"

Sabun

" araması için 10456 sonuç listeleniyor
DalanZeytinyağlı Sıvı Sabun 4 L
(350)
18,75 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Sabun

Alkalileri çeşitli yağlarla birleştirme yoluyla elde edilen sