En İyi Motor Kaskı

En İyi Motor Kaskı Nasıl Seçilir?

Motor kullanırken en önemli konulardan biri güvenliği sağlamaktır. Bunun için hem vücudu korumak adına özel giysiler giyilmeli hem de motor kaskı kullanılmalıdır. Günümüzde artık farklı özelliklerde birçok şekilde motor kaskı bulmak mümkün. Farklı fonksiyonlarda kasklar, kişinin kullanım esnasında rahat etmesini sağlamak ve güvenlik amacı ile üretilmektedirler.

Farklı Çeşitlerde Motor Kaskları

Farklı Çeşitlerde Motor Kaskları

Hem şekline göre hem de sahip olduğu özelliklere göre farklı çeşitlerde motosiklet kaskları mevcuttur. Yarım motor kaskı, çene kısmı olmayan ama alttan bir bant yardımı ile tutturulabilen bir şekildedir. Açık motor kaskı da hemen hemen aynı şekildedir. Fakat ön kısmında bir cam bulunmaz. Bu nedenle açık olarak adlandırılır. Çene açılır motor kaskı modellerinde de, tam şekilde kapatan bir materyal vardır fakat bu da ayarlı olarak yukarı ve aşağı şekilde hareket ettirilebilir özelliktedir.

Düz renklerde motor kaskı olduğu gibi farklı birçok desende de mevcuttur. Geometrik desenler, çizgiler ve resimler ile süslenen şekilli motor kaskı seçenekleri oldukça eğlenceli bir görünüm sunmaktadır. Daha neşeli kişiliğe sahip olanlar bu gibi kaskları tercih etse de, havalı ve tarz olan kişiler de tek renk veya daha marjinal şekillerde olan havalı motor kaskı modellerini tercih etmektedir. Miğfer motor kaskı şeklinde adlandırılan bir model daha vardır. Bu modelde sadece başın üst bölgesi korunacak şekilde bir tasarım gerçekleştirilmiştir. Bir bağ yardımı ile çene altından birbirine tutturulur.

Motor Kaskı Takın, Güvenliğinizi Koruyun

Motor Kaskı Takın, Güvenliğinizi Koruyun

Birbirinden farklı şekillerde üretilen motor kasklarına ek olarak farklı fonksiyonlarda olan kasklar da oldukça dikkat çekiyor. Elektrikli motor kaskı ile elektrikli motosikletleri birlikte kullanabilirsiniz. Aynı şekilde bluetoothlu motor kaskı da akıllı telefonlara ve akıllı saatlere bağlanarak gelen aramaları ve acil durum çağrılarını görebilmenizi sağlıyor. Bu sayede motor kullanırken yol ile olan bağlantınızı koparmadan görüşmelerinizi yapmanıza olanak sağlıyor. Kameralı motor kaskı da oldukça talep görmekte. Özellikle ani kazalarda eğer kayıt altında ise, kaza anını net olarak görme fırsatı sunuyor. Bu sayede suçlu taraf da açık şekilde belli oluyor.

Dikkat çeken diğer bir model ise gözlüklü motor kaskı. Her hava koşulunda kullanılabilir olması sayesinde sürücüye kolaylık sağlıyor. Güneşli havalarda güneş ışınlarının etkisini azaltacak şekilde filtreler ile tasarlanan bu modeller, ani bir şekilde olabilecek tüm kaza risklerini de en aza indirmeyi hedefliyor. Kaskla birlikte açıp kapanabilen modeller olduğu gibi, sadece gözlüğün aşağı yukarı şekilde ayarlandığı modeller de mevcut. Bu seçenekler arasından size ve ihtiyacınıza uygun olanı inceleyebilirsiniz.

Motosiklet Kaskı Nasıl Olmalı

Motosiklet Kaskı Nasıl Olmalı?

Elbette akıllara gelen ilk düşünce hangi tür motor kasklarının tercih edilip edilmemesi gerektiğidir. Bu seçimi yaparken kaskın yapımında kullanılan materyalin kalitesi ve dayanıklılığı çok önemli bir konu. Kaliteli motor kaskı olabilecek her türlü kazaya karşı sürücüyü korumalıdır. Bu nedenle özellikle tam şekilde kapanan profesyonel motor kaskı modelleri oldukça tercih edilmektedir. Öncelik dayanıklılık ve sağlamlık olduğu için, ikinci aşama olarak kaskın şekli ve renkleri düşünülebilir. Bu aşamada da kişiler diğer motor ürünleri ile uyumlu olması açısından o tür renklerde veya desenlerde bir tercih yapmaktadırlar.

Peki motor kaskı nasıl takılır? Modelden modele değişiklik gösterse de, başınızdan geçirerek kullanmanız ve takmanız gerekiyor. Baş çevrenizin ölçüsüne göre bedenler değişkenlik gösterebilir. Yarım veya açık modellerde de çene altından bağlayarak ya da kemeri takarak kullanabilirsiniz. İhtiyaçlar farklı olduğu için en sağlam motor kaskı kişiler arasında farklılık gösterebilmektedir. Önemli olan başınıza tam şekilde oturması ve başınızı her açıdan koruyabilmesidir. Bu şekilde sağlam motor kaskı görevini görmüş olur. Siz de ihtiyacınız yönelik en iyi motosiklet kaskı seçimi için Trendyol'u ziyaret edebilirsiniz. Önce sağlık, sonra motosiklet keyfi!