Plantronics

Plantronics

Kulaklıkta Plantronics Farkı

Plantronics, ofislerde ve kişisel kullanıma uygun olarak sesli iletişim ekipmanları üreticisi bir firma olarak 1960’lı yılların başından bu yana hizmet vermektedir. Ofis telefonlarında kullanılabilen kablosuz kulaklarıyla dikkat çeken firma, çevrimiçi ve konsol oyunlarında kullanılabilecek kulaklıklar da üretmektedir. Firma, geliştirdiği sesli iletişim imkânı sağlayan ilk kulaklık Xbox için mikrofonlu kulaklık seti oluşturmuştur. Aynı zamanda firma, telefon kulaklıkları da üretmektedir. Plantronics kulaklık modellerindeki seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Bu seçeneklerden biri olan Plantronics Backbeat 500 Kablosuz ve Kablolu Kulaklık, siyah bir renge sahiptir. Gürültüyü engellerken ve kulağın şeklini almaktadır. Tek şarj ile 18 saate kadar dinleme ve konuşma mümkündür. Aynı zamanda 40 mm sürücülere sahip olan bu kulaklık, üst düzey bir akustik teknolojisine sahiptir. Ürün müzik dinlemek için de uygundur. Markanın öne çıkan bir diğer kulaklık modeli olan RIG100HS PS4 ise sohbet kulaklık seti ise, surrond ses sistemleriyle oyun oynamak için idealdir. Ürün aynı zamanda müzik dinlemek için de idealdir. Çift performanslı bir ürün olmasının yanı sıra, esnek bom mikrofonuyla bir kulaklıktır. Ürün hafiftir. Aynı zamanda yastıklı bir kulaklığı sahiptir. Bu sayede basınç ve dinleme yorgunluğu azaltılmaktadır. Markanın öne çıkan bir diğer modeli ise, RIG 700hd kablosuz oyuncu kulaklığıdır. Bu ürünün mikrofon frekans yanıt hızı 100 Hz olmakla birlikte, mikrofon hassasiyeti de 45 dbv’dir. Tek yönlü bir kulaklık olmasıyla öne çıkmaktadır. Ağırlığı 241 gramdır. 40 mm sürücülere sahiptir ve dizüstü bilgisayarların kullanımına uygundur. Markanın, RIG 400 Forest Camo gürültü önleyici oyuncu kulaklığı modeli de oldukça kullanışlı bir kulaklık olmasıyla öne çıkmaktadır. Markanın çevrimiçi oyunlarda kullanılabilecek bir başka mikrofon çeşididir. Bu kulaklık PS4 konsolları için uygun olmasıyla öne çıkmaktadır. Tasarımı sayesinde surrond ses sistemleri için ideal bir seçenek olan bu kulaklık, esnek bom mikrofonuyla donatılmıştır. Çift performansa sahip olmasının yanı sıra, hızlı ses ayarı özelliği sayesinde rahat bir kullanıma sahiptir. Yastıklı kulaklık özelliği sayesinde basınç ve dinleme yorgunluğunu azaltmaktadır. Hafif bir üründür. RIG 4VR Playstation VR/PS4 Oyun Kulaklığı ise çevrimiçi oyunlarda da rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Tek bir şarj ile 18 saate kadar dinleme süresi sağlamaktadır. Yastıklı kulaklık özelliğine sahip olması nedeniyle de dinleme yorgunluğunu ve basıncı azaltmaktadır. Ürün, 40 mm sürücülere sahiptir. Üst düzey ses sağlayan gelişmiş akustik teknolojisine sahip olmasının yanı sıra, gürültüyü engelleyen ve kulağın şeklini alan çeperleri vardır. 10 metreye kadar çekim alanına sahiptir. Dizüstü ve masaüstü kullanım için uygundur.

