"

Pioneer Tohum

" araması için 15 sonuç listeleniyor
Pioneer Slaj Mısır Tohumu 31y43
Kargo Bedava

PioneerSlaj Mısır Tohumu 31y43

2.359 TL
Sepete Git

Pioneer Tohum Seçenekleri ile Güçlü Tarım Trendyol'da!

Bir mahsulün başarısı birkaç faktöre bağlıdır ve en önemlisi, hiç şüphesiz, toprakta tohumla başlar. Ancak satın alırken biraz dikkat edilmesi gerekiyor. Ne de olsa tohum, üstün özelliklere sahip bir çeşidin tüm genetik potansiyelini çiftçiye getiren, yüksek canlılığa ve üstün tarla performansına sahip bitkiler üreten bir araçtır. Bundan dolayı Pioneer tohum gibi seçenekleri tercih ederek kaliteli mahsuller elde edebilirsiniz. Pioneer tohum çeşitleri için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.

Pioneer Tohum Modelleri

Pioneer Tohum Modelleri

Pioneer pamuk tohumu ve Pioneer yonca tohumu gibi birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlar arasında Pioneer mısır tohum çeşitleri gibi öne çıkan ürünler de vardır. Pioneer mısır tohum fiyatları ise ürünlerin gramajına göre değişiklik göstermektedir. Yüksek kaliteli tohumların kullanılması, farklı üretim bölgelerinde kalite garantileri ve adaptasyon teknolojileri ile genetik gelişmelere erişim sağlar. Tanınmış kalitede tohumlar, bireysel olarak daha büyük hacimde toprağı ve dolayısıyla daha fazla miktarda su ve besin maddesini daha iyi kullanacak bitkilerin uygun şekilde kurulması için daha fazla verimlilik sağlar. Yüksek kaliteli tohumlar, daha hızlı çıkış ve bitki gelişimi ile farklı edaphoclimatic koşullarda kendilerini kuran, güçlü, iyi gelişmiş fideler ile sonuçlanır. Sonuç olarak, mahsul, daha iyi bitki performansına ve daha yüksek üretkenliğe sahip bir mahsulü garanti eden diğerlerinin yanı sıra, yabani otların görülme sıklığı, herbisitlere daha az ihtiyaç, yeniden tohumlama gibi daha az sorun yaşayacaktır. Pioneer mısır tohumu yorumları incelendiğinde ürünlerin yüksek verimlilik sunduğu görülür. Aynı şey diğer tohum türleri için de geçerli olmaktadır.

Pioneer Tohum Seçenekleri

Pioneer Tohum Seçenekleri

Pioneer buğday tohumu, Pioneer kanola tohumu ve Pioneer darı tohumu gibi birçok kaliteli ürün markanın koleksiyonunda bulunmaktadır. Tohum, yüksek bir agronomik performansı garanti eden genetik, fiziksel, fizyolojik ve sıhhi niteliklere sahiptir. Tohumun kaliteli sayılabilmesi için, yüksek canlılık, çimlenme ve sağlık gibi fizyolojik ve sıhhi özelliklere sahip olması, ayrıca fiziksel ve çeşit saflığının garantisi olması ve yabani ot tohumları içermemesi gerekir. Bir tohum, genetik, fiziksel, fizyolojik ve sıhhi nitelikler gibi geleneksel bir tahılın sahip olmadığı bazı niteliksel özelliklere sahiptir. Tohum üretimi söz konusu olduğunda, bu özelliklerin nihai üründe bulunmasını sağlamak için mahsul döngüsü sırasında ve sonrasında bir dizi önlem alınmalıdır. Kaliteli bir tohum, genetik materyalinin çeşit saflığını ve temsiliyetini sunmalıdır. Buradaki amaç, üretilen tohumun, varyete karışımları içermeden, diğer materyallerden etkilenmemesinin yanı sıra seçilen genetik materyali temsil etmesidir. Tohumda inert maddeler, safsızlıklar ve mekanik hasar bulunmamalıdır. Mikro çatlaklar, tohumun yapısını tehlikeye atmanın yanı sıra patojenler için bir geçit haline gelebileceğinden, mekanik hasarın meydana gelmesi tohumun kalitesini tehlikeye atabilir. Fiziksel kalitelerini kanıtlamak için tohumların dış ve iç hasarları değerlendirilmelidir.

Pioneer Tohum Çeşitleri

Pioneer Tohum Çeşitleri

Pioneer ayçiçeği tohum çeşitleri de sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Hem ayçiçeği tohumu hem de Pioneer mısır tohumu özellikleri beklentileri karşılamaktadır. Tohum canlılığı ve çimlenme gibi özellikler değerlendirilmelidir. Bu özellik, bitkinin tarladaki gelişme kapasitesine, meşcere üniformitesine ve çimlenme hızına doğrudan yansıdığı için önemlidir. Tohum, önemli bir saflık düzeyi sunmalı, yabani ot türlerinin tohumlarını içermemeli, bitkilerin oluşumuna zarar verebilecek hastalıklardan, patojenlerden ve mantarlardan ari olmalıdır. Tohum kalitesi, nihai ürüne verilen zararı en aza indirmek için özenle çalışılması gereken çeşitli biyotik ve abiyotik faktörlerden etkilenir. Temel olarak, daha iyi bir anlayış için, tahılların kalitesini etkilemekten iki an sorumludur: bitkinin tarlada olduğu dönem ve tohumların hasat edilmesi, işlenmesi ve saklanması dönemi. İlk olarak, bitki dış ortamdayken, diğerlerinin yanı sıra kaliteli genetik materyal kullanımı, haşere ve yabani ot kontrolü, bitkilerin beslenmesi gibi tohumların kalitesini garanti eden yönetim uygulamalarına dikkat edilmelidir. İkinci olarak, tarlada üretilen tohumun kalitesinin korunmasına özen gösterilmelidir. Bu özenin, uygulamanın gerçekleştirilmesi için nem seviyelerinin değerlendirilmesinin temel olduğu hasat anından önce bile alınması gerektiğine işaret etmek önemlidir. Pioneer tohum fiyatları ve çok daha fazlası için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.