sevgililer gunu hediye onerileri Sevgililer Günü Erkek Hediye Önerileri Sevgililer Günü Kadin Hediye Önerileri
  • kadin ayakkabi sevgililer günü hediye önerileri
  • erkek ayakkabi sevgililer günü hediye önerileri
  • sevgililer günü kadin aksesuar önerileri
  • sevgililer günü erkek aksesuar önerileri
  • sevgililer günü kadin bakim kozmetik önerileri
  • sevgililer günü erkek bakim  önerileri
  • sevgililer günü ev ve yasam ürünleri
  • sevgililer günü spor ürünleri

14 Şubat Sevgililer Günü

Sevgililer Günü gerek evli çiftler gerekse sevgililer için çok özel bir yere sahip. Romantizmin soğuk kış havalarını bile yumuşattığı 14 Şubat Sevgililer Günü, her yıl hayat arkadaşınıza karşı minnetinizi göstermek için harika bir fırsat sunuyor. Karşı tarafa duygularınızı anlatmak için en ideal yöntemlerden biri ise tabii ki hediye almak.

Sevgililer Günü’nde hediye almak kulağa her ne kadar güzel gelse de, hediye seçmek sizi bir o kadar da zorlayabiliyor. Gerek bayan sevgiliye gerekse erkek sevgiliye hediye almak strese sebep olabilir. Sevgiliye hediye seçerken bir sürü alternatif arasından uygun hediye seçmeye çalışmak kafanızı karıştırabilir. Unutmayın sevgilinizi veya eşinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Günlük konuşmalarınız arasında size ipucu olabilecek bir çok şey yakalayabilirsiniz.

Eşe veya sevgiliye hediye seçerken hobilerinden mesleğine, en sevdiği renk ve koku gibi kişisel zevklerinden giyim tarzına, ihtiyaçlarından hayallerine kadar bir sürü etkene dikkat edip kişiye özel bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Bazen minik hediyeler bile karşınızdaki insanı çok mutlu edebilir. Sevgililer Günü hediyesinde önemli olan hayat arkadaşınızı özel hissettirmek ve değerli kılmaktır. Özenle seçilmiş Sevgililer Günü hediyeleri sadece görev için, öylesine alınmış hediyelik eşyalardan hemen ayırt ediliyor.

14 Şubat Sevgililer Günü Nereden Gelir?

Mutluluğun ve aşkın bir sembolü haline gelen Sevgililer Günü’nün tarihi aslında çok eskilere, Roma İmparatorluğu’na uzanıyor. Eski Roma’da 14 Şubat günü tanrı, tanrıçalarının kraliçesi ve kadınlık, evlilik tanrıçası olan Juno’ya duyulan saygıdan ötürü tatil yapılırdı. Bu günü takip eden 15 Şubat gününde ise Lupercalia Bayramı başlardı. Bu bayram özellikle gençler için çok önemliydi. Çünkü bu bayramda bir kura organizasyonu yapılıyordu. Genç kızlar isimlerini bir kağıda yazıp kavanoza koyuyorlardı. Genç erkekler kavanozdan hangi isimi seçerse bayram boyunca o genç kız ile beraber eğleniyordu. Bu eğlenceler bazen yeni aşkların filizlenmesine sebep oluyor ve ortaya yeni evlilikler çıkıyordu.

İmparator 2. Claudius dönemine gelindiğinde Sevgililer Günü’nün anlamı biraz değişti. Zalim ve katı kuralları olan Claudius, erkeklerin evlenmesini istemiyordu. Çünkü ordusuna yeterli asker bulamıyordu. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını, eşlerini ve ailelerini bırakmak istememeleriydi. Bu sebeple Claudius Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Ancak Claudius’un emirlerine uymayan bir papaz olan Aziz Valentine, gizli gizli çiftleri evlendirmeye devam etti. Fakat bir süre sonra Claudius tarafından fark edilen Aziz Valentine tutuklandı ve yaptıklarına karşı sopa ile dövülerek idam edildi. Yıllar sonra 14 Şubat’a Aziz Valentine’a ithafen “Valentine’s Day” denildi.

Yıllar boyunca 14 Şubat sevenlerin birbirlerine mesaj ilettikleri, duygularını ifade ettikleri bir güne dönüştü. Peki Sevgililer Günü nasıl günümüzdeki haline geldi? Bunun cevabı içinse çok eskilere olmasa da 1800’lü yıllara yolculuk etmemiz gerekecek. 1800’lü yıllarda Esther Howland ilk Sevgililer Günü kartını göndererek bir ilke imza attı ve yeni bir gelenek başlattı. Artık 14 Şubat’ta mağazalar kendini aşkın rengi olan kırmızı ile donatıyor, sokaklar kalplerle dolup taşıyor. Birbirine aşık çiftler hayat arkadaşları için değerli hediyelerini seçip özenle hediye paketlerine sarıyor. Geçmişinde yatan hüznü geride bırakan 14 Şubat Sevgililer Günü; hayatını aşk adına kaybetmiş bir azizin ismini alıp aşk, sevgi ve tutkunun birleştiği bir gün haline geliyor.

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

Erkek Sevgiliye Hediye Fikirleri

Bayanların en büyük sorunlarından biri olan erkek sevgiliye hediye alma özellikle Sevgililer Günü’nde iyice gün yüzüne çıkıyor. Kadınlar ile karşılaştırınca daha az hediye seçeneği bulunan erkeklere kişiye özel bir hediye seçmek bayanları zorlayabiliyor. Buna rağmen bayanlar Sevgililer Günü hediyelerini özelleştirmenin bir yolunun buluyor.

Klasik bir tarza sahip sevgiliniz veya eşiniz varsa kol düğmesi, gömlek, saat ve kravat oldukça şık bir tercih olabilir. Eğer bunun yeterli gelmeyeceğinden endişeleniyorsanız sevgilinize hediyenizi kişiselleştirebilirsiniz. Eşinize veya sevgilinize mektup yazıp hediye paketinin içine koyabilirsiniz. İçten yazılmış, duygularınızı anlatan bir sevgiliye mektup, onun için paha biçilmez bir hediye ve unutulmaz bir Sevgililer Günü sağlayabilir. Ayrıca saatin arkasına özel bir mesaj yazdırıp erkek sevgiliye hediyenizi özelleştirebilirsiniz.

Erkek sevgiliye hediye fikirleri arasında parfüm de ayrı bir yer tutar. Erkek arkadaşınız veya sevgilinize yakıştırdığınız kokuları ona Sevgililer Günü’nde verebilirsiniz. Böylece hayat arkadaşınıza tüm gün onun yanındaymış gibi bir his uyandırabilirsiniz. Dış görünüşüne önem veren erkekler için günlük kombini tamamlayan güneş gözlükleri de hoş bir Sevgililer Günü hediyesidir.

Sporu ve spor tarzı seven bir erkek arkadaşınız varsa spor ayakkabı ve forma hem işlevsel hem de özel bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir. Sevdiği bir oyuncunun çıkardığı özel krampon veya basketbol ayakkabıları sevgiliye hediye olarak güzel bir seçenektir. Bu hediyelik eşyalar onu hem ne kadar tanıdığınızı belli eder hem de ona verdiğiniz değeri gösterir. Sevgiliye hediyenizi kişiselleştirmek isterseniz de hediye paketinin içine güzel bir kart koyarak uzun süre saklanacak bir anı yaratmış olursunuz.

Erkek sevgiliye hediyeler arasında oyun ve oyun konsolları da önemli bir yer tutuyor. Çocuk ruhlu sevgililer veya eşler bu hediyelerle eğlencenin tadını çıkarıyor. Sevgiliye hediye ettiğiniz oyun konsolları sayesinde akşamları evinizde güzel vakit geçirebilir ve birlikte güzel anılar biriktirebilirsiniz. Böylece aranızdaki bağı daha da güçlendirebilirsiniz.

Teknoloji ile çok haşır neşir bir sevgiliye hediye arıyorsanız cep telefonu, powerbank gibi teknolojik aletlere bakabilirsiniz. Günümüzde ayrılmaz bir parçamız olan cep telefonları sevgiliniz için de vazgeçilmez bir hediye olacaktır. Her eline alışında sizi düşüneceği bir Sevgililer Günü hediyesi istiyorsanız, cep telefonu sizin için doğru bir tercih olacaktır. Bilgisayarlara ilgili bir sevgiliniz varsa klavye, fare, kulaklık gibi bilgisayar aksesuarları da güzel bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir. Oyuncu klavyeleri erkek arkadaşınız için hem eğlence kaynağı hem de daime kullanacağı bir hediye alternatifidir. Bunun dışında akıllı saatler de sevgilinizin hem şık olup hem de son teknolojiye ayak uydurmasını sağlar. Hayatında müziği ayrılmaz bir parça olarak gören bir sevgiliye sahipseniz taşınabilir Bluetooth Hoparlörler de güzel bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir.

Kadın Sevgiliye Hediye Fikirleri

Bayanlarda erkeklere oranla çok daha fazla Sevgililer Günü hediyesi seçeneği bulunuyor. İlk başta kulağa güzel gelse de kimi zaman erkek arkadaşların hediye seçmesi zorlu bir sürece dönüşebiliyor. Hatırlamanız gereken ise sevgilinizin veya eşinizin tarzı olan ürünü seçmeniz ve onu çok iyi tanıdığınız.

Bayan sevgiliye hediye denince akla ilk olarak mücevher geliyor. Sevgililer Günü’nde hayat arkadaşınıza verdiğiniz değeri göstermek için ideal olan mücevherler bir sürü çeşitte geliyor. Yüzük, kolye, küpe, bilezik gibi farklı alternatifleri olan mücevherler, bayan sevgiliye hediye için en ideal seçeneklerden biri. Sevgilinizin taktıkça sizi hatırlamasını, sizi daima yanında taşımasını istiyorsanız Sevgililer Günü’nde hediye tercihinizi mücevherden yana kullanabilirsiniz. Bütünlükten hoşlanan eşe veya sevgiliye en güzel hediye ise takı setleri & takımları oluyor.

Kız arkadaşınıza veya eşinize alabileceğiniz bir diğer Sevgililer Günü hediyesi de parfümdür. Tatlıdan ferahlatıcıya, çiçekliden baharatlıya kadar birçok çeşidi bulunan parfümler baş döndürücü kokularıyla sevgilinizi sarabilir. Gün boyu kalıcı olan parfümler, sevgiliniz ya da eşinize her daim onun yanında olduğunuz hissini verebilir.

Kadın aksesuarları arasında önemli bir yer tutan saatler de güzel bir Sevgililer Günü hediyesidir. Spor tarza sahip bir kız arkadaşınız varsa çelik kasa ve kordona sahip bir saat tercih edebilirsiniz. Eğer daha klasik bir saat arayışınız varsa deri kordonlu ya da ince çelik kordonlu saatler sizin için güzel bir seçimdir. Daima yanında taşıyacağı bir Sevgililer Günü hediyesi olan saatleri daha da özel kılmak istiyorsanız saatin arkasına mesaj yazdırıp kişiselleştirebilirsiniz.

Bunların dışında sevgiliye hediye fikirleri illa ki bir eşya ile sınırlı olmak zorunda değil. Eşinize veya kız arkadaşınıza hediye olarak romantik bir yemeği ya da tatili tercih edebilirsiniz. Çıktığınız yemekte veya tatilde ömür boyu hatırlayacağınız anılar yaratarak hayat arkadaşınıza en güzel Sevgililer Günü Hediyesi’ni verebilirsiniz.

14 Şubat hediyeleri arasında hala kararsız kaldıysanız tercihinizi setlerden yana kullanabilirsiniz. Sevgililer Günü için özel hazırlanan kişisel bakım setleri, aksesuar setleri veya makyaj setleri aradığınız cevap olabilir. Sevgiliye alınabilecek hediyeler arasında özel bir yeri olan setler, kız arkadaşınızın hem ihtiyaçlarını giderecek hem de yüzünde gülümseme bırakacak bir hediye fikiri olabilir.

Sevgiliye alınacak hediyelerden bir başkası da pelüş oyuncaklar. Çocuk ruhlu bir kız arkadaşınız ya da eşiniz varsa pelüş oyuncak ilginç hediyelerden biri olabilir. Hem masumiyeti hem de ona duyduğunuz sevgiyi dile getiren pelüş oyuncaklar, daima saklanabilecek bir Sevgililer Günü hediyesi haline gelebilir.

Sevgililer Günü’nde daha kişiye özel hediyelerden hoşlanan bir kız arkadaşınız varsa beraber çekindiğiniz fotoğraflardan oluşan bir albüm veya fotoğraf çerçeveleri güzel bir hediye olabilir. Bunun dışında gittiğiniz sinemaların biletleri, şehirlerin haritalarından oluşan özel bir defterle hem anılarınıza sahip çıkıp hem de el emeğinizi gösterebilirsiniz. Bunun gibi özel hediyeler kız arkadaşınızın kalbinde ayrı bir yere sahiptir.

Sevgililer Günü Hediye Fiyatları

Eşe ya da sevgiliye hediye alternatifleri oldukça fazla. Hal böyle olunca hediye fiyatları da oldukça geniş bir yelpazede sunuluyor. Her bütçeye uygun bir Sevgililer Günü hediyesi bulunabiliyor. Güzel hediye paketlerine sarılıp sunulan Sevgililer Günü hediyeleri ister kız arkadaşa, eşe ister de erkek sevgiliye hediye edilsin, herkesin yüzünde bir gülümseme bırakıyor. Sevdiklerinize verebileceğiniz bir çok özel hediye Trendyol’da sizleri bekliyor. Unutmayın “Trendyol’da Aşk Var”!

Yukarı Çık