Bireysel ve Kurumsal Plantronics Kulaklık Çözümleri

Gelişen teknoloji, kablolu kulaklıklar yerini Bluetooth özellikli kulaklıklara bıraktı. Bu kulaklıklar kablosuz olmakla birlikte, uzak mesafelerden kullanılabilmektedir. Rahat bir kullanım tercih edenlerin birinci seçeneği olan bu kulaklıklar, günümüzde popülaritesini artırmaya başladı. Plantronics Bluetooth kulaklık modelleriyle de öne çıkmaktadır. Her yaştan her tarza kadar rahat bir kullanım sağlamaktadır. Kulaklıklarda rahat kullanım önemli kriterler arasındadır. Bu kriterlere uygun olarak üretilen M95 Bluetooth USB şarjlı kulaklığı da bu modellerde öne çıkan bir üründür. Gürültü, rüzgar ve ekoyu temizleyerek HD temizliğinde bir ses sunmaktadır. Aynı zamanda derin uyku modu özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde kapsama alanından çıktığında 6 aya kadar şarjını koruyabilmektedir. Müzik ya da oyun oynarken kullanıma uygun bir kulaklıktır. Tek şarjla 11 saate kadar kullanım sağlanabilmektedir. İki telefona birden bağlanabilmektedir. Bu Çift telefon kullananlar veya kullanmak isteyenler için ideal bir üründür. Plantronics Türkiye içinde de kullanımı oldukça yaygın olan bir markadır. Özellikle son yıllarda popülerleşen çevrimiçi oyunlar sayesinde de kullanımı yaygınlaşmıştır. Marka bireysel kullanımın yanı sıra kurumsal çözümler de sunmaktadır. Çağrı merkezlerinde de kullanıma uygun ürünlerdir. HD kalitesinde vermiş olduğu ses ile tam konsantrasyon sağlayan ürünlerdir. Sadece oyun esnasında ya da iş için kullanılmamaktadır. Kişisel kullanımda öne çıkan bir marka olarak, müzik dinleme esnasında bas seslerini vermek konusunda başarılıdır. Bu sayede dinlenilen herhangi bir ses her ayrıntısına kadar duyulabilmektedir. Güçlü bir ses deneyimi yaşatmaktadır. Ürünlerde öne çıkan bir diğer özellik ise, pratik kullanımdır. Pratik kullanımı sayesinde ses ayarı kolayca yapılabilmektedir. Aynı zamanda hafif tasarımlara sahip olan bu kulaklıklar, dinleme yorgunluğunu ve basıncı azaltmaktadır. Ürünler, tek bir şarjla 11 ve 18 saat arası değişen dinleme sürelerine sahiplerdir. Bu sayede daha uzun kullanım sağlanabilmektedir. Kablolu veya kablosuz seçenekleri mevcuttur. Gelen bir çağrıyı cevaplamak için telefona herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek yoktur. Markanın pek çok ürününde, çağrıları cevaplamak için de sadece “cevapla” ya da “yok say” komutu vermek yeterli olmaktadır. Aynı zamanda ürünlerde sessize alma, yükseltme veya sesi alçaltma komutlarını gerçekleştirmek için ayrı düğmeler bulunmaktadır. Kulaklığı çıkardığınız anda ise çalışmayı durdurmaktadırlar. Kulaklığınızla kaliteli bir uyum yakalamanız mümkün olacaktır.

