Pinhan Yayıncılık Nietzsche-iyinin Ve Kötünün Ötesinde 9786059460583ey

Satıcı : kitapevimden
258,68 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Pinhan Yayıncılık Nietzsche-iyinin Ve Kötünün Ötesinde

Geri Bildirim Ver
  • Bu kitap leo strauss un st. John s college da (annapolis, maryland) nietzsche nin iyinin ve kötünün ötesinde adlı eseri üzerine 1971-72 güz ve bahar dönemlerinde verdiği seminerin dökümünden oluşmaktadır. Seminer, büyük ölçüde strauss un nietzsche yi doğrudan anlama çabasıdır. Nietzsche strauss un ifadesiyle son altı kuşağın en kapsamlı ve en derin sorgulayıcısıdır. Sokrates i sorgulasa da ve tam da onu sorgulaması nedeniyle, bize sokrates i hatırlatır. Strauss, nietzsche nin güç istencinin doğru olduğu ya da temel gerçek olduğu iddiasında yer alan güçlükler ile ilgilenir ve tüm bu iddiaların sadece yorum olduğunu belirtir. Ayrıca nietzsche nin hiçbir canlı türünün sabit olmadığı ve tüm oluşun ölümcül olduğu hakikatiyle ilgilenir ve tanrı öldü olarak özetlenen bu ölümcül hakikatin gerçekten yaratıcı olanlar için ölümcül olması gerekmediğine dikkat çeker. Strauss un doğa sorunu veya doğa ve tarih sorunuyla ilgili kendi kaygısı, aynı zamanda doğanın nasıl nietzsche nin merkezi ama genellikle gözden kaçan temalarından biri olduğunu vurgulamasına izin verir. Strauss bu vesileyle platon, spinoza, locke, kant, hegel, marx, freud ve heidegger gibi düşünürlere de değinir. Seminer ayrıca strauss ve st. John un öğretmenleri ve öğrencileri arasında canlı ve derin tartışmalarla da dikkat çekiyor. St. John s college ın dekanı ve strauss un arkadaşı olan jacob klein en azından bazı oturumlara katılmıştır. Ürün adı: Nietzsche-Iyinin ve kötünün ötesinde Ürün kodu: 9786059460583 Yazar: Leo strauss Basım yılı: 2018 Kapak türü: Karton kapak Sayfa sayısı: 0 Kağıt cinsi: 2.Hamur Çevirmen:
  • Bu üründen en fazla 25 adet sipariş verilebilir. 25 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

  • Basım Dili Türkçe
  • Yazar Kolektif
  • Basım Yılı 2020 ve Öncesi
Geri Bildirim Ver