"

Parfüm Seti

" araması için 2005 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Parfüm Seti

Parfüm seti, farklı formlardaki parfümler ve onlara eşlik eden yan ürünlerden veya farklı parfümleri bir arada sunan paketlerden oluşur. Hem kadın hem de erkek parfümleri set halinde sunulabilir. Özellikle özel günlerde, hediye seçimi için parfüm tercih edilebilir, farklı ürünleri bir arada bulunduran kullanışlı setler özel günlerin gözdesidir. Parfüm setleri, doğum günü, sevgililer günü, yıl dönümü, anneler veya babalar günü için tercih edilebilir.

Parfüm Çeşitleri

Set halindeki parfüm çeşitleri öncelikle EDP, EDT ve EDC alternatiflerle farklılaşır. EDP (Eau de Parfume) en kalıcı ve yoğun kokuya sahip parfüm çeşidini oluştururken EDT (Eau de Toilette) daha az parfüm özü içerir. EDC (Eau de Cologne) formundaki kokular ise hafif özelliği ile daha çabuk uçar. Parfüm setlerinde başrol üstlenen parfümün formu setleri çeşitlendirir. Hem kadın hem de erkek parfümlerinde üç çeşit koku da bulunabilir. Bazı parfümlerin hem EDP hem de EDT çeşidi olabilir ve iki çeşit bir set içinde sunulabilir. Daha yoğun EDP versiyonu kış aylarında ve gece kullanılırken EDT koku ise gündüz, günlük olarak ve yaz aylarında tercih edilebilir. Kokunun notaları fazla baharatlı ve oryantal değilse, EDP kokular da sıcak havada günlük olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Parfüm Setleri Çeşitleri

Parfüm seti içerisinde yan ürün olarak vücut losyonları, duş jelleri, kremler, sabunlar, tıraş losyonları, deodorant, roll onlar, makyaj ürünleri, vücut spreyleri, farklı boylarda parfümler bulunabilir. Parfüm seti, içerisinde yer alan ürünler (eğer aynı kokuyu içeriyorsa, makyaj ürünü veya başka bir parfüm değilse) kokuyu pekiştirmek için kullanılır. Örneğin vücuda sürülen bir parfümlü losyonun üzerine koku sıkıldığında etkisi çok daha yoğun hissedilir. Kokuyu tende tutan şey yağ ve nem olduğu için kokulu losyonlar kokunun duyulumunu artırır ve netleştirir. Sabun, duş jeli gibi ürünler kullanılan parfümün öncesinde duşta da aynı koku ile tende iz bırakmayı hedefler. Tıraş losyonları, kolonyalar, vücut spreyleri de kokunun silaj etkisini arttırmak için tercih edilebilir.

Farklı Parfümler Bir Arada

Farklı parfümleri bir arada sunan parfüm seti ise imza gibi tek parfüm kullanmayı sevmeyenlerin tercihidir. Farklı kokuları denemek isteyenlere alternatif sunan ve ekonomik bir seçenek hazırlayan setlerde, genellikle benzer zevklere hitap eden kokular yer alır. Örneğin setteki kokulardan biri pudralı bir koku ise diğerinde de yeşil temalar sunan, ferah ve temiz kokular bulunabilir. Floral bir kokuya hafif şekerli bir başka parfüm eşlik edebilir. Çiftler için hazırlanan bir kadın, bir erkek parfümünden oluşan setler de bulunabilir. Anne veya baba çocuk setlerine de rastlanmaktadır. Anne-kız parfümleri bir yetişkin bir de çocuk parfümü sunarken, benzer şekilde baba-oğul setlerine de sıklıkla rastlanabilir.

Parfüm Seti Fiyatları

Fiyatlar parfüm seti markaları, ürün çeşitleri, yan ürün sayısı, parfümün formu ve gramajına göre değişiklik gösterir. Parfümün içerisindeki özler yani notalar da fiyat üzerinde etkilidir. Doğada nadir bulunan veya sentetiği olmayan, tamamen doğal notalarla harmanlanan kokular sentetik özlerle yapılan parfümlere göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Parfüm setinde yer alan ürünler tek tek incelenerek, ürünlerin boyutlarına, formlarına dikkat edilerek ihtiyaçlara göre seçim yapılmalıdır. Sadece iki ürün bulunduran parfüm deodorant seti, iki parfüm bulunduran ve yanında vücut losyonu ve duş jeli de taşıyan setlere göre daha uygun fiyatlarla etiketlenebilir.

Birbirinden hoş kokuları sizlere sunan onlarca parfüm ve deodorant seti ürünü, avantajlı fiyatlar ve ayrıcalıklı alışveriş fırsatı ile Trendyol'da sizlere sunulur.