"

Oyuncu Mousepad

" araması için 233 sonuç listeleniyor
KARGO BEDAVA
SteelSeriesQcK Medium Mousepad
(346)
89 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Oyuncu Mouse Pad

Bilgisayar kullanıcılarının mouse’u daha konforlu kullanırken bileklerinin de rahat etmelerini sağlayan mouse pad oyuncu için de önemli bir hale geliyor. Yeni nesil rekabetçi oyunlarda, en hassas hamlelerin gerçek zamanlı olarak yapılabilmesine olanak veren modern mouse’ların daha rahat hareket ettirilebilmesine yardımcı olan oyuncu mouse pad modelleri, hem yüzey yapıları hem de teknik özellikleriyle büyük farklılıklar gösterebiliyor. Dünyanın önde gelen donanım bileşeni ve bilgisayar çevre birimi üreticilerinin imzasını taşıyan modeller, oyuncuların gerek bireysel gerekse takım halinde oynadıkları oyunlarda daha başarılı sonuçlar elde edebilmelerini de mümkün kılabiliyor.

Oyuncu Mouse Pad Çeşitleri Dokularına Göre Farklılık Gösteriyor

Genellikle teflon tabanla desteklenen oyuncu mouse’ları, lazer veya optik yüzey tarama sistemiyle çalışıyor. Ahşap, cam ve benzeri yüzeylerde hedeflenen performansı her zaman gösteremeyen birimler, ilgili yüzeylerin zamanla tozlanması, terleme nedeniyle yüzeyin ıslanması gibi nedenlerle de hedeflenen şekilde değerlendirilemeyebiliyor. Mouse pad üreticilerinin hayat verdiği ürünler, tarama sistemi ve tabanlık yapısı fark etmeksizin tüm mouse modelleriyle sorunsuz kullanılabiliyor. Mouse pad seçiminde en önemli faktör, ürünün yüzeyi oluyor. Zira kimi yüzeyler mouse’u hızlı kullanmak isteyenlere hitap ederken kimi yüzeyler ise daha yavaş ve temkinli bir kontrol süreci amaçlayanlara sesleniyor.

Üreticilerin bazıları, oyuncu mouse pad çözümlerini çift yönlü tasarlayabiliyor. Bir yüzü daha yumuşak bir formda olabilen modellerin diğer yüzleri mouse’un daha az ivmeyle daha fazla kaymasını sağlayacak etmenlerle şekillendirilebiliyor. Katlanabilir ve kıvrılabilir yapıda üretilen kumaş mouse pad’ler, yumuşak dokuları sayesinde yüksek hız gereksinimi olmayan oyun tutkunları için uygunluk gösteriyor. Oyunlarda sniper gibi üst düzey hassaslık gerektiren rollerde olan oyuncular, bu tarz ürünlere yönelebiliyor. Markaların geliştirdiği modellere göre kalınlıkları, genişlikleri ve taban kısımları çeşitlilik gösteren kumaş mouse pad’ler, kullanılmadığı anlarda rulo yapılarak saklama kaplarında muhafaza edilebiliyor. Daha sert ve mikro boyutlu pürüzlere sahip oyuncu mouse pad modelleri ise aksiyon dolu anlarda rakiplerine göz açtırmak istemeyen oyuncular için ideal çözüm oluyor. Taban kısımları zemine sağlam şekilde oturan ürünler, en yoğun mouse kullanımında bile hareket etmeyerek kullanıcının fareyi etkili oynatabilmesine imkan tanıyor.

Teknolojik Gelişmeler Oyuncu Mouse Pad Modellerinde de Gözlemleniyor

Anakarttan RAM’e, ekran kartından klavye ve fareye kadar hemen her donanım bileşeninde görülen RGB LED aydınlatma trendi, güncel oyuncu mouse pad modellerinde de yer alabiliyor. USB portu aracılığıyla bilgisayarla bağlantı kurarak güç alan mouse pad’ler, seçilen marka ve modele göre ön tanımlı olarak ya da ürüne özel yazılımla RGB LED aydınlatmalarını aktifleştirebiliyor. Bazı markaların geliştirdiği ürünler, doğrudan doğruya klavye ve farenin RGB LED aydınlatmasıyla eş zamanlı ve aynı renk tonlarında çalışarak harikulade görüntüler elde edilebilmesini ve bu sayede oyuncunun motivasyon kazanmasını sağlıyor.

Oyuncu mouse pad çeşitlerinde teknolojinin bir diğer yansıması ise kablosuz şarj noktasında oluyor. Qi gibi popüler kablosuz şarj teknolojilerini destekleyen üst düzey mouse pad’ler, yüzeye bırakılan Qi destekli akıllı telefonları şarj edebiliyor. Aynı zamanda bazı markaların ürettiği mouse pad’ler de o ürünle uyumlu ve genellikle aynı marka kablosuz şarjlı mouse’ları şarj edebiliyor. Teknoloji ve oyun meraklılarının sahip oldukları cihazları şarj etmeleri konusunda onlara kolaylık sağlayan mouse pad’ler, RGB LED aydınlatmalı çözümlerde olduğu gibi elektrik enerjisini USB portu üzerinden alıyor. Siz de oyun oturumlarınızda mouse hakimiyetinizi en üst noktaya taşımayı planlıyorsanız, oyuncu donanımları kategorisi aracılığıyla tüm ürünleri inceleyebilir, gereksinimlerinize uygun çözümü Trendyol’un avantajlı fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.