"

Panasonic

" araması için 707 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Panasonic

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Panasonic markası, elektronik ürünler ile tüketicilere hizmet veriyor. Marka Türkiye'de pil ürünleri ile de biliniyor. Türkiye'de geniş bir satış ağına sahip olan marka, Japon sermayesi ile kurulmuş olup 1981 yılından bu yana Türkiye pazarında da faaliyet gösteriyor. Panasonic markasının Türkiye'de kendine ait mağazası olmasa da çeşitli teknoloji marketlerinde ürünleri bulunuyor. Ayrıca tüketiciler online olarak Panasonic ürünlerine ulaşabiliyor.

Panasonic Tarihi

Bir teknoloji ve elektronik firması olan Panasonic'in tarihi bir asrın üzerine çıkıyor. 1918 yılında kurulan firma, 100 yılı aşın süredir hizmet veriyor. Şirketin kuruluşu ise Konosuke Matsushita'nın Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works şirketini kurmasına dayanıyor. Kuruluş yeri ise Japonya'nın Osaka kentinde bulunuyor. İlk olarak ampul imal eden Matsushita'nın 1923 yılında yeni bir çift-döngülü bisiklet lambası icat etmesi, 8 yıl sonra ilk radyoyu geliştirmesi ve 1935 yılında ilk televizyonunu üretmesi markanın kilometre taşları olarak öne çıkıyor. O günlerde sadece 3 çalışanı bulunan şirket, günümüzde 200 bini aşkın çalışan ile yoluna devam ediyor.

Panasonic Ürünleri

Panasonic, Türkiye'de daha çok pil ürünleri ile tanınıyor. Zira markanın bu konudaki tecrübesi Nokia gibi dev bir telefon şirketi için batarya üretmesi ile taçlanıyor. Ancak Japon markanın ürünleri piller ile sınırlı kalmıyor. Panasonic, oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Markanın imal ettiği ürünler arasında Panasonic TV ürünleri en büyük kalemlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Panasonic, son yılların gözde ekran teknolojisi olan OLED teknolojisinde bile televizyona sahip bulunuyor. OLED dışında Panasonic LED TV modelleri ile Ultra HD çözünürlüğe sahip televizyonlar da kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Panasonic televizyonlar farklı ekran boyutları ile tercih edilebiliyor.

Televizyonlar dışında markanın dijital fotoğraf makineleri ve video kameraları da bulunuyor. Panasonic fotoğraf makineleri farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde çeşitleniyor. Marka ayrıca sadece fotoğraf makinesi değil, lens de üretiyor. Fotoğraf tutkunları farklı özelliklere sahip bu lenslere ulaşabiliyor. Panasonic kişisel bakım ürünleri alanında da hizmet veren bir marka olarak ön plana çıkıyor. Marka, erkekler için Panasonic tıraş makinesi ile saç kesme makineleri imal ediyor. Üstelik bu makineler oldukça geniş model seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Güzellik ürünleri ise kadın tüketicilere hitap ediyor. Tüy alma ve epilatör ürünlerinde de Panasonic farklı modelleri tüketicilere sunabiliyor.

Panasonic Telsiz Telefonları

Panasonic iletişim teknolojilerini de boş geçmiyor. Pek çok kablosuz telefon ürünü Panasonic tecrübesi ile kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Panasonic telsiz telefon modelleri, farklı tasarımlar ile değişik renklere sahip. Panasonic telefon modelleri arasındaki ayrım sadece renk ve tasarımda değil, aynı zamanda teknoloji noktasında da yapılıyor. Geçmiş yıllarda Panasonic cep telefonu modelleri de Türkiye'de kullanıldığından günümüzde bu modellerin ikinci ellerine ulaşılabiliyor.

Panasonic'in faaliyet gösterdiği bir başka alan ısıtma ve soğutma teknolojileri oluyor. Panasonic klima ürünleri arasında ev tipi klimalar bulunduğu gibi, ticari klimalar da yer alıyor. Panasonic bu konuda VRF sistemleri ile de hizmet veriyor. Tüm bu ürünler ve model çeşitliliği göz önüne alındığında Panasonic markasının ürün noktasında zengin bir listeye sahip olduğu görülüyor. Birbirinden çeşitli Panasonic ürünlerine Trendyol üzerinden sahip olun. 

Panasonic'e Türkiye'den ve Dünya'dan Ödüller

Japon marka Panasonic, 100 yılı aşkın tarihinde pek çok ödüle sahip bulunuyor. Türkiye'de aldığı TÜSİAD KalDer Ulusal Kalite Ödülü'nün dışında 2017 yılında New York IMA kapsamında Best in Class Web Ödülü ile Horizon Interactive Awards kapsamında Gold Winner Web Ödülü markanın tarihine geçiyor. Bu ödüllerden başka, daha önceki yıllarda da dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden olan Panasonic'e verilen pek çok ödül bulunuyor.