Parrot

Parrot, Fransa merkezli kablosuz teknolojik ürün üreticisi olarak tanınır. Özellikle drone ürünleri ile bilinen marka, 1994 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet vermektedir. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de tercih edilen Parrot ürünleri, pratikliği ile öne çıkar. Bluetooth destekli tasarımlar, günlük hayatı kolaylaştırma hedefi ile hazırlanır. 30 yıla yakın sektör tecrübesi ile tercih edilen Fransız marka, teknoloji tutkunlarının gözdesi olacak oyun kumandaları, kulaklıklar, mikrofonlar da üretir. 

Parrot Tarihi

Parrot markası; Christine / M De Tourvel, Jean-Pierre Talvard ve Henri Seydoux tarafından 1994 yılında Paris'te kurulmuştur. Geçtiğimiz yıllarda Mobicom aracılığıyla Türkiye'de satışa sunulan Parrot drone'lar çekimlerde sıklıkla kullanılır. Dizi, film, klip ve reklam çekimlerinde profesyonel olarak tercih edilen ürünler, düğün çekimlerinde de kullanılabilir. Profesyonel bir drone operatörü aracılığıyla kontrol edilen drone'ların kargo modelleri de mevcuttur. Doğa çekimlerinde de kullanılan drone ürünleri, dağlık ve zor görüntü alınan alanlarda bile yükseklerden çekim yapılmasına imkan tanır. Ürün taşıyabilen araçlar sayesinde küçük paketler bir yerden bir yere drone aracılığıyla iletilebilir. Drone operatörleri, sınav sonucu aldıkları belgelerle cihazları profesyonelce kullanabilir. Ürünlerin bakımlarının rutin olarak yapılması profesyonel kullanım kadar önemlidir. 

Parrot Drone Çeşitleri 

Drone'ların tasarımlarına göre özellikleri de değişiklik gösterir. Cihazlar üzerinde hafıza kartı alanı veya dahili disk bulunur. Drone'un hafızası, VGA fotoğraf özelliği seçim için kriterdir. Çekim çözünürlüğü üründen ürüne değişiklik gösterir. Maksimum çekim mesafesi, Flypad uyumu, uçuş mesafesi, takla kabiliyeti, ultrason sensörü, cihaz hızı, tutma ve atma aparatı eklentileri ürünleri farklılaştırır. Batarya ömrü de drone modeline göre farklılık gösterir. Ürünün ağırlığı da hem taşıma pratikliği hem cihazın hızı hem de yükselebilme yeteneği ile paraleldir. Drone çeşitlerinin ağırlığı, dahili kamera bulundurup bulundurmamasına göre de alternatif edinir. Markanın en bilinen modelleri, Parrot Bebop drone ve drone Parrot mambo olarak öne çıkar. Drone boyutları, içinde mini ve normal boylarla alternatif kazanır. Mini drone'lar, küçük alanlarda bile yükselerek çekim yapabilmenizi sağlar. Diğerlerinden daha hafiftir, kolay taşınır. 

Parrot Drone Modellerin Kullanımı

Modellerin uzun süre, ilk günkü performansta kullanılması için batarya performansına özen gösterilmelidir. Bataryanın kullanım sırasında %50 ile %80 arasında tutulmasına özen gösterilmelidir. Drone'ların direkt güneş ışığından uzak, kuru ve temiz yerlerde muhafaza edilmesi tavsiye edilir. Batarya, tam şarj olsa bile uzun süre kullanılmadığında enerjisi düşecektir. Bu durum uzun vadede batarya performansının azalmasına sebep verir. Kullanılmadığı hallerde bile ürün ayda bir kez şarj edilerek batarya performansı korunmalıdır. Cihazın güneş ışığı altında çok uzun süre çalıştırılması, hızının zorlanması, taşıyamayacağı ağırlıklarla havalandırılması da performansı olumsuz etkiler. Önerilen kullanım koşulları dikkate alınarak kullanıldığında drone çeşitleri uzun süre ilk günkü performansını korur. 

Hands Free Modeller 

Parrot markası her ne kadar drone ile tanınsa da, günlük hayatta kullanılabilecek hands free modeller de üretir. Seyir keyfine konfor katacak ürünler arasında eller serbest telefon görüşmesi yapabileceğiniz cihazlar, müzik dinlemeyi kolaylaştıracak eklentiler bulunur. Bluetooth kulaklıklar ve mikrofonlar kullanıcılara yardımcı olur. Oyun kumandaları, kablosuz oyun cihazları da Parrot ürün yelpazesi içinde yer alır. Drone ürünleri, uçuş aksesuarları, kameralar, araç kitleri, kargo eklentileri drone'ların kabiliyetlerini artırır. Ekstra bataryalar, kontrol kumandaları, araç ekranları, monitörler Parrot markasının tasarımları arasındadır. 

Parrot teknoloji ürünleri, uygun fiyatlar ve ayrıcalıklı alışveriş deneyimi ile Trendyol'da sizlerle buluşuyor. En sevilen drone ürünleri, aksesuarları, yaşamınızı teknoloji ile kolaylaştıracak araç eklentileri, kulaklıklar, mikrofonlar ve kumandalar Trendyol'da sizleri bekliyor.