleri uygulamaya geçirebilmesi için öğrenme davranışının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Oynanacak olan her oyunda zihnin farklı bir bölgesi çalışacak ve çocuk sürekli farklı bilgiler edinecektir. Edineceği yeni bilgileri anlamlandırma sürecinde, aktif olarak zihinsel faaliyetler gerçekleştireceğinden bu durum çocuğun birçok yeteneğinin gelişmesine katkı sağlayabilir. Özellikle yeni kavram ve nesnelerin öğrenilmesi çocuğun kelime dağarcığını zenginleştirerek dil gelişiminin olmasına fayda sağlayacaktır. Bilim oyun setleri daha çok matematiksel alanlarda çocuğun zihnini çalıştırsa da geri kalan çoğu oyun setinde çocuk gündelik hayat yetilerinin gelişimine katkı sağlayacaktır. Matematiksel alanda öğrenilen bilgiler ise çocuğun daha çok küçük yaşlarda sağlam bir temel atmasına yardımcı olacağından oldukça faydalıdır. Piyasada bulunan oyun setlerinin hepsi birbirinden eğlenceli ve öğreticidir. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için tercih edilen bu setler, gündelik hayatı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek ve birçok yaşamsal bilgiyi öğretebilmek için çok sık tercih edilen bir yoldur. Küçük çocuklar evde çok fazla zaman geçirdikleri için mutfak ve mutfak eşyalarına karşı da oldukça ilgili olurlar. Mutfak oyun setleri çocukların sahip oldukları bu ilgiyi zararsız bir şekilde bilgiye dönüştürmede büyük bir önem arz etmektedir. İçlerinde bulunan fırın ya da ocak setleri sayesinde çocuklara bu eşyaların nasıl kullanılması gerektiği oldukça kolay bir şekilde öğretilebilir. Ayrıca oyun olarak yemek yapmayı öğrenen çocuklar, ilerleyen hayatlarında da mutfağa karşı ilgili olabileceklerdir. Çiftlik oyun setleri ise köy hayatını yaşayamamış çocukların doğayı ve hayvanları öğrenmeleri için oldukça önemli bir oyun setidir. Birbirinden farklı hayvanların hem görünümünü hem çıkardıkları sesi hem de isimlerini öğrenebilecekleri çiftlik oyun setleri sayesinde çocuklar hiç görmedikleri bu canlıları tanımış olacaklardır. Ayrıca çiftlikte çalışan insanların neler yaptıkları, canlıların nasıl bir bakıma ihtiyaçları olduğu gibi bilgiler de oyun seti sayesinde öğretilebilecektir. Oyun tamir seti ile de basit tamiratların nasıl yapılacağı, aletlerin isimleri ve işlevleri gibi temel seviye bilgiler eğlenceli bir biçimde aktarılabilmektedir. Küçük yaştaki çocuklar bu aletlerin gerçeklerini ellerine geçirdiklerinde ne yapacakları bilmedikleri için kendilerine zarar verebilirler. Bu nedenle zararsız oyun setleri ile çocuklara gerekli bilinci kazandırmak hem zihinsel yeteneklerini geliştirecek hem de olası kazaların yaşanmasını engelleyecektir.

