"

Pişirme Kağıdı

" araması için 193 sonuç listeleniyor
COOKPişirme Kağıdı
(3)
24,95 TL
16,90 TL
Sepete Git
KoroplastFırın Torbası 45x50 Cm 2 Adet
15 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Pişirme Kağıdı

Pişirme Kağıdı

Leziz yemeklerin yapımında sağlıklı bir pişirme gerçekleştirebilmek, yağ kullanmadan ve hijyen sorunu yaratmadan yemek pişirebilmek için yıllardır mutfakların vazgeçilmezi olan pişirme kağıdı ya da diğer bir deyişle yağlı kağıtlar, hemen herkesin kullandığı mutfak malzemeleri arasında yer alır. Mutfakta hayat kurtaran, özellikle fırın yemeklerinde herkesin en büyük yardımcısı olan ve hem fırın tepsisini koruyan hem de sağlıklı bir pişme işlemi gerçekleşmesine olanak sağlayan pişirme kağıdı, yüksek ısılara dayanabilen bir yapıdadır. Yanmayan, yapışmayan ve sağlıksız herhangi bir bileşen içermeyen pişirme kağıdı yalnızca fırında değil, mikrodalga fırında da rahatlıkla kullanılabilir. İnsan sağlığına yönelik zararlı olabilecek herhangi bir içerik barındırmayan yağlı pişirme kağıdı; hayvansal, bitkisel ya da yapay yağ içermez. Yemek ile temasında herhangi bir sakınca bulunmayan özel formül ile üretilir. Cook pişirme kağıdı ya da Parex akıllı pişirme kağıdı gibi markaların ürettiği ürünler, fırın ya da buharda pişirmenin yanı sıra kızartma yaparken de işinizi kolaylaştırır. 25 x 38 ve 42 x 37 cm gibi oldukça işlevsel boyutlara sahip olan pişirme kağıdı; genellikle 8, 10 ve 12'li paketler halinde sunulur. Pratiklik için önceden kesilmiş pişirme kağıdı ya da özel boyutlu pişirme kağıdı gibi alternatifler de bulunur.

Sağlığa Zarar Vermeyen Formül

Pişirme kağıdı, halk arasında yağlı kağıt olarak da adlandırılır. Çoğunlukla yanlış fikirlerin oluşmasını sağlayan bu isim yerine son yıllarda pişirme kağıdı ismi kullanılır. Pişirme kağıdı, domuz yağı, hayvansal yağlar, bitkisel yağlar ya da sentetik, yapay yağlar gibi sağlığa zararlı herhangi bir bileşen içermez. Pişirme kağıdı, yağlıymış hissi verilmesi için genellikle slikonize formüller ile geliştirilir. Mum gibi maddelerle geliştirilen formül, teflon tavalar gibi etkenler aracılığıyla oluşabilecek kanserojen maddelerin önüne geçer. Pişirme kağıdı ile zararsız, sorunsuz bir kullanım için kağıdı fırının iç yüzeyine ya da ızgaralara temasını engellemek, kağıdı fırın ısıtılmadan önce yerleştirmek ve marka-ürün değişkenleri göz önünde bulundurularak belirtilen ısı derecelerini aşmamak yeterli olacaktır. Özetle; sağlık açısından bir problem teşkil etmeyen pişirme kağıdı, sanıldığı gibi yağ içermez.

Pişirme Kağıdı Kullanarak Hayatı Kolaylaştıracak İpuçları

Mutfaktaki işlevsel yardımcılar olan pişirme kağıtlarının marifetleri yalnızca yemek pişirme işlemleriyle sınırlı değil. Özel yapısı sayesinde akla gelmeyecek yararlar da sağlayan pişirme kağıdı, pek çok konuda hayatı kolaylaştırabilir. Örneğin; musluk, lavabo kenarları gibi alanları temizlemek, parlatmak istediğinizde pişirme kağıdı ile ovmanız yeterli olacaktır. Pişirme kağıdı ile yumuşak bir şekilde ovulan alanların oldukça parladığını göreceksiniz. Kesme tahtası kullanılan durumlarda çiğ et aracılığı ile bulaşabilecek bakteriler de pişirme kağıdı ile engellenebilir. Kesme tahtasının üzerine konulacak pişirme kağıdı ile çeşitli gıdaları daha sağlıklı bir şekilde kesebilirsiniz. Bunların dışında, ıslanan fotoğrafların kuruması için pişirme kağıtlarını kullanabilir, mutfak dolaplarının en üst bölgelerinin yağlanmasını ve tozlanmasının önüne geçmek için pişirme kağıdı serebilir, sıkışan fermuarları pişirme kağıdı ile onarabilir, metal eşyaların paslanmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca mumların yandıkça dağılmasını istemiyorsanız mumların etrafını pişirme kağıdı ile sarabilir ve böylelikle hem dağılmayı hem de farklı eşyalara bulaşma riskini önleyebilirsiniz.

Pişirme Kağıdı ile Eşsiz Bir Tat: Kağıt Kebabı

Marifetleri saymakla bitmeyen pişirme kağıdı; birçok kişinin bildiği, sık sık yediği ve çok beğendiği, kısa sürede yapılan ve tadı uzun süre unutulamayan kağıt kebabının da ana malzemelerinden biridir. Pişirme kağıdı denildiğinde akla ilk gelen yemeklerden biri olan kağıt kebabı, oldukça basit bir şekilde yapılır, leziz bir tat sunar. Kağıt kebabı için önce tencerede soğan kavrulur, ardından kuşbaşı doğranmış etler eklenir. Sonrasında salça ve su katılır, ardından patates, havuç ve domates dahil edilir ve sebzeler yumuşadıktan sonra önceden süzülmüş bezelyeler de konularak birkaç dakika daha pişirilir.

Hazırlanan malzemeler kesilmiş pişirme kağıdı üzerine birer kişilik servisler halinde bölüştürülür, pişirme kağıdı kenarlarından katlanır ve kat yerleri alt tarafa gelecek şekilde fırına yerleştirilir. 190 derecede yaklaşık 25 dakika tutulur. Özetlenecek olursa; kağıt kebabı, terbiyelenmiş et ve sebzelerin pişirme kağıdı içerisine yerleştirilmesi ve eşsiz bir şekilde sunulması ile yapılır. Tadı uzun süre damağınızda kalacak kağıt kebabının yapılışı işte bu kadar basittir. Özellikle Antakya yöresinde meşhur olan bu lezzetli yemeği siz de mutlaka denemelisiniz.