Pharmaton

‌‌‌Pharmaton, 1800'lerin sonlarında kurulan Alman merkezli bir şirket olan Boehringer Ingelheim tarafından geliştirilen ve üretilen bir besin takviyesidir. Günlük yorgunluğu azaltmak için formüle edilmiş Pharmaton kapsüllerin etkinliği 30'dan fazla klinik çalışma ile desteklenmektedir. 

Pharmaton Nedir?

Yorgunluğu ve stresi hafifletmeye; yaş, hastalık veya yetersiz beslenme gibi koşulların neden olduğu fiziksel ve zihinsel şikayetleri önlemeye yardımcı olabilecek multivitamin, mineral ve ginsengden oluşan bitkisel bazlı besin takviyesidir. 18 yaş üstü yetişkinler için Pharmaton 30 kapsül ve Pharmaton 60 kapsül, 50 yaş üstü kadın ve erkekler için Pharmaton 50 Plus olmak üzere 30 ve 60 kapsüllük ürün seçeneklerine sahiptir. Pharmaton fiyatı kapsül sayısına göre değişiklik gösterir. Pharmaton 60 kapsül fiyat olarak 30 kapsülden daha pahalıdır. 

Pharmaton İçeriği

Pharmaton vitamin ve ginsenge ek olarak; mineraller ve iz elementlerden oluşan eşsiz bir karışıma sahiptir. Kapsülde bulunan birincil bileşen, Panax ginseng özü olan G115'tir. Ginseng bağışıklık sistemini destekler ve enerji seviyesini artırmaya yardımcı olur. Kapsüllerin her biri ayrıca D vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, A, B ve E vitaminleri ile B vitaminleri riboflavin, folik asit, tiamin, B-6 ve B-12 içerir. Diğer Pharmaton kapsülleri bu içeriklerin dışında bazı ek besinlere sahiptir. Örneğin, Pharmaton 50 Plus, omega-3 yağ asitleri içerir.

Pharmaton Faydaları 

Pharmaton, fiziksel ve psişik düzeyde uyarıcı bir etkiye sahip olan Panax ginseng G115  içerir. Ginseng, zihinsel ve fiziksel performans üzerindeki etkileri kanıtlanmış bir bileşiktir. Ginseng özlü Pharmaton kapsüller gün boyunca enerji seviyesini dengeler ve yorgunluğu azaltır. Böylece fiziksel ve zihinsel performansı iyileştirir. Çalışmalar, düzenli Pharmaton tüketiminin yorgunluğu azaltabileceğini ve fiziksel ve zihinsel performansı iyileştirebileceğini göstermektedir.  

Pharmaton kapsüllerinin genel zihinsel ve fiziksel refah ile sağlık da dahil olmak üzere toplam yaşam kalitesini nasıl etkileyebileceğini belirlemek için, 25 yaşın üzerindeki her iki cinsiyetten yaklaşık 400 sağlıklı denek üzerinde bir çalışma yapılmıştır. 12 haftalık bir sürenin ardından, multivitamin / mineral ve ginseng G115 dahil olmak üzere Pharmaton kullananlar arasında daha fazla zihinsel aktivite, azalan stres seviyesi ve genel sağlık hissinde artışla ifade edilen, fiziksel ve zihinsel refahın yükseldiği bildirilmiştir.

Pharmaton Ne İşe Yarar?

Kapsüller enerji seviyesini kademeli olarak yükseltmek ve yüksek enerjiyi sürdürmek için formüle edilmiştir. Yorgunluk durumlarında klinik çalışmalar, iyileşmenin genellikle tedavinin 4'üncü haftası içinde başladığını göstermiştir. Pharmaton temel olarak fiziksel ve zihinsel kapasitede belirgin bir artışla ifade edilen genel hücresel aktivite seviyesini yükselterek çalışır. Sadece yorgunluğu gidermek için değil aynı zamanda stres, yetersiz beslenme ve hastalık gibi koşullarda, vitamin ve mineral takviyesine ihtiyaç duyulduğunda da kullanılabilir.

Pharmaton 50 yaş üstü kadın ve erkekler için formüle edilen Pharmaton 50 Plus kapsüller, omega-3 içeriği sayesinde kalp ve beyin sağlığını destekler. B (B2, B6 ve B12) ve C vitaminleri yorgunluk ve halsizliğin azaltılmasını sağlarken, D vitamini kemiklerin ve kasların sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Antioksidan etkiye sahip selenyum ve çinko ile birlikte C ve E vitaminleri, yaşlanmanın neden olduğu hücre hasarını azaltır ve hücre sağlığını destekler.

Pharmaton Nasıl Kullanılır?

Phamaton kullanımı için önerilen günlük doz, 18 yaşından büyük yetişkinler için suyla birlikte alınan günde 1 kapsüldür. Kapsüllerin kullanılması için sadece yetişkin erkekler ve kadınlar için uygundur. Pharmaton kapsüllerin tercihen kahvaltıda ya da yiyeceklerle birlikte alınması önerilir.

Pharmaton'un klinik olarak etkinliğini gösterebilmesi için 4 hafta boyunca her gün düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Semptomlardaki azalmaya bağlı olarak kullanım süresi 12 haftaya kadar çıkarılabilir. Belirtilerde iyileşme sağlanamaması durumunda ya da 12 haftadan uzun süreli Pharmaton kullanımında mutlaka uzman bir doktora danışılması önerilir. Uzun süreli yorgunluk gibi kronik şikayetler diğer sağlık problemleriyle ilişkili olabileceğinden, doktorunuz şikayetinizin nedenini araştırmak isteyebilir.

Pharmaton'un çocuklar ve hamileler için kullanımı güvenli değildir. Pharmaton kapsül yüksek oranda A vitamini içerir. Hamileyseniz veya gebe kalma ihtimaliniz varsa Pharmaton kullanmamalısınız. Yüksek dozda A vitamini, özellikle hamileliğin ilk üç ayında kullanılırsa bebeğinize zarar verebilir.

Yukarı Çık