Eğlendirirken Öğreten Oyun Setleri

Eğlendirirken Öğreten Oyun Setleri

Aletlerin işlevleri oyuncak sayesinde çocuğun zihnine görsel olarak da yerleştiğinden hatırlanması kolay olacaktır. Bu aletlerin işlevlerinin öğrenilmesi ilerleyen yaşlarda çocuğun ihtiyacı olduğunda daha bilgili ve ilgili bir insan olmasına yardımcı olacaktır. Araba oyun setleri ise şüphesiz çocukların en çok ilgisini çeken ürünlerden bir tanesidir. Dışarıda sürekli karşılaştıkları arabaları ve bu araların nasıl kullanıldığını merak eden minikler bu setler sayesinde oldukça eğlenceli zaman geçirebilirler. Oyun seti direksiyon ürünleri sayesinde hem zihinleri hem de bedenleri çalışmış olacaktır. Direksiyon sayesinde arabaya yön verebileceklerini ve bunun için de kollarıyla direksiyonu çevirmeleri gerektiğini zihinlerinde bir bağlamda oturtacaklardır. İki durumu kavrayıp birbiriyle ilişkilendirmek için yoğun bir zihinsel aktivite uygulamak durumunda kalan çocukların zekâları olumlu yönde gelişebilecektir. Oyun setlerinin birçok farklı modeli bulunmaktadır. Özellikleri ve fiyatları bakımından da birçok farka sahip olan oyun setleri, farklı yaş gruplarındaki çocukların zihinsel gelişimlerini desteklediği için çok önemlidir. Ahşap oyun setleri, ilk başvurulan oyuncaklardan biridir. Oyun setinin yapımında kullanılan ahşap malzeme çocuklar için hiçbir zararlı madde içermediğinden ve ağızlarına kaçacak küçük parçalarda yapılmadığından özellikle küçük yaştaki çocukların eğitim ve eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için sık sık kullanılırlar. Oyun park seti çocukların en çok ilgisini çeken ürünlerden biridir. Şüphesiz ki çocuklar en çok oyun parklarında sosyalleşir ve eğlenirler. Bu parkların daha küçük boyuttaki oyuncakları ise çocukların gerçek oyun parklarında yaşadıkları hissiyatla oyuncağa duyduğu ilgiyi bağdaştırmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca mini park figürleri üzerinde, çocuğa parkta nasıl davranması ve nelere dikkat etmesi gerektiği de kolayca öğretilebilmektedir. Bu sayede çocuk parkta yaşayacağı olumsuz durumlardan korunmuş olacaktır. Doktor oyun setleri ise özellikle doktora gitmekten korkan çocukların alıştırılması için kullanılmaktadır. Çocuk oyuncakları kullanarak kendini doktorun yerine koyabilir ve bu sayede doktorlara olan korkusunu yenebilir ya da oyunu beraber oynadığı kişi ona oyuncakların zararsızlığını göstererek doktordan korkmamasını sağlayabilir. Bahsi geçen oyun setlerinin hepsi çocukların hayatında pozitif bir etki yaratmak açısından oldukça faydalıdır.

Oyun Setleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Oyun Setleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Birçok model ve özellikleri bulunan ürünlerin elbette ki fiyatlandırmalarında da farklar vardır. Oyun direksiyon seti fiyatları, daha komplike ürünler oldukları ve tasarımları için farklı parçaların kullanılması gerektiği için diğer oyun setleri ile arasında fiyat farkı bulunabilmektedir. Ancak farklı markalarda farklı fiyatlarda muadil ürünler bulmak mümkündür. Çocukların hem zihinsel hem de fiziksel yeteneklerini geliştiren ayrıca iki yeteneğini koordineli bir şekilde çalıştırmasını sağlayan bu oyun setinin çocuklar için faydası oldukça fazla olacaktır. Oyun seti fiyatları, ürünün yapıldığı madde, marka ve daha birçok farklı etmen sayesinde belirlenmektedir. Bu nedenle herkes kendi bütçesine ve isteklerine uygun bir seti kolayca seçebilmektedir. Farklı yaş grubundaki çocuklar için farklı setlerin alınması gerekmektedir. Çünkü çocuklar bulundukları yaş grubuna uygun zihin egzersizleri yaparak kendilerini geliştirmeyi başarırlar. Dolayısıyla çocuğunuzun yaş grubuna ve bütçenize en uygun seti seçebilmeniz için ürün çeşitliliğin fazla olması oldukça iyi bir durumdur. Trendyol’da her türlü ihtiyacınız için istediğiniz bütçe aralığında oyun setlerini bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sayfada bulunan ürünleri inceledikten sonra istediğiniz bir modeli seçerek çocuğunuzla geçireceğiniz eğlenceli ve eğitici zamanlar için harika bir oyun setini satın almaktır.