"

Playstation Oyunları

" araması için 783 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Playstation Oyunları

Sony’nin, 1994 yılında oyun dünyasına kazandırdığı ilk nesil PlayStation, hem donanımsal özellikleri hem de oyunlarıyla hala adından söz ettiriyor. Aradan geçen zaman içerisinde belirli periyotlarda yeni sürümleri çıkan oyun konsolu için geliştirilen binlerce oyun bulunuyor. Farklı türlere sahip PlayStation oyunları, Sony’nin yaptığı anlaşmalar çerçevesinde yalnızca konsola özel olabildiği gibi, PC ve diğer platformlarda da yayınlanmış olabiliyor.

Birbirinden Eğlenceli PlayStation Oyunları

20 Temmuz 2005 yılına kadar sayısı toplam 2850’yi bulan PlayStation 1 oyunları, Sony’nin oyun konsolu tarafındaki başarısını gözler önüne seriyor. 11 yıllık periyot içerisinde oyun dünyasının başta grafik ve oynanış alanındaki yeniliklerinin deneyimlenebilmesini sağlayan oyunlar; yarış, aksiyon, FPS, dövüş, platform gibi türlere ayrılıyor. Tek kişilik ve iki kişilik oyunların yer aldığı PlayStation 1 konsolunda, PlayStation serisinin çok satan oyunları da bulunuyor. PlayStation araba oyunları söz konusu olduğunda akıllara ilk gelen seri olan Gran Turismo, çok satanlar listesinde bir numarada yer alıyor. 1997 çıkışlı oyun, hem konsola özel bir oyun oluşu hem de geliştiricilerinin arasında gerçek bir yarış pilotunun olması ile yapımı değerli kılıyor. Bu değer ise oyuncular tarafından karşılık buluyor ve toplam 10 milyon 850 bin gibi yüksek bir satışa erişiyor.

PlayStation 2 Oyunları ile Yeni Bir Devir Başlıyor

Takvimler 2000 yılını gösterdiğinde, Sony’nin şimdiye kadar en çok satılan oyun konsolu olan PlayStation 2 kullanıcılarla buluşuyor. İlk nesil PlayStation’dan devraldığı kullanıcı dostu arayüz ve kontrolcü özelliklerini geliştirerek sürdüren model için hazırlanan 2969 adet oyun bulunuyor. Senaryo tabanlı tek kişilik oyunlar, iki kişilik yapımlar ve daha nicesi kullanıcılara unutulmaz anlar yaşatıyor. 2003 yılında yayınlanan ve PS2’nin EyeToy adlı kamerasıyla birlikte kullanılabilen EyeToy: Play ise oyun meraklılarına bambaşka bir deneyim vadediyor. Çıktığı dönemde yüksek puanlar alan ve yalnızca İngiltere’de 600 bin kopya satarak büyük bir başarıya imza atan yapım, birçok ödül de kazanarak Sony’nin son yıllardaki PlayStation VR oyunları için zemin teşkil ediyor. Bu oyun haricinde de çok satan PlayStation 2 oyunları bulunuyor. İlk sırayı, GTA serisinin en sevilen oyunlarından Grand Theft Auto: San Andreas, 17,3 milyon kopyayla alıyor. İkinci sırada ise yine PlayStation araba oyunları içerisinde bulunan Gran Turismo 3: A-Spec yer alıyor.

PlayStation 3 Oyunları ile Fotorealizme Bir Adım Daha Yaklaşılıyor

2006 yılında çıktığında büyük ses getiren Sony PlayStation 3, Blu-ray disk sürücüsü ve yüksek kapasiteli depolama alanıyla olduğu kadar güçlü donanımıyla da anımsanıyor. Tüm bu donanımsal gelişmeler ise fotorealistik grafiklere sahip oyunların, oyun konsolu aracılığıyla tecrübe edilebilmesine fırsat veriyor. Yüksek çözünürlük kavramının oyuncuların hayatına girmesinde öncülük eden konsolda diskli sunulan 1442, internet üzerinden indirilebilen 764 oyun yer alıyor. Konsolla birlikte Sony’ye özel oyunların hükümdarlığı başlıyor ve en çok satan PlayStation 3 oyunları listesindeki ilk 10 oyundan 7’si, PS3 platformuna özel oluyor. Akıllara durgunluk veren hikaye kurgusuyla The Last of Us, 7 milyon satış elde ederken GTA serisinin en derin senaryolarından birini taşıyan Grand Theft Auto IV ise 25 milyonluk satışa ulaşıyor.

PlayStation 4 Oyunları ile 4K Çözünürlükte Oyun Keyfi

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takiben 2013 yılında yepyeni donanım ve yazılım özellikleriyle gelen PlayStation 4, mimari açısından da farklılık göstererek neredeyse bir bilgisayara dönüşüyor. Oyun geliştiriciler için ideal bir platform haline gelen PS4, 1996 adet oyuna ev sahipliği yapıyor ve bu sayı, konsol, güncelliğini koruduğu için her geçen gün daha da artıyor. Donanım güncellemesiyle yeniden tasarlanarak 2016’nın son aylarında PlayStation 4 Pro ile oyunculara 4K çözünürlükte oyun oynama keyfi sunuyor. PlayStation VR oyunları ve PlayStation futbol oyunları oynamak için de ideal olan konsol, daha önce oyun konsolu almamış olan PC sahiplerini bile cezbediyor.

Dijital oyunlarla eğlenceli zaman geçirmeyi ve PlayStation dünyasını yakından keşfetmeyi planlıyorsanız, oyun ve oyun konsolları kategorisi üzerinden oyunları inceleyebilir, Trendyol’un avantajlı fiyatlarıyla dilediğiniz yapımı hemen satın alabilirsiniz.