"

Pırlanta Bileklik

" araması için 601 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Pırlanta Bileklik

Pırlanta bileklikler, yıl dönümleri ve özel günler için sıklıkla hediye edilen mücevher parçalarıdır. Tıpkı diğer mücevherler gibi, kendiniz veya bir başkası için bir hediye olarak pırlanta seçmek kararsız kalmanıza neden olabilir. En güzel ve en zarif pırlanta bileklik modelleri için bileklik kategorisini inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri Trendyol'dan anında satın alabilirsiniz. 

Pırlanta Bileklik Modelleri

Pırlanta bilekliklerde, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı model vardır. En çok tercih edilen stil, ince ve değerli bir metal zincirle bağlanmış küçük pırlantalar içeren bilekliktir. Şık bir mücevher parçası olarak pırlanta bileklik modelleri; genellikle 14 veya 18 ayar altından, platin veya gümüşten yapılır. Pırlanta bileklik modelleri neredeyse sınırsızdır. Çoğu tasarımda bir sıra pırlanta ya da halka bulunurken bazı bileklik modellerinde iki ya da üç sıra taş vardır. Çoğu bileklikte yuvarlak kesim pırlanta kullanır. Ancak bazı stillerde, özellikle 24 ayar altın ve platinin kullanıldığı modellerde ise zümrüt veya prenses kesimler bulunur.

Pırlanta Bileklik Fiyatları

Pırlanta bileklik fiyatları söz konusu olduğunda iki faktör belirleyicidir. İlk faktör bilekliği yapmak için kullanılan metalin türü, ikincisi ise süslemede kullanılan pırlantaların kalitesidir. Pırlanta bilekliklerde yaygın olarak sarı altın, kırmızı altın, beyaz altın, platin ve gümüş kullanılır. En iyi pırlanta bileklik için "en iyi" metal yoktur. Bununla birlikte malzeme seçerken dayanıklılık faktörünü göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Altın, platin ve gümüş günlük kullanım için yeterince dayanıklıdır.

Bir nişan yüzüğünde pırlantanın kalitesinden emin olmak için sertifikasının olması beklenir. Ancak pırlanta bilekliklerde kullanılan taşlar genellikle çok küçük olduğu için derecelendirme uygulaması çok yaygın değildir. Tipik bir bileklikte kullanılan 55 pırlantayı sertifikalandırmak için binlerce lira harcanması gerekir. Bu devasa maliyetten ötürü, bilekliklerde kullanılan pırlantalar derecelendirilmez veya sertifikalandırılmaz. Bileklik yapımında çok sayıda küçük pırlanta kullanıldığından pırlantalar boyutundan ziyade toplam karat ağırlığında ölçülür. Pırlanta bileklik modelleri, pırlantaların boyutuna ve sayısına bağlı olarak toplam ağırlıkta bir karattan 11 karat veya daha fazlasına kadar değişebilir. Karat arttıkça fiyat da doğal olarak artar.

Pırlanta Bileklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Genel olarak bileklik ebatları, yüzük ebatları kadar önemli olmasa da bilekliğin bileğinize tam olarak uyum sağlaması gerekir. Pırlanta bileklik için uygun ebadı bulmanın en kolay yollarından biri, kişinin bileğini ölçmektir. Bir metreniz yoksa bileğinizin etrafına bir iplik parçası sarabilir, daha sonra ölçmek için ipi kesebilirsiniz.

Hangi ölçüm aracını kullanırsanız kullanın, bileklik boyutunu hesaplamak için toplam ölçümünüze birkaç santim daha eklediğinizden emin olun. Pırlanta bilekliği hediye olarak alıyorsanız ve kişinin bilek ölçüsünü bilmiyorsanız, başlangıç ​​rehberi olarak 16- 17 cm bileklikleri inceleyebilirsiniz. Bu ölçü yetişkin kadınlar için en popüler bileklik ölçüsüdür. Hediye alacağınız kişinin, ortalama bir kişiden daha küçük veya daha büyük bilekleri olduğunu düşünüyorsanız, buna göre ölçüyü artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Birçok pırlanta bileklik modeli zinciri kısaltmak için bir bağlantıyı sunar ve kolayca ayarlanır. Bu da bir yüzüğe kıyasla tam ölçüyü bulmanın daha az önemli olduğu anlamına gelir.

Pırlanta bileklikherhangi bir rahatsızlığa neden olmadan, bileğinizde serbestçe hareket edebilecek kadar rahat bir şekilde bileğinize oturmalıdır. Ancak elinizden kolayca çıkacak kadar da gevşek olmamalıdır. Sıkılığı kontrol etmek için bileklikle bileğinizin arasına sadece bir parmağınızın sığabileceği kadar mesafe olduğundan emin olmalısınız. Tıpkı diğer mücevher parçaları gibi bileklikler de ayarlanabilir. Bilekliğiniz çok gevşekse bir kuyumcudan bir veya birkaç bağlantıyı çıkarmasını ve bilekliğinizi daha sıkı hale getirmesini isteyebilirsiniz.