Plantronics ile Uyumun Tadını Çıkarın

Sesli iletişim ekipmanları üreticisi olan markanın ürünleri toplamda 4 kategoride değerlendirilmektedir. Bunlar kulak içi kulaklık, Bluetooth kulaklık, kulak üstü kulaklık, oyuncu kulaklıkları kategorileridir. Bütün ürünler kişisel ve ticari kullanım için de uygundur. Plantronics kulak üstü kulaklık modellerinde de birçok çözüm sunmaktadır. Son dönemlerde kullanılırlık seviyesi artan bu modeller kişisel kullanımda ve kurumsal çözümlerde de kendisini göstermiştir. Frekans yanıt hızından, hassasiyete, gürültü oranından mikrofon modeline, ağırlığından uyumluluğuna kadar birçok faktör belirleyici unsur konumuna yükselmiştir. Markanın RIG400 modelinin özellikleri arasında bulunan frekans yanıt hızı dikkat çeken bir özellik olarak öne çıkmıştır. Düşük frekanslar bas sesleri daha yavaş, yüksek frekanslar da daha yüksek titreşmektedir. Bu yüzden, frekans aralığı genişliği önemli bir unsurdur. Bu sebeple, frekans yanıt hızının 100 Hz olması nedeniyle iyi bir performans sergilemektedir. Bir diğer önemli özellik ise gürültü oranıdır. Kulaklık bir ses çözümü olmasının yanı sıra, bir konsantrasyon aygıtıdır. Bu sebeple, gürültü oranının yüksek olması gereklidir. Modelin gürültü oranı 42 desibeldir. Tek yönlü ve çift yönlü olarak değişen kulaklık modellerinde de işlevsellik ön plandadır. Kulaklığın ağırlığı da seçimi etkileyen bir başka unsurdur. Markanın kulaklık modelleri 210 ile 240 gram arasında değişmektedir. Hafif kulaklıklar ve kulaklık çeperleriyle dikkat çeken marka, kulaklık empedans gücüyle de öne çıkmaktadır. Aynı zamanda bu kulaklıklar, Xbox One, çapraz platform, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda ve PS4 ile de uyumlu olmasıyla dikkat çekmektedir. Her türlü cihaza uyum sağlayan bu ürünler, alıcıların dikkatine sunulmuştur. Bu sebeple, bütün cihazlarla uyum gösteren bu modeller, birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Ürünlerin bir diğer özelliği ise 40 mm sürücülere sahip olmasıdır. Tek bir sürücü 20 Hz ile 20 kHz arasında değişen bir ses üretme yetisine sahiptir. Markada olduğu gibi, birden fazla sürücü olması durumunda filtreleme ve frekans aralığı birbirinden ayrılır. Bu da belirli bir alana odaklanmayı sağlamaktadır. 40 mm sürücüye sahip olan Plantronics marka kulaklıklar, odaklanmayı kolaylaştırmaktadır.

Plantronics ile İki Adımda Kolay Bağlanma

Alıcılar herhangi bir ürünün alımı konusunda, kullanıcı yorumlarına da başvurmaktadırlar. Bu sebeple kullanıcı yorumları ayrı bir önem taşımaktadır. Plantronics kulaklık yorum ve geri bildirimleri de kullanıcıların memnuniyetini belirtmektedir. Marka, dinleme yorgunluğunu azaltması, kulaklık çeperleri, frekans yanıt hızı, tek şarjla uzun saatler kullanımı sebebiyle tercih edilmektedir. 210 ile 240 gram arasında değişen ağırlıkları nedeniyle de tercih edilen bu marka, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almaktadır. Markanın, frekans aralığı, ses hassasiyet seviyesi, kulaklık tipi, empedans değeri, kablolu veya kablosuz oluşu, tuş fonksiyonları gibi işlevleri göz önünde tutulmaktadır. Markanın birçok modeli, 100 Hz seviyesindedir ve yüksek empedans değerleri bulunmaktadır. Empedans değeri sesin kalitesini belirleyen bir unsurdur. Marka, ürünlerini kullanıcılara iyi bir ses deneyimi yaşatmak adına tasarımlar sunmaktadır. Kablolu ya da kablosuz olmak üzere birçok seçeneği mevcuttur. Ürünler elektronik testlerden geçirilmiştir. Aynı zamanda kulak çeperleri, kulağın şeklini aldığı için her kulak tipine uygundur. Her yaştan her zevke hitap eden bu ürünler, kullanıcı sağlığı ön planda tutularak üretilmiştir. Bluetooth kulaklıklar kablo sorununu ortadan kaldırmaktadır. Bluetooth kulaklıklar cihazlara yapılan eşleştirmeyle kullanım sağlanabilmektedir. Plantronics kulaklık eşleştirme konusunda da rahat bir kullanım hedeflemektedir. Plantronics marka kulaklıklar birkaç adımda cihaza bağlanmaktadır. Hem kulaklığın hem de bağlanmayı düşündüğünüz cihazın Bluetooth özelliğini açarak, ekranda çıkan bağlan seçeneğine tıklayarak bağlanma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Büyük kulaklıkların aksine günlük kullanımda oldukça büyük bir yere sahip olan kulak içi kulaklıklar da sık tercih edilen ürünler arasındadır. Plantronics kulak içi kulaklık modelleriyle de çözümler sunmaktadır. Markanın bir kulak içi modeli olan Backbeat 216 kulaklığı mevcuttur. Ürün diğerlerinin aksine kulak içi özelliği bulunmaktadır. Ürünün mikrofon özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede çift kullanım sağlamaktadır. Stereo ses çıkışlı olmasının yanı sıra, uzaktan kumanda seçeneği de bulunmaktadır. Ürünün ses hassasiyeti 110 desibeldir. Empedansı ise 16 Ohm gücündedir. Sürücü çapı 10 milimetredir. Ürünün kullanımı ise oldukça kolaydır. Cihazınıza bağladığınız ürünü, kulak içine yerleştirmeniz gerekmektedir. Kulak içine yerleştirdiğiniz ürünü kullanıma başlayabilirsiniz. Ses ayarları cihazdan ve kulaklıktan gerçekleştirilebilir. 120 santimetre boyutunda kablosu bulunmaktadır.

