placeholder
"

Pipet

" araması için 9737 sonuç listeleniyor

Pipet

Pipet

Kamış ya da şalümo diye de adlandırılan pipet, soğuk içecekler başta olmak üzere sıvı içecekleri bardak, şişe veya teneke kutulardan içmek için içeceğe dikine daldırılıp, ağızla çekilerek kullanılan desenli ya da desensiz, körüklü ya da körüksüz plastik, kağıt, metal veya camdan yapılmış ince uzun bir tüptür. İlk pipet kağıt malzemeden üretilmiş olmakla birlikte bu icattan daha öncesinde çavdar bitkisinin saplarının kesilmesiyle elde edilen kamış da aynı işlevi görmekteydi. Çokça tüketilmekte olan asitli içecekleri ya da soğuk içecekleri doğrudan dişlere temasını engelleyerek diş sağlığına katkı sağlayan bir üründür. Sizler de sayısız seçenek arasından gönlünüze göre çeşitli malzemelerden üretilmiş, dilediğiniz renkteki ve desendeki, dilediğiniz adetteki pipet çeşitlerini bir tık ile satın alıp sahip olabilirsiniz.

Pipetlerin Hayatınızdaki Önemli Yeri

Hassas bir yapıda olan ve hassas bakımlarla korunulan dişlere gün içerisinde yenilip içilenlerle aslında aynı zamanda büyük zararlar da verilmekte. Doğrudan dişe temas eden asitli yiyecek ve içecekler diş minesini geçici olarak yumuşayarak dişe zarar verirken dişlerde çürük oluşumuna ve tartar oluşumuna da neden olmaktadır. Düzenli şekilde doktor kontrolü yapılmayan ve bakımdan mahrum bırakılan dişlerde ise bu yumuşama zamanla giderek artıyor. Böylece diş minesi incelmeye başlıyor, dişin yapısı, görünümü değişiyor ve hassaslaşıyor. Tüm bunların yanı sıra diş eti rahatsızlarının da ortaya çıkmasına sebep olan farklı farklı besinlerin doğrudan ağıza ulaşması ağız hastalıklarının tetikleyicisi durumundadır. İster asitli ister asitsiz, ister şekerli ister şekersiz olsun tüm içeceklerin diş yapısına bir zararı vardır. Yenilen bir çilekte dahi dişe dokunabilecek düzeyde asit maddesi bulunmaktadır. İçilen bir bardak çay da yine aynı hassasiyetlerin oluşumuna sebep olmaktadır.

Her gıda tüketiminin ardından diş fırçalamak ve gargara yapmak mümkün olmayacağından ötürü daha pratik bir icada ihtiyaç duyulmaktayken, bu arayışı rengarenk, çeşit çeşit pipetlerle karşılayabilirsiniz. İçeceğinizde kullanmakta olduğunuz pipet ucunu, dudaklarınızın değil de dişlerinizin arasında alırsanız içeceğiniz doğrudan boğazınıza gider. Bu sayede pipet kullanarak içeceğin ağızda kalma süresini azaltırsınız ve dişlerinize içeceğinizin temas etme ihtimali de en düşük seviyeye iner. Bu sebeplerden ötürü içeceklerinizi içerken pipet kullanırsanız dişlerinizi daha az aside ve şekere maruz bırakırsınız.

Pipetlerin hayatımıza sağladığı bir diğer kolaylık ise beslenme bozukluklarının yaşandığı dönemlerde, özellikle yaşlılarda gördüğümüz çene kaslarını etkili kullanamama ve çiğneme ile alakalı sorunlara rastlandığında başvurulabilecek bir eşya olan pipet sıvılaştırılmış besinlerin tüketilebilmesine yardımcı olmasıdır. Böylelikle hastalık durumlarında da düzenli ve dengeli beslenme faaliyetlerini sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Çocuklarınız için de beslenmeyi kolaylaştıran bir ürün olan pipetler çeşit çeşit seçeneklerle karşınıza çıkmaktadır. Pipetli bardakları, pipetli kupaları, mugları, ampul bardakları, kulplu pipetli sulukları ya da pipetli biberonları onların beslenme alışkanlıklarını oturtmak için yardımcı ürünler olarak satın alabilirsiniz. Bunun için normal ya da içi cam dışı plastik pipetli sulukları da tercih edebilirsiniz. Pipetli suluk yetişkin çocuk fark etmeksizin sizler için çok faydalı olacaktır. Akıtmayan, 2 yaş pipetli suluklarına ve en renkli çocuk pipetli suluklarına ve yetişkin pipetli suluklarına mutlaka göz atın. Ayrıca su filtreleyen pipetlerle de suyunuzu en içilebilir kıvama getirebilirsiniz. Şurup pipetiyle de pipetlerinize hayat kurtaran pipet muamelesi yapıp çocuğunuza şurubunu kolayca içirebilirsiniz.

