"

Polar

" araması için 805 sonuç listeleniyor

Polar

Polar kumaş en rahat ve en sıcak tutan kumaşlardan biridir. Bu özelliği ile kışlık giyim kategorisinde yer alan ürünlerin birçoğu polardan üretilir. Polar kumaşın çok yönlü olması sayesinde, model çeşitliliği neredeyse sınırsızdır. Ceketler, yelekler, pantolonlar, sweatshirtler ve montlarda kullanılan en popüler malzemeler arasında yer alır. Dayanıklı yapısı ve ısı tutma yeteneği ile outdoor spor kıyafetlerinin büyük bir kısmı polardan üretilir.  The North Face polar gibi en beğenilen markaların ürünlerini, giyim kategorisinde inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü en avantajlı fiyatlarla anında satın alabilirsiniz.

Polar Modelleri

Polar modelleri rahatlığı ve çok yönlü olmalarıyla öne çıkar. Çevre dostu malzemesi ile oldukça dayanıklıdır ve uzun yıllar boyunca giyilebilir. Polar kumaş genellikle polyester ya da pamuktan yapılır. Polyester, geri dönüştürülmüş plastikten üretilebilen, insan yapımı sentetik bir malzemedir. Polyester aynı zamanda son derece dayanıklı ve neme karşı dayanıklıdır.

Soğuktan korunmak isteyenler için yün doğal ve geleneksel bir seçimdir. Öte yandan yünün polara kıyasla daha pahalı ve daha ağır olması, poların daha çok tercih edilmesini sağlayan faktörlerden biridir. Son derece yumuşak bir dokuya sahip olan polar, esnek, hafif ve oldukça rahattır. Sentetik lifleri sayesinde birçok kumaşa kıyasla çok daha dayanıklıdır. Nefes alabilir yapıya sahiptir. Terlemeyi önler ve ıslandığında çabuk kurur. Bu özellikleri sayesinde erkek ve kadın polar mont modelleri günlük kullanımda tercih edilir. Polar kıyafetlerin dezavantajı yanıcılığının yüksek olmasıdır. Çok yüksek sıcaklıklarda yıkamaya veya ütülemeye dayanamaz.

Polar Mont Modelleri

Polar montlar, nefes alabilir yapısı ve neme karşı dayanıklılığı ile çok uzun süre giyilebilir kıyafetlerdir. Bu özellikleri sayesinde outdoor spor kıyafetlerinde kullanılan en popüler malzemelerden biri polardır. Kayak, dağcılık, trekking başta olmak üzere açık havada yapılan tüm aktivitelerde polar spor kıyafetleri iyi bir seçimdir. Kadın ve erkek polar mont modelleri marka ve modele göre çeşitlilik gösterir. Fermuarlı polar, kapüşonlu polar, askeri polar, polar yelek gibi dış giyime yönelik farklı polar mont modelleri bulunabilir.

Polar Mont Fiyatları

Polar giyimde temel ayrım poların ağırlığına göre yapılır. Polar mont fiyatları açısından belirleyici olan, kullanılan poların ağırlığı ve kalitesidir. 100gsm'ye kadar olan polarlar ultra hafif olarak sınıflandırılır. Bu kategoride yer alan outdoor polar modelleri, genellikle açık ve sıcak havalarda kullanılabilecek kıyafetlerden oluşur. 100- 200gsm ağırlığındaki polarlar hafif ya da Microfleece olarak sınıflandırılır. Genel olarak günlük polar giyimde kullanılan en yaygın kumaş türüdür. Microfleece en ince ve en hafif polar tipidir. Genellikle polar sweatshirt ve polar mont erkek modellerinin orta katmanları bu ağırlıktaki polardan yapılır. Microfleece en düşük yalıtım seviyesini, fakat en yüksek nefes alabilirliği sağlar. Bu nedenle çok soğuk olmayan, ılıman havalar için idealdir. 

200-300gsm ağırlığındaki polarlar orta ağırlık seviyesine sahiptir. Erkek ve kadın polar mont modellerinde dış katman ya da orta katman olarak kullanılır. Softshell polar montlar genellikle bu tür polarlardan yapılır. Orta ağırlıktaki polar mont çeşitleri  hava soğuk olduğunda yürüyüşlerde ve trekkinglerde giyilebilir. Hafif polara göre çok daha sıcak tutar. Daha rahat olmasının yanı sıra daha yüksek yalıtım özelliklerine sahiptir. 300gsm üzeri ağırlıktaki  polar montlar, genellikle kutup soğuklarına bile dayanabilecek ısı koruması sağlar. Sert hava koşulları için en iyi seçimdir. Askeri polar mont ve hardshell mont modellerinde daha çok ağır polar kullanılır. En kaliteli erkek ve bayan polar mont çeşitleri, avantajlı fiyatlarla Trendyol'da!

Yukarı Çık