HESAPLI DÜĞÜN ALIŞVERİŞİ

HESAPLI
DÜĞÜN
ALIŞVERİŞİ
ALIŞVERİSE BAŞLA >

BÜTÇENE GÖRE

DÜĞÜN HEDİYENİ SEÇ!

Dünya evine ilk adımı atmanın heyecanı düğün hazırlıklarının her aşamasında varlığını fazlasıylahissettirir. Bir yandan hayalini kurduğunuz yeni yaşamınızı şekillendirirken diğer yandanher şeyin kusursuz olması için yoğun bir çaba sarf edersiniz. Düğünde giyeceğiniz gelinlik ve damatlıktan tutun da yeni evinizde kullanacağınız eşyalara, balayı valizine, takılara, mücevherlere, gelin bohçasına, damat bohçasına varana kadar pek çok ihtiyacıkısa süredekarşılamanız gerekir.Çeyiz listesi tamamlama ve düğün hazırlıkları sırasında en çok dikkat etmeniz gereken şey, detaylara müstakbel eşinizle birlikte karar vermekve daimaortak paydada buluşabilmektir. Böylece hem evliliğinizi sağlam temellere dayandırmış hem de belirlediğiniz düğün bütçesini aşmamış olursunuz.

Düğün Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır?

Düğün hazırlıkları sırasında öncelikle görev listesi çıkarmanız faydalı olacaktır. Görev listesinde iş bölümü yapmakiş yükünüzü hafifletir.Zaman ve bütçe planlaması yapmak ise düğün hazırlıkları sırasında yaşayabileceğiniz stresi azaltır.İhtiyaç listenizi gelinlik, damatlık, mobilya, çeyizlik eşyalar, beyaz eşya, kozmetik ürünleri ve takı gibi ana kategorilere ayırarak hazırlamak alışveriş aşamasını oldukça kolaylaştırır.

Gelinlik ve Damatlıklar

Gelinlik ve damatlık seçimi, düğün hazırlıklarının en keyifli kısımlarındandır. Hem gelinin hem de damadın seçimleri birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Gelinlik seçimi yaparken vücut tipinize ve mevsim koşullarına uygun bir model seçmeniz gerekir. Düğünün konsepti de gelinlik seçiminizi belirleyen unsurlar arasında yer alır. Duvak seçimi de gelinlik modeline göre yapılmalıdır. Düğün boyunca rahat edebileceğiniz bir gelinlik modeli ve duvak, en mutlu gününüzü daha da mutlu ve konforlu geçirmenizi sağlar.

Aksesuar ve Mücevherler

Düğünde takmak ve müstakbel eşinize hediye etmek için aksesuar, saat, takı ve mücevher alışverişi de yapmalısınız. Aksesuarlar ve mücevherler, hediye bohçalarının da vazgeçilmezidir. Düğün aksesuarlarının başında damatlar için saat, gelinler içinse mücevher, altın ve takı çeşitleri gelir. Takı, altın, aksesuar ve mücevher seçimlerinizi uzun yıllar kullanabileceğiniz, manevi değer taşıyacak tasarımlar arasından seçebilirsiniz.

Kozmetik Ürünleri

Düğün hazırlığında olanların üzerinde titizlikle durduğu alışveriş kategorilerinden birisi de kozmetik ürünleridir. Kozmetik ürünleri; nişan, kına, düğün ve balayında kullanılacağı için özenle seçilmelidir. Kozmetik ürün seçiminde, ürünün dayanıklılığı, gelinin zevkine uygunluğu ön planda tutulmalıdır. Çeyiz listesi içinde yer alan kozmetik ürünleri alışverişinde, seçilen ürünlerin cilt tipi ile uyumu göz ardı edilmemelidir. Kozmetik ürünleri arasında yer alan krem, parfüm, losyon, makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri, gelin bohçası ve damat bohçası hazırlıkları için de önemlidir.

Eksiksiz Çeyiz Listesi

Düğün hazırlığındaki gelin adayları, eksiksiz çeyiz listesi hazırlarken mutlaka kendilerine bir bütçe belirlemelidir. Çeyiz listesi fiyatları; ayrılan bütçeyi aşmayacak şekilde belirlenmeli ve ürün seçimleri buna göre yapılmalıdır. Belirlenen bütçeyi aşmamak için çeyiz ürünleri hakkında fiyat araştırması yapmak ve ürünleri birbiri ile karşılaştırmak gerekir. Çeyiz seti fiyatları hakkında araştırma yaparken indirim ve kampanyalar dikkate alınmalıdır. Trendyol, çeyiz alışverişi için oldukça uygun fiyatlı çeyiz setleri, indirimli elektronik eşyalar ve avantajlı satın alma seçenekleri sunar.

Mutfak Çeyiz Seti

Çeyiz seti alışverişlerine genellikle ilk olarak mutfak eşyalarından başlanır. Mutfak için en gerekli temel ihtiyaçlar arasında yemek takımı, sofra ürünleri, çatal, bıçak, kaşık, bardak ve tencere gibi eşyalar yer alır. Rondo, blender, mutfak robotu ve mutfak şefi gibi küçük ev aletleri ise, iyi bir aşçı olma yolunda gelin adayının en sadık yardımcısı olur. Çeyiz listesinde yer alan ve mutfakta kullanılacak pek çok ürünü bir arada sunan mutfak çeyiz seti seçenekleri, fiyat açısından oldukça avantajlıdır. Mutfağın olmazsa olmazı fırın, ocak ve davlumbaz ayrı ayrı alınabileceği gibi set olarak da alınabilir. Yaşayacağınız evin mutfağına uygun ankastre seçenekleri ise mutfakların havasını değiştirmeye yeter.

Banyo Çeyiz Seti

Çeyiz alışverişlerinin önemli kategorilerinden bir diğeri ise banyo malzemeleridir. Bornoz takımı, havlu ve saç kurutma makinesi alışveriş listesinin ilk sıralarına yazılan temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Bornoz takımı ve havlu seçiminizi yaparken, bambu gibi yumuşak dokulu ürünlerin yanı sıra suyu tamamen emen ürünleri tercih edebilirsiniz. Uyuma önem veriyorsanız aile bornoz seti seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Saç kurutma makinesinde ise sessiz çalışan ama kurutma kapasitesi yüksek, fonksiyonel ürünleri tercih edebilirsiniz.

Salon Çeyiz Seti

Çeyiz alışverişlerinin en keyifli bölümü salonda kullanılacak mobilya, akseuar ve ev tekstil ürünlerinin seçimidir. Koltuk takımı seçimi yaparken, salonunuzun büyüklüğü en önemli kriteriniz olmalıdır. Koltuk takımınız ne kadar konforlu ve zarif olursa salonunuz da o kadar şık görünür. Perde, halı, abajur, avize ve lambader seçimleri koltuk takımınızın konseptine göre belirlenmelidir. Perde seçiminizi yaparken temizliği kolay olan ve evi aydınlık gösteren tasarımları ön planda tutabilirsiniz. Halı seçiminizde ise halının dokusu, rengini uzun süre koruması ve temizliğinin kolay yapılabilir olması en önemli kriterler arasında yer alır. TV ünitesi, salonun büyüklüğüne göre seçilmeli ve diğer mobilyalarınızla uyum içinde olmalıdır. Masa ve sandalye tercihinizi yine salonun genişliğine ve masayı koyacağınız yere göre yapmalısınız. Sehpa alışverişinizi salon için belirlediğiniz tüm mobilyaları aldıktan sonra da yapabilirsiniz. Avantajlı fiyatlar sunan salon çeyiz seti kampanyaları sayesinde, ihtiyacınız olan tüm ürünlere indirimli fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Yatak Odası Çeyiz Seti

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz yatak odası çeyiz seti hem kalite hem de fiyat açısından oldukça avantajlı bir alternatif olarak öne çıkar. Yatak odası çeyiz seti içerikleri markaya ve kampanyaya göre değişiklik gösterebilir. Yatak odası çeyiz seti tercihinizi yaparken temel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız bütçenize uygun bir alternatif bulmanızı kolaylaştıracaktır. Yatak odası takımı seçiminizi odanızın büyüklüğüne göre yapmanız gerekir. Yatak odası için yapacağınız alışveriş listesinde yer alan battaniye, nevresim, çift kişilik yorgan, pike, alez, yastık ve yastık alezi gibi ürünleri set olarak alabilirsiniz. Yatak seçiminizi yaparken hijyeni, konforu ve dayanıklılığı ön planda tutmalısınız. Nevresim, yorgan, pike ve alez alışverişlerinizi yatağınızın ölçüsüne göre yapmanız gerektiği için alışverişe karyola ve yatak seçimi ile başlamalısınız.

Elektronik Ev Eşyası

Çeyiz alışveriş listesi arasında yer alan elektronik eşyalar uzun yıllar kullanılacağı için; dayanıklı, enerji tasarruflu ve servis ağı geniş olan ürünler tercih edilmelidir. Başlıca elektronik ev eşyaları arasında buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon, ütü ve elektrikli süpürge gelir. Televizyon seçiminizi salonunuzun büyüklüğüne göre yapmanız, hem estetik açıdan hem de göz sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Elektrikli süpürge seçimi yaparken ürünün emiş gücü, servis ağı, yedek parça temini ve çalışırken çıkardığı ses en önemli kriterleriniz olmalıdır. Elektronik ev eşyası alışverişinizde garanti süresi uzun olan ürünleri tercih etmeniz sizi uzun vadede fayda sağlar.

Çeyiz Alışverişinizi Trendyol'da Yapın

Birbirinden avantajlı kampanyalar, uygun fiyatlar, fırsat ve indirimler düğün hazırlığındaki çiftleri ve aileleri Trendyol'da buluşturuyor. Zarif, şık, estetik, kaliteli, dayanıklı çeyiz ürünleri ve birbirinden şık çeyiz setleri cazip satın alma koşulları ile Trendyol'da satışa sunuluyor. Her bütçeye uygun yüzlerce ürün Trendyol'da sizleri bekliyor.

Yukarı Çık