"

Pişirme ve Servis Malzemesi

" araması için 595 sonuç listeleniyor
MiraçMetal Küçük Boy Çırpıcı
28,00 TL
17,50 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Pişirme ve Servis Malzemesi

Hem görsellik hem pratiklik hem de performans açısından mutfaklarda en çok tercih edilen pişirme ve servis malzemesi ankastre set ürünleri, üç parçadan oluşuyor. Ankastre fırın, ankastre ocak ve ankastre davlumbazdan oluşan bu pişirme ve servis malzemesi setler, son yıllarda mutfak ekipmanları olarak en çok kullanılan pişirme ve servis malzemesi ürünleri arasında yer alarak kullanıcılarını memnun ediyor. Modüler şekilde yerleşimi yapılan pişirme ve servis malzemesi ankastre setler, evinizin konforuna büyük katkı sağlıyor.

Ankastre Setlerin Genel Özellikleri

Parça parça da alabileceğiniz bu pişirme ve servis malzemesi olan ankastre ürünlerini, set halinde aldığınızda hem her biri modern mutfağınızın bir tamamlayıcısı haline geliyor hem de daha uygun fiyatlı oluyor. Tüm bu pişirme ve servis malzemesi ankastre setlerinin belirgin bir takım özellikleri bulunuyor. Mutfakta pratik kullanım sağlayacak bu ürünler, sıklıkla kullanılacak pişirme ve servis malzemesi ürün grubuna girdiği için genelde fonksiyonel özellikte oluyor. Pişirme ve servis malzemesi ankastre ürünlerin neredeyse tamamında paslanmaya ve yıpranmaya dayanıklı çelik malzeme kullanılıyor. Yüksek ısıya dayanıklı, yüzeyi kir tutmayan bu malzeme, dekoratif görüntüsüyle de mutfağınıza uyum sağlıyor. Tüm pişirme ve servis malzemesi ankastre modelleri, temperli cam teknolojisi kullanılarak üretiliyor. Bu camın minik parçalara ayrılarak dağılması özelliği sayesinde mutfakta meydana gelebilecek yaralanma riski minimuma indirilmiş oluyor. Yeni nesil karbon filtreli pişirme ve servis malzemesi, davlumbazlarda ise ekstra baca çıkışına ihtiyaç duyulmazken tüm kötü koku anında hapsediliyor. Pişirme ve servis malzemesi ürünlerinden biri olan ankastre davlumbaz modelleri arasında dokunmatik, düğmeli ya da kendi kendine açılıp kapanabilen birçok farklı ürün bulunuyor. Pişirme ve servis malzemesi olan ankastre ocak çeşitlerinin çoğunda bulunan emniyet sistemi, ateşin herhangi bir sebeple sönmesi halinde gazı kesiyor ve siz tekrar yakana kadar can güvenliğinizi sağlamış oluyor. Pişirme ve servis malzemesi ürünleri arasında bulunan ankastre fırınların bazı çeşitlerinde bulunan sıcak tutma programı ise yemeğinizin sıcaklığını korumasına yardımcı olurken pişirme ve servis malzemesi olan fırının kendi kendini temizleme özelliği sayesinde de kullanıcısına pratik bir yaşam alanı sağlıyor.

Ankastre Set Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pişirme ve servis malzemesi ankastre set modelleri arasında tercih yapmanız gerektiğinde hayatınızı kolaylaştıracak bazı özellikleri ön planda tutmanız gerekiyor. Örneğin; pişirme ve servis malzemesi ankastre fırınınızın turbo özelliğine sahip olması, pişirme ve servis malzemesi ürünlerinin hızlı ve eşit bir şekilde ısınmasını sağlarken çocuk emniyet tuşu özelliği, bir tuş ile ocağınızın tüm fonksiyonlarını kilitlemenize olanak sağlayarak çocuğunuzun dikkatsizlik sonucu zarar görmesini önlüyor. Bunun yanında tercih edeceğiniz pişirme ve servis malzemesi ankastre ocakların da hayat kurtarıcı özelliği bulunuyor. Otomatik emniyet kilidi sistemi ile ocağı açık unutmanız halinde sistem kendiliğinden gaz akışını keserek olası tehlikeden sizi koruyor. İndüksiyon özelliği bulunan pişirme ve servis malzemesi ürünü ankastre ocaklarda ise ısı sadece tencere ya da tavanın içinde oluşturuluyor ve ocak üzerinde herhangi bir ısı meydana gelmiyor. Bu sebeple bir taşma ya da dökülme meydana geldiğinde, ocağın üzeri soğuk olacağı için yanma ya da yapışma oluşmuyor. Pişirme ve servis malzemesi olan ankastre modelleri arasında yer alan davlumbaz ürünlerinin, yoğun emiş gücü dışında yoğun havalandırma programına sahip çeşitleri de bulunuyor. Bu program sayesinde belirli bir zaman içerisinde mutfağınızın havası kolayca temizleniyor ve süre bittiğinde pişirme ve servis malzemesi olan davlumbaz, kendini otomatik olarak kapatıyor. Bunun yanında pişirme ve servis malzemesi davlumbaz dış yüzeyinin ısınma sonucu eli yakacak derecede ısınıp ısınmadığına da dikkat etmeniz sizin ve aile bireylerinin güvenliği açısından önem vermeniz gereken özellikler arasında bulunuyor.

Ankastre Set Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ankastre ürünlerinizin temizliğinde, pişirme ve servis malzemesi modellerinin her birinin kullanma talimatına dikkat etmeniz gerekiyor. Aşırı kimyasal, sert, leke bırakıcı ürünler kullanmamaya özen göstererek servisin önereceği temizlik malzemelerinin dışına çıkmamanız ankastre modellerinde kullanılan malzeme kalitesi ve uzun ömürlü olması açısından dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan biri halini alıyor. Pişirme ve servis malzemesi olan ankastre ürünlerin cam yüzeylerinde oluşabilen yağ ve kir lekelerini, pişirme sonrası vakit geçirmeden temizlemeniz yağın ve kirin daha kolay sökülmesi açısından önem taşıyor. Pişirme ve servis malzemesi ankastre fırın kullanımında, fırını yerden yüksekte, boy dolabı şeklinde konumlandırmanız kullanım esnasında oluşabilecek kazaları minimuma indirmenize yardımcı oluyor. Bunun dışında pişirme ve servis malzemesi davlumbaz ürünlerinin filtreme görevi yapan her türlü aparatını, tavsiye edilen zaman aralıklarında değiştirmeniz üründen maksimum fayda ve konfor sağlamanızı garanti ediyor.

Pişirme ve servis malzemesi olarak kullanılan ankastre set fiyatları, markasına, modeline ve fonksiyonlarına göre farklılık gösteriyor. Trendyol'da mutfak malzemeleri kategorisinde bulabileceğiniz ankastre set ürünlerinden mutfağınıza en uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz.