Trend Alarmı: Mom Jean Bedeni Nasıl Seçilir?

Trend Alarmı: Mom Jean Bedeni Nasıl Seçilir?

Kadınlar arasında son yılların modası haline gelen elbiselerden biri de mom jean pantolon ürünleri olmaya başladı. 80 ve 90’lı yılların modasının yeniden yorumlanmış versiyonu olan mom jean pantolonlar neredeyse her kadının gardırobunda yerini geri almış oldu. Yazımızı inceleyerek mom jean alırken hangi bedeni seçmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bel Ölçünüzü Belirleyin

Bel Ölçünüzü Belirleyin

Pek çok kot pantolon üreticisi pantolon üretiminde bel ölçüsünü esas alarak ürünlerini geliştirir. Bu nedenle beden numarasından çok bel ölçüsüne güvenerek alışveriş yapmak her zaman daha doğru ölçüde pantolonlar edinebilmenizi sağlayacaktır. Aksi takdirde bir markanın pantolonu vücudunuza tam otururken diğer markanın ürünü daha bol ya da dar gelebilir. Yüksek bel mom jean pantolonlar belin üstüne kadar çıktığı için, mom jean seçmeye çalışan kadınlar şüpheye düşebilmektedir. Ancak pantolonun üzerinize fit olup olmayacağına karar vermenizi sağlayacak bölge yine de belinizin en ince kısmıdır. Buna ek olarak kalça ya da basen ölçüsü de almanız faydalı olabilir.

Eğer ölçülerinize son derece yakın daha dar ve bol iki model arasında kalırsanız dar olan modeli tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü pantolonunuzun zamanla esneyecek olan lifleri bollaşmasını sağlayacaktır. Özellikle yüksek bel mom jean pantolonlarda daha bol modellerden yana tercihte bulunmak hem görünüm hem hareket açısından rahatsız olmanıza sebep olacaktır. Bunlara ek olarak jean tercih ederken pantolon boyuna dair bir endişe taşımanıza gerek yoktur. Jean pantolonlar üzerinde kolaylıkla yapılabilecek işlemlerden biri boy ölçüsünü değiştirmektedir.

Vücudunuzun Güvendiğiniz Yanlarını Öne Çıkaracak Modeller Seçin

Vücudunuzun Güvendiğiniz Yanlarını Öne Çıkaracak Modeller Seçin

Sadece kot pantolon değil herhangi bir elbise seçiminin vücudunuzun görünümünü farklılaştıracağını unutmamalısınız. Bu doğrultuda mom jean pantolon seçerken de vücudunuzun öne çıkarmak istediğiniz yanlarını önceden belirleyin. Ayrıca yapacağınız seçim, vücudunuzdaki beğenmediğiniz özellikleri de farklı bir biçimde ele alabilmenize olanak tanır. Örneğin; yüksek bel mom jean pantolonlar özellikle daha kısa bacaklı bir vücut yapısına sahipseniz bacaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Özellikle üzerinize alacağınız uzun hırkalar sayesinde bu görüntüyü desteklemeniz mümkündür.

Eğer bacak ve kalça yapınıza güveniyorsanız slim fit mom jean pantolonlara yönelmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca slim fit mom jean pantolonlar vücudu kavrayan tasarımı ile daha kolay bir biçimde hareket edebilmenize de imkan verir. Ancak slim fit mom jean pantolonların kalçaları ön plana çıkardığını ve vücudun neredeyse bütün kusurlarını belli ettiğini vurgulamak gerekir. Bu nedenle slim fit bir pantolon almadan önce vücut tipinizi doğru belirlediğinizden emin olmanız faydalı olacaktır.

Renk ve Kesimin Önemini Unutmayın

Renk ve Kesimin Önemini Unutmayın

Mom jean seçerken önemli olan tek şey beden ölçüleri değildir. Beden ölçülerinize tam olarak uyan bir mom jean pantolon almanıza rağmen istediğiniz görünüme kavuşamamanız olasıdır. Bunun sebebi de muhtemelen ya renk seçimi ya da pantolonun kesimi olacaktır. Renk açısından koyu renk mom jean pantolonların daha çok tercih edildiğini belirtmek gerekir. Nitekim koyu renk pantolonlar son derece şık görünümlerinin yanı sıra vücudu da olduğundan daha fit gösterir. Ancak özellikle çok titiz biriyseniz pantolonunuzu sıklıkla yıkamanız halinde renginin soluk görüneceğini ifade etmek gerekir. Ayrıca renk seçiminde mevsimlerin de önem arz ettiğini gözden kaçırmamalısınız.

Koyu renk pantolonlar daha çok kış aylarında tercih edilirken yaz aylarında açık renk mom jean’ler görmek daha olasıdır. Nitekim bu noktada yapmayı planladığınız kombin de önemlidir. Kesim noktasında ise özellikle bacak ve paça kesiminin son derece önemli olduğunu ifa etmek gerekir. Klasik ya da İspanyol kesimler bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterir, ancak daha slim fit pantolonlar vücudunuzdaki kusurların vurgulanmasına sebep olur. Pek çok mom jean pantolon modelini Trendyol üzerinden görüntüleyebilir, bütçe dostu fiyatlar ile sipariş edebilirsiniz.