Pipetlerin Bilinmeyen Malzeme Türevleri

Hayatı kolaylaştıran bir ürün olan pipetlerin akla hayale gelmeyecek kadar çeşitte ham maddesi bulunur. Göz zevkinize, içeceğinizin türüne veyahut dünya görüşünüze göre sizi yansıtacak bir pipet bulabilirsiniz. İlk üretilen pipet bir kağıt sigara kutusu üreticisinin şerit halindeki bir kağıdı kaleme sarmasıyla ortaya çıkmasına rağmen günümüzde çeşit çeşit malzemeyle üretilmektedir. O dönemlerde parafinle kaplı kağıdın yapıştırılmasıyla üretilmesine rağmen tüm dünyada ün kazanan pipetler bir anda favori ürün haline gelmiştir. Pipet üreticiliğinin yaklaşık iki yüz yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen bu denli tutulmasının sebebi ise şüphesiz işlevselliğidir. Tek kullanımlık çeşitleriyle hijyen konusunda üst düzey performans sağlar. Herkesin kullandığı bardakları kullanmanızı engeller ve sadece sizin temas ettiğiniz bir ürün olarak dışarıda tükettiğiniz ürünleri rahatça içebilmenizi sağlar.

İnce plastik malzemeden ya da kağıt malzemeden üretilen plastik pipetler, karton pipetler ya da kağıt pipetler tek kullanımlık ürünler olmakla beraber sadece size özel üretilmiş bir eşyadır. Ayrıca bu pipetler üzerinde ekstra kağıt ya da naylondan üretilmiş poşet kılıflarla da paket pipet olarak 2 ml, 3 ml,10 ml pipet ve 5 ml pipette seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Böylece pipetinizin dışarısıyla hiçbir şekilde teması olmaz ve hijyen konusunda içiniz rahat eder. Mikroplarla ya da tozlarla karşı karşıya gelmemiş olursunuz. En temiz şekilde içeceklerinizi yudumlamanın keyfini yaşarsınız.

Daha çevreci ve doğaya yakın ürünleri tercih etmek isterseniz de bambu malzemeden üretilmiş bambu pipetler, gerçek buğday saplarından üretilen buğday sapı pipetler ya da farklı ahşap ham maddeler ile üretilen tahta pipetler tam aradığınız ürünler olabilir. Doğadan esinlenerek üretilen bu ürünler size doğanın içerisindeymişsiniz gibi hissettirecek. Daha renkli ve daha enerjik ürünlerle içecek keyfinizin görselliğe de hitap etmesini isterseniz kağıt ya da plastik pipetlerden renkli ve desenli olan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Siyah pipetler, pembe pipetler gibi rengarenk seçenekler sizler için üretilmekte. Fosforlu pipetler ya da çizgili, puantiyeli pipetlerle de eğlenceli içeceklere sahip olabilirsiniz. Pipetli cam bardakları tercih ederek de iki ürünü bir arada kullanabilirsiniz. Sadece dışarıda tükettiğiniz içeceklerde değil, evinizde kendiniz için hazırladığınız meyve suları, kokteyller, limonatalar ve daha niceleri için sonsuz sayıda çeşidi olan pipetleri satın alarak atıştırma keyfinizi üst düzey bir deneyime ulaştırabilirsiniz.

Hangi Pipeti Nerede Kullanabilirsiniz?