Plantronics ile Kolay Şarj

Kulaklık seçiminde belirleyici etkenlerden biri de fiyat konusudur. Bu sebeple alıcılar detaylı bir araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırmalar sonucunda en uygun olan ürünü satın almaktadırlar. Kulaklık gibi teknolojik aletlerde ise, fiyattan önce kalite ve ses düzeyi ön plana çıkmaktadır. Plantronics kulaklık fiyat farklılıkları ürünlerin özelliklerine değişiklik göstermektedir. Birçok farklı model ve özelliklere sahip kulaklıklar mevcuttur. Kullanıcıların kaliteli bir ses deneyimi yaşamasına yönelik tasarlanan bu kulaklıklar, farklı özelliklere mevcut olmasının yanı sıra; kullanım deneyimiyle de ön plana çıkmaktadır. Kulak içi kulaklıkları, Bluetooth özellikli kulaklıklar, oyun kulaklıkları gibi birçok farklı seçeneğe ulaşmak mümkündür. Modeller, her yaştan her zevke uygun olarak tasarlanan bu ürünlerin birçok farklı modeli bulunmaktadır. Plantronics kulaklıklar, şık tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. Kamuflaj tasarımlı olanından, siyah ve beyaz olmak üzere pek çok rengine ulaşmak mümkündür. Bluetooth kulaklılarda en dikkat çeken unsur kullanılabilirlik süresidir. Uzun saatler boyunca kullanım sağlanan kulaklıklar işlevsel olarak değerlendirilmektedir. Özellikle yoğun kullanım gerçekleştirecek kullanıcılar için bu süre kritik bir öneme sahiptir. Markanın tek bir şarjla kullanım süresi 11 ile 18 saat arasında değişmektedir. Bu da kullanıcılara kesintisiz bir kullanım sunmaktadır. Teknolojik aletlerden beklenti gün geçtikçe artmaktadır. Bu da şarj etmeden ne kadar kullanım sağlanıyor sorusunu sordurmaktadır. Özellikle çevrimiçi oyun tercih edenler açısından markanın üretmiş olduğu modeller tercih edilebilir niteliktedir. Tamamen şarj edilmiş Plantronics marka bir kulaklıkla uzun saatler kullanım sağlanabilmektedir. Markanın öne çıkan bir diğer özelliği arasındadır. Marka ürünleri, şarj durumunu ses bildirimi olarak vermektedir. Plantronics Bluetooth kulaklık şarj aleti modelleri de bu ihtiyaca yönelik olarak tasarlanmıştır. Birçok seçeneği mevcut olan bu adaptörler, kulaklık kullanım deneyimini güçlendirmektedir. Modeller arasında, Plantronics Voyager Legend Bluetooth Kulaklık ve şarjlı kılıf seti mevcuttur. Bu adaptör şarj çantasının içinde bulunmaktadır. Şarj çantası, güç tasarrufu ve pilin ömrünü uzatmak adına, şarj sonrası derin uyku moduna geçer. Şarj çantasını uyandırmak için en az 1 dakika süreyle bir güç kaynağına takılması gereklidir. Bu şarjlı kılıf iki tam şarj sunmaktadır. Kulaklığın tam şarj olması, yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir. Tamamen şarj edilmiş bir çanta ise ek 14 saat konuşma süresi sağlayabilmektedir. Mikro USB kablosu ile de kulaklığı bir prizden ya bir bilgisayar üzerinden şarj edebilmenizi sağlamaktadır. Kulaklığın şarj edilebilmesi için bilgisayarın açılması yeterlidir. Plantronics marka kulaklıkların oda sıcaklığına yakın ısılarda şarj edilmesi gerekmektedir. Plantronics kulaklık süngeri de bu markanın öne çıkmasını sağlayan bir başka unsurdur. Kulaklık süngeri, aşırı tiz seslerin düzenlenmesini sağlar ve bas seslerini öne çıkarır. Bu sayede dinlenen sessiz kalitesi artar. Aynı zamanda kulaklığı kirlerden ve tozlardan koruyarak kulaklığın ömrünü artırır. Markanın, ürettiği kulaklıklar kulağa tam oturmaktadır. Bunda sünger etkisi de bulunmaktadır. Kulağa tam oturan kulaklıkların kulaktan düşme riski de azalmaktadır.

