"

Pikap

" araması için 65 sonuç listeleniyor

Pikap

Dijital müziğin yükselişe geçmesiyle birlikte CD, plak ve kaset gibi nispeten eski sayılan fiziksel araçlar da daha az kullanılıyor. Ancak müziğin gerçek zevkini hissetmek isteyenler ve retro tutkunları, geçmiş yılların etkisini günümüze taşıyan pikap çalar gibi araçlara yatırım yapmaya devam ediyorlar. Zamanda yolculuk yapmanıza yardımcı olan plaklarla evinizde veya dilediğiniz ortamda kaliteli ve gerçekçi müzik deneyimleri yaşamak için pek çok pikap modeli bulunuyor. Trendyol, müzik kategorisinde plak çalar olarak da ifade edilen pikap modelleri için dünyanın en iyi markalarına yer veriyor. Siz de hemen şimdi nostaljik pikap etkisini uygun fiyat ve cazip kampanya teklifleriyle yaşamak için Trendyol'un müzik kategorisine göz atın!

Farklı Pikap Modelleriyle Geçmişi Yaşayın

Geçmişin etkisini günümüze taşıyan pikaplar, orijinalleri gibi manuel veya teknolojinin adapte edildiği otomatik yapıda sunulabiliyor. Bu noktada gerçek pikap keyfi yaşamak isteyen ve nostaljik etkiden hoşlananlar için manuel pikaplar mükemmel birer alternatif oluyor. Bunun yanı sıra yarı otomatik seçenekler de hem günümüzün hem de geçmişin etkisini aynı anda yaşamak isteyen müzikseverlerin zevkine hitap ediyor. Manuel pikap modellerinde kayıt işlemi kolun manuel olarak yerleştirilmesiyle başlıyor. Bu tip eski modellerde iğneyi yerleştirerek kayıt başlatılıyor ve iğne kaldırılarak durduruluyor. Otomatik bir sistemde ise tüm bu işlemler düğme ile gerçekleştiriliyor. Yarı otomatik pikap modellerinde iğne elle yerleştiriliyor ancak kendiliğinden kaldırılıyor. Genellikle orta-üst seviye pikapların çoğu manuel olarak üretiliyor. Tekniğe hakim olan ve nostaljinin ruhunu gerçek anlamda yaşamak isteyenler için retro pikap modelleri mükemmel birer alternatif oluyor. 

Plak Boyutları ve Modellerine Göre Seçim Yapın

Pikap satın alırken bazı teknik ayrıntıları bilmeniz gerekiyor. Nitekim satın aldığınız pikabın özelliklerine uygun plaklar seçmeniz de önem arz ediyor. Vinil plaklar üç farklı şekilde sınıflandırılıyor. Her bir tip, pikap üstünde farklı devirlerde dönüyor. Tüm bu dönme hızları, dakikadaki devirlerle (RPM) ile ölçülüyor. Yedi inçlik bir kayıt, 45 RPM'de oynatılıyor. Bu tip 7 inçlik kayıtlar genellikle beş dakikalık single kayıtlarda kullanılıyor. 12 inçlik bir kayıt ise 33 RPM'de oynatılıyor. Bu, genellikle 22 dakikaya kadar müzik saklayabiliyor. Son olarak 10 inçlik kayıtlar en büyük ve nadir modeller olarak biliniyor. Bunlar 78 RPM'de oynatılan en eski kayıtlar olarak ifade ediliyor. Pikap üzerinde seçtiğiniz plak türüne göre hızı değiştirme ayarları da yer alıyor. Pek çok pikap bu üç farklı hızı da destekliyor. Çok yönlü seçenek arayışında olanlar için dual pikap modelleri de mükemmel birer alternatif oluyor. 

Geçmişle Günümüzü Buluşturun

Tamamen ayrı bir dijital müzik koleksiyonuna sahip analog plak çalar sistemleri de satın alabilirsiniz. Bunun için dahili bir USB bağlantı noktasına sahip analog pikap modelleri mükemmel birer alternatif oluyor. Plak çalar üzerinde yer alan dahili USB portu sayesinde günümüz teknolojileri geçmişin etkisiyle buluşuyor. Çoğu vinil plak, albümün MP3 sürümünü indirebilmeniz için kod içeren bir kartla birlikte sunuluyor. Böylece satın aldığınız plakların yeni ve dijital sürümlerini de elde edebilirsiniz. Ayrıca vinil plaklarınızı manuel olarak dijital hale de getirebilirsiniz. Geçmişin etkisini taşıyan analog ve dijital tüm plaklar, aynı zamanda evinizde nostalji etkileri de yaratıyor. Mikado pikap, pek çok farklı renk ve model alternatifleriyle evinizin her köşesinde retro görünümler yaratıyor. Gerçek anlamda nostaljiyi yaşamak isteyenler için gramofon pikap modelleri de mükemmel birer alternatif oluyor. Ion pikap ise ahşap görünümüyle rustik dekorasyonlara çok yakışıyor. Siz de geçmişin etkisini günümüzün modern müzik anlayışıyla buluşturmak için hemen şimdi Trendyol'un müzik kategorisine göz atın!

Yukarı Çık