İçeceklerinizin en güzel eşlikçileri olan pipetler hem özel günlerinizde hem de normal günlerinizde sizlerle. Çocuğunuz, eşiniz, anneniz ya da dostunuz için düzenlendiğiniz özel günlerde, etkinliklerde ya da partilerde içeceklerinizi süsleyecek birer detay olarak pipetlerden faydalanabilirsiniz. Kim olduğu fark etmeksizin bir davet düzenleyeceğinizde ister kokteyllerinizde ister meyve sularınızda kullanabileceğiniz bu eşlikçiler gününüzü süsleyip, güzelleştirecektir. Rengarenk sunumlarla hazırlanmış içeceklerinize yine renkli pipetler koyabilirsiniz ya da tercihinizi çizgili, benekli veyahut başka desenli tasarlanmış pipetlerden yana kullanabilirsiniz. Kokteyl pipetleri ile kokteyllerinizi süsleyip, pipet süsleri ile de pipetlerinizin süslemesini yapabilirsiniz.

Çocuklarınızın ve daha küçük yaş gruplarının bu süslü pipetlerle ilgisini çekerek onların tüketmek istemedikleri içecekleri tüketmesi için bir yol oluşturabilirsiniz. Pipetli kaşıklar, biberonlar, bardaklar, palmiye, silikon pipetler, pipet süsü ya da renkli detayları olan elektronik pipetler onların ilgilerini çekecektir ve içeceğe değil süslere odaklanmalarını sağlayacaktır. Körüklü pipetlerle de oynamalarını sağlayarak ilgilerini dağıtabilirsiniz. Bu tarz pipetler arıyorsanız sizler için en uygun pipet modelleri, mavi, beyaz, mor pipetler, siyah pipetler, pembe, üzümlü pipetler, çilekli, flamingo, isimli, jelatinli, muzlu kakaolu, kıvrılabilen pipetler ve körüklü pipetler olabilir.

İçecekleri daha da eğlenceli hale getirmeyi isterseniz de daha farklı seçenekler de mevcut. Kum pipeti, safari, kamış, sihirli pipetler, pipet bardak ya da gözlük pipetler, bu işe en uygun ürün olabilir. Yüzünüze aynı bir gözlük gibi taktığınız pipetin ucunu içeceğinize daldırıp bir şeyler içmenin en eğlenceli haline ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu ürün ile herkesin dikkatlerinin ve gözlerinin sizin üzerinizde olacağını da unutmayın. Çocukların da bu pipetleri çok seveceğini göreceksiniz. Tüm içeceklerini bu pipetlerle içmek isteyebilirler.

Bir diğer eğlenceli pipet seçeneği ise otomatik pipetler, akıllı veya ışıklı pipetler. Karanlık bir ortam da bile gözden kaybolmayacak olan bu ışıklı pipetler favoriniz olabilir. Işıl ışıl parıldayacak pipetler birçok renk seçeneğine de sahip. İster tek renk satın alabilir, isterseniz de birden fazla rengi tek pakette 100 pipet, ellili pipet şeklinde satın alarak ekonomik bir tercih yapabilirsiniz. Çoklu paketlerle daha uygun pipet fiyatları ödeyerek bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Bu pipetler sadece çocukların değil herkesin ilgisini çekeceksiniz. Yine diğer eğlenceli pipetler gibi ışıklı pipetler de ufak yaş gruplarının ilgisini pipete çekerek içmek istemedikleri içecekleri içirmenize yardımcı ürünler olacaklardır. Yine bir diğer eğlenceli pipet kategorisindeki pipet ise fosforlu pipetler. İster tekli ister çoklu paketlerle satın alabileceğiniz fosforlu pipetler, neon malzemelerle üretiliyor. Bu pipetlerin kullanım şekli ise çubuğun eğilip içindeki bölümün kırılmasıyla sağlanmakta. İçindeki malzemenin kırılmasını sağlayın ve kısa bir süre içinde fosforlu pipetiniz karanlıkta parlamaya başlar. Bütün bir gün de parlaklığını korur, etkisi sürer. Partilerinizin, davetlerinizin ya da etkinliklerinizin her bölümünde ve her alanında kullanabileceğiniz özel tasarımlı bu pipetlerin pek çok seçeneği de mevcut.

Sizin için en güzel renkler seçilerek geniş bir ürün yelpazesi oluşturulmuş bu ürünlerle özel günlerinizi daha da özel hale getirerek etkinliklerinize renk katabilir ve tüm davetlileri kendinize hayran bırakabilirsiniz. Kendi hazırladığınız daha yoğun kıvamlı milkshake, frozen gibi içecekleri ise daha az eforlu ve daha kolay yudumlayabilmeniz için ise normallerinden daha kalın pipetleri satın alabilirsiniz. Kalın ve geniş pipetlerin iç yarı çapları ve hacimleri diğer ince pipetlerden daha fazla olduğu için yoğun kıvamlı içeceklerin daha kolay ve çok güç harcamadan içilmesini sağlar. Daha ince pipetlerle de ayran gibi içecekleri içebilirsiniz. Bunun için küçük, körüksüz, ayran pipetini de tercih edebilirsiniz. Son zamanların en gözde ürünleri olan bu pipetleri en uygun ve kampanyalı fiyatlarla bir tık ile satın alıp, onlara kolayca sahip olabilirsiniz.

Doğa Dostu Pipetler

Özellikle soğuk içecekler ile sık sık kullanılıyor olan pipetler, sizlere kolaylık sunmak için ve ekonomik bir seçenek olduğu için üretilir. Hem de eğlenceli bir seçenek olması pipetleri cazip bir ürün kılıyor. Cam pipetler, kağıt pipetler, metal pipetler gibi seçeneklerle müşterilere sunulan çok sayıda üründen doğa dostu ürünleri tercih ederek geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz. Doğada yok olmayan maddelerle üretilen ürünler yerine yağmurlarla, güneşin etkisiyle kendi kendine doğada yok olabilen ürünler doğa dostu olarak adlandırılmaktadır. Hem geri dönüştürülebilir hem de atıldıklarında yok olabilir. Bu tarz ürünler kullanmak sizin için de daha sağlıklı birer seçenek olacaktır. Ağzınıza giren ürünün doğal malzemelerle üretilmesi sağlığınız açısından önemlidir. Bu sebeplerden ötürü kullanım oranları her geçen gün daha da artan kağıt pipetler ilk etapta çevreye saygılı ve çevre dostu olmasıyla piyasada öne çıkıyor.

Dilediğiniz sonsuz sayıda desen ve renklerle üretilip geniş ürün yelpazesiyle sunulan kağıt pipetler ürünlerin geri dönüşüme katkılarını önemseyen kitlelerce en çok tercih edilen ve satın alınan ürünlerin başında geliyor. Keyifle kullanacağınız bir ürün olan kağıt pipetlerin ömürleri yaklaşık on iki saat kadar sürer. Ham maddeleri kağıt olduğu için ıslandıklarında ömürleri bittiğinde erimeye başlıyorlar. Bununla birlikte sağlık açısından da siz kullanıcılara herhangi bir yan etki veya zarar vermiyor. Kullanılacak gıda kategorisine göre özel olarak imal ediliyorlar ve sizler için satışa sunuluyorlar. Bir kağıt pipet göle ya da denize atıldığında en fazla altı ay içerisinde tamamen yok oluyor. İçerisinde kimyasal ya da petrol türevi herhangi bir zararlı madde de olmadığından dolayı denizlerde hiçbir zarara sebebiyet vermiyor. Böylece geleceği ve gelecek nesilleri korumak için küçük ama etkili bir seçenek oluyor. Özellikle küçük çocukların içeceklerini eğlenceli hale getirmek için pipetleri kullandıklarını varsayarsanız içerisinde yabancı ve zararlı herhangi bir madde içermemesinden dolayı kağıt ham maddesiyle üretilip satışa sunulmuş bu kağıt pipetler onlar için en zararsız ürünler olmaktadır. Siz de uygun fiyatlı bu pipetlerden satın alarak onların sağlıklarını korumaya devam edebilirsiniz.

Doğaya zarar vermeyen bir diğer pipet ham maddesi de yine doğal malzemelerden üretilmiş olan buğday sapı pipetlerdir. Diğer ham maddelere güzel bir alternatif olarak üretilmiş buğday sapı pipetler tamamen buğdayın sapından elde edilir. Doğadaki bir malzemeden elde edilmesi sonucu ekstra bir katkı maddesi içermediğinden doğaya da saygılıdır ve tamamen doğa dostu bir üründür. Sıfır atık projelerini destekler niteliktedir. Biyobozunur diye adlandırılan doğada kendi kendine yok olabilen sınıfa girer. Aynı zamanda kompostlanabilirdir yani mikroorganizmalar ile birlikte oksijenle organik maddelerinin biyokimyasal yollarla ayrışmasını sağlayabilen bir üründür ve buğdaydan değil buğday sapından üretildiği için de gluten içermemektedir. Böylece gluten alerjisi bulunan ve bu şekilde beslenen kitlelerinde gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir ürün olarak satılır. Ayrıca diğer doğa dostu bir ham madde olan kağıdın aksine ahşap bir yapısı olduğu için içeceklerin içerisine daldırıldığında erimez, su geçirmez ve yumuşamaz. Bu organik pipetleri ister tekli adetlerde ister ekonomik çoklu paketlerle uygun fiyatlarla kolayca satın alabilir, sizler de doğaya katkı sağlayacak bir adım atabilirsiniz.

Yeniden Kullanılabilir Doğaya Saygılı Pipetler

Gün geçtikçe doğaya ve geleceğe karşı bilinç daha da artmakta ve insanlar bu bilinç doğrultusunda ürünler seçerek bu harekette yerlerini almaktadırlar. Çevre kirliliğine dur demek için sizler de geri dönüştürülemeyen ve doğada kaybolamayan maddeleri değil tekrar tekrar kullanabileceğiniz ürünler olan metal pipetleri, cam pipetleri ve bambu pipetleri satın alarak bu harekete katılabilirsiniz. Evinizde rahatça kullanabileceğiniz bir çeşit olan bu ürünler, dışarıya da rahatça çıkarabileceğiniz bir yerlerde bir şeyler içerken kendi pipetinizi kullanmak isterseniz taşıması kolay olsun diye katlanabilir pipet seçenekleriyle de üretilir. Katlanabilir, kıvrılabilen pipetleri ve taşınabilir pipetleri katlayarak daha ufak hale getirebilir ve özel saklama ve taşıma kutularına koyarak sterilliğini koruyabilirsiniz. Bu şekilde hem pipet kullanımını azaltıp doğaya katkı sağlarken hem de size ait olan bir pipeti kullanarak kendinizi pipetinizin temizliği konusunda endişede bırakmak zorunda hissetmezsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için edinebileceğiz bu metal, bambu, cam, demir pipet ya da çelik pipetlerle kendinizi şımartın.

Gün geçtikçe trendi yükselen bu ürünler sizler için çeşitli seçeneklerle üretilir. Metal olanlar parlak, mat ve yarı mat seçenekleriyle sunulurken renk konusunda da geniş bir skala içeriyorlar. Altın rengi, gri metal renkli siyah renkli, pembe altın renkli seçenekleriyle adeta birer mücevhermiş gibi duran pipetlere hayran kalacaksınız. Daha farklı renk seçenekleri isterseniz de pembe, mavi, yeşil, beyaz, turuncu, sarı gibi rengarenk seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Daha doğal görünümlü, doğal pipet ise aradığınız bambu pipetler tam size göre. Doğal ve sade ürünleri ilk tercih olarak görenlerin kahverengimsi ve krem rengimsi ahşap renkleri ile gönüllerini çalacak bambu pipetler. Hem de doğal ürünler oldukları için sağlığınız için endişelenmenize de gerek kalmayacak. Ben zariflikten asillikten vazgeçemem diyenlerin ise cam pipetler favori tercihleri olacak. Şeffaf görünüm ve şıkır şıkır modelleri ile cam pipetler iddialı birer seçenek. Dilerseniz renkli camlar kullanılarak yapılmış pipetlere de göz atabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her çeşit rengi cam pipetlerde bulabilirsiniz. Hatta renk geçişli, desenleri olan pipetleri de satın alabilirsiniz. Üzerinde figürler bulunan pipetler dahi sizler için satışta. Temizlikleri ise hiç gözünüzü korkutmasın. Pipet pompası ya da pipet fırçası ile pipetlerinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Uzun bir çubuk halinde üretilen pipet fırçaları ucunda temizleyici teller bulundurur ve pipetlerinizin içine kolayca girerek onların temizliğini zahmetsizce halletmenize olanak ve kolaylık sağlar. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için bu pipetleri tercih edebilir, Trendyol'dan kolayca ve uygun fiyatlarla pipet satın alabilirsiniz.