Pegem Akademi Yayıncılık Trabzon Limanı ve Hinterlandı - Serkan Doğanay 0
Pegem Akademi Yayıncılık Trabzon Limanı ve Hinterlandı - Serkan Doğanay

Pegem Akademi Yayıncılık Trabzon Limanı ve Hinterlandı - Serkan Doğanay 9786053646778

Henüz Yorum Yazılmamış.
25 TL
Satıcı:
9.7
i
Satıcı Puanı
9.7 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Mağazayı Gör
Son 1 ürün
Tahmini Teslimat Tarihi: 1 - 5 Mart
Ürün Bilgileri
  • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
  • Bu ürün Kırmızı Kedi Kitabevi tarafından gönderilecektir.
  • Trabzon Anadolu ’nun kuzeydoğusunda Asya ve Ortadoğu transit yolunun başlangıcında kurulmuş bir şehirdir. Coğrafi konumunun sağladığı avantajlar hemen her dönemde Trabzon’un bir liman şehri olarak önemini korumasına zemin hazırlamıştır. İlk çağlardan itibaren korunaklı bir koya sahip olması geniş hinterlandı dolambaçlı da olsa Anadolu içlerine Güney Kafkasya ve İran ’a ulaşan yollar üzerinde bulunması Trabzon’u Doğu Karadenizin en önemli limanı haline getirmiştir. Günümüzdeki çağdaş Trabzon Limanı inşasına 1946’da başlanan ve 1954’de tamamlanan tesisleri ile Doğu Karadeniz Bölümü ’nün en gelişmiş limanı durumundadır. Liman sahası batıda Güzelhisar burnu ile doğuda Değirmendere Deltası arasındaki koyda
  • Çömlekçi mahallesi önlerindeki sığ sahanın doldurulması ve koy alanının derinleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Daha sonra artan gemi trafiğine cevap verilebilmesi için limanın modernizasyonu gündeme gelmiş ve 1980’de başlayan çalışmalar 1990 yılında tamamlanarak bugünkü halini almıştır. Önceleri Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. bünyesine faaliyet gösteren Trabzon Limanı 2003 yılında 30 yıllığına özelleştirilmiş ve Alport Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. ’ye devredilmiştir. Hatırlanacağı üzere çağdaş bir liman belli derinliklerdeki havuzlarıantrepoları rıhtımları dalgakıranları ile yükleme -boşaltma sistemleri bulunan tesislerdir. Bütün bunların yanında bir limanı deniz göl veya akarsu kenarında bulunan salt beşeri tesis olarak tanımlamak kuşkusuz doğru olmaz. Nitekim limanın büyüklüğünü ve önemini arttıran esas unsur limanın hizmet ettiği bölge bir başka deyişle limanın hinterlandı veya işlevsel etki sahası ve onun coğrafi özellikleridir. Aslında limanı işlevsel etki sahasının kıyıdaki bir yansıması olarak değerlendirmek mümkündür.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Ürün liste ve detay sayfalarında tüketici memnuniyeti göz önüne alınarak fiyat avantajı, teslimat hızı, iade oranları ve genel hizmet kalitesine göre belirlenmiş puanı en yüksek satıcı görünür satıcı olur. Diğer satıcılar, ürün detay sayfasında alternatif olarak listelenirler.

Ürünün Satıcısı

Mağazayı Gör

Satıcıya soru sormak için lütfen

Ürünün Diğer Satıcıları

8.6
Tahmini Teslimat Tarihi: 4 - 9 Mart
29,03 TL
7.3
Tahmini Teslimat Tarihi: 1 - 4 Mart
Kargo Bedava

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.
Satıcı: Kırmızı Kedi Kitabevi Satıcı Ünvanı: ARASTA BİLGİ TEK.PAZ.DAĞ.VE SAN.LTD.ŞTİ. İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: İstanbul Vergi Kimlik Numarası: 0720469562
Şikayet Et