Plantronics Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Plantronics, geniş ürün yelpazesiyle öne çıkarak her ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır. Bu marka, her yaştan herkese ve her kullanım biçimine uygun ürünleri bulunmaktadır. Kalite ve kalıcılık değerlendirmeleriyle öne çıkan bu modeller, ses deneyimi konusunda da başarılı ürünler sunmaktadır. Hasar gören bazı parçaları tamamlayabilmek kritik bir öneme sahiptir. Özellikle teknolojik ürünlerde karşımıza çıkmasının sebebi de sık kullanımdan kaynaklanmaktadır. Plantronics kulaklık yedek parça konusunda da çözümler sunmaktadır. Kulaklıkta yaşanan herhangi bir deformeye karşı, bu parçalara ulaşabilmek mümkündür. Sık kullanılan ürünler arasında şarj aletleri de günümüzde önemli bir yer kaplamaktadır. Bu sebeple, kullanılan ürünün kalitesi de önemlidir. Plantronics şarj aleti konusunda da çözümler sunmaktadır. Plantronics şarj aleti çözümleriyle de müşteri yelpazesini genişletmiştir. Kulaklık ve şarj aletinin yanı sıra, laptop çantası da bulmak mümkündür. Dark Shadow Laptop Sırt Çantası ve da bu ürünün öne çıkan bazı modellerinden biridir. Sırt çantası özelliğine sahip olan bu ürünün, ekran boyutu 15.6, hacmi ise Large’dır. Ürün siyah rengi ve ergonomik tasarımının yanında şıklığıyla öne çıkmaktadır. Plantronics Voyager ise markanın bir başka teknolojik ürünü olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu ürün akıllı sensör teknolojisine sahiptir. Takıldığı anda tepki vererek, tıklama yapmadan arama gerçekleştirilir. Kimin aradığı bilgisini veren bu kulaklık, “cevapla” ya da “yok say” komutunuz sonrası adımları izlemektedir. Sesli komut düğmesine dokunarak pil seviyesi ve bağlantı durumu kontrol edilebilmektedir. Aynı zamanda bu ürün, uzun telefon görüşmeleri yapanlar için ideal olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Geniş bir yapıya sahip olan bu kulaklık hem sol hem de sağ kulağa sorunsuz bir şekilde oturabilmesi için tasarlanmıştır. Her iki tarafa dönebilen bir kulaklık askısına sahiptir. Askının hemen üzerindeyse bir güç butonu bulunmaktadır. Şarj yuvası ise alt kısımda bulunmaktadır. Kutu içerisinde farklı ebatlarda kulak pedi de bulundurmaktadır. Bu ve bunun gibi birçok ürüne sayfamız üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.