"

Reçel

" araması için 2039 sonuç listeleniyor
GüntepeSüt Reçeli 210 gr
(24)
55,00 TL
27 TL
Sepete Git
M LifeDiabetik Turunç Reçeli 290 G
(13)
9,95 TL
Sepete Git
MigrosVişne Reçeli 380 g
(115)
5,95 TL
Sepete Git
MigrosÇilek Reçeli 380 g
(190)
5,95 TL
Sepete Git
GanikAlıç Marmelatı 350 gr Cam Kavanoz
(2)
15 TL
Sepete Git
PenguenVişne Reçeli 380 G
(1)
8,95 TL
Sepete Git
PenguenAhududu Reçeli 380 G
8,95 TL
Sepete Git
KARGO BEDAVA
HATAYDANGETİRCeviz Reçeli-1kg
(28)
50 TL
Sepete Git
MigrosBöğürtlen Reçeli 380 g
(92)
5,95 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Reçel

Reçel; farklı meyvelerin, farklı şekillerde, şeker ile kaynatılarak yapılan bir tatlı türüdür. Genel olarak kahvaltıların olmazsa olmaz ürünlerinden biridir. Sofralarda rastlama ihtimali oldukça yüksektir. Pek çok kişi tarafından da oldukça sevilir ve tercih edilir. Reçeli yapılabilen meyve seçenekleri fazlaca mevcuttur. Evde de herkesin rahat bir şekilde yapabileceği bir üründür. Üstelik malzemeleri de kolayca bulunur. Vişne, çilek, böğürtlen, kayısı ve incir reçelleri, en çok tercih edilen reçel çeşitleri arasında yer alır. Ayrıca dışarıdan da güvenilir şekilde reçel alma imkanı vardır. Birçok kişi evde reçel yapmak yerine dışarıdan almayı tercih eder.

Reçel Çeşitleri Nelerdir?

Meyveleri bakımından reçel çeşitleri oldukça fazladır. Bu nedenle oldukça geniş kitleye hitap eder. Çok fazla kişinin damak zevkine uyacak şekilde üretilir. Meyvelerin haricinde, yapım şekli bakımından da pek çok reçel çeşidi bulunur. Şekersiz reçel, son dönemlerde yoğun olarak tercih edilen reçel çeşitleri arasında yer alır. Özellikle formunu korumak isteyen kişiler tarafından tüketilir. Bu nedenle de diyetisyenlerin en çok tavsiye ettikleri kahvaltılık ürünler arasında ilk sıralarda yer alır. Ayrıca organik şekilde üretilmesi de çoğu kişi tarafından beğeni toplar. İçerisindeki şeker miktarının sıfır olması şekersiz reçele olan ilgiyi artırır. Sağlık açısından da daha faydalı olduğu düşünülür. Günden güne pek çok kişi tarafından rağbet görme oranı yükselir.

Tercih bakımından liste başlarında yer alan organik reçel, son yılların en sık tüketilen ürünlerinden biridir. Hemen hemen her meyvenin organik şekilde yapılabilir olması tüketici açısından büyük avantaj sağlar. Organik reçellere bazı kesimlerde marmelat da denilebilir. Özellikle köy ve kasaba gibi yerlerde tüketimi ve üretimi daha fazladır.Reçel seven insanların baş tacı konumunda olan ev yapımı reçel, evde reçel yapamayan insanlar için oldukça caziptir. Hem organik hem de sağlıklı olması açısından da talep oranı çok fazladır. Ev yapımı reçelleri tercih ederken içerisindeki malzemelere ve yapım aşamalarına dikkat etmek gerekir.

Reçel Fiyatları Nasıldır?

Dönemden döneme ve içerisindeki ürünlere göre değişiklik gösteren reçel fiyatları için piyasa araştırması yapmak daha doğru olur. Ev yapımı reçel fiyatları, diğer türlere göre biraz daha pahalı satılır. Bunun nedeni hem evde yapılıyor olması hem de tamamen organik meyve ya da sebzelerle hazırlanmasıdır. Yine de aradaki fark çok fazla değildir. Reçel tercih ederken mevsimine uygun meyvelerin reçellerini tercih etmek daha doğrudur. Çünkü dönem ürünleri, başka dönemin ürünlerine göre her zaman daha uyguna satılır. Ayrıca reçel fiyatlarının en uygun olduğu dönemin de yaz ayları olduğu bilinir. İnsanların çoğu, yaz döneminden birkaç aylık reçel ihtiyacını karşılayacak kadarını dolaplarına koyar.

Reçel Markaları Hakkında

Türüne ve firmasına göre çok sayıda reçel markaları vardır. Marka tercihi yaparken firma hakkında detaylı bilgiye sahip olmak tüketici açısından kolaylık oluşturur. Reçellerin nasıl yapıldığını, içerisinde kullanılan malzemeleri ve yapılan ortamı bilmek tüketicinin alışverişini daha rahat gerçekleştirmesini sağlar. Markadan emin olmak ürünleri gönül rahatlığı ile kullanma olanağı sağlar. Son dönemlerde Hatice Teyze reçelleri yoğun olarak rağbet görür. Hem meyve hem sebze reçellerinin olması tüketiciye ekstra alternatifler sunar. Ayrıca lezzeti ve şişe tasarımı ile de göz dolduran bir markadır. Gaziantep'ten markasının da özellikle organik reçelleri pek çok kişi tarafından büyük beğeni toplar. Kocamaar ve Güntepe markası da lezzetli reçel çeşitleri ile oldukça büyük bir kesime hitap eder. İlgi oranının yanı sıra beğenisi de fazladır.

Reçel Nasıl Muhafaza Edilir?

Reçelleri belirtildiği şekilde muhafaza etmek kullanım ömrünü uzatır. Aksi takdirde, şekerlenme oranı oldukça yüksek olan reçeller, çok kısa sürede kullanılmayacak hale gelir. Çoğu reçel şişesinin arka tarafında ne şekilde muhafaza edileceğinin bilgisi bulunur. Reçelleri serin ortamlarda saklamak daha doğru olur. Bu nedenle buzdolabı ya da onun serinliğine sahip yerler, reçelleri saklamak için oldukça uygundur. Reçellerin cam kavanoz ya da kaselerde saklanması da şekerlenmesini önleyecek etmenler arasındadır. Kase ya da kavanozların ağzının hava almayacak şekilde sıkı kapatılması gerekir. Ayrıca sağlık açısından reçelleri boşaltırken mutlaka tahta kaşık kullanılması tavsiye edilir. Metal kaşıkla reçelin temas etmesi kimyasal etkileşimlere neden olabileceğinden dolayı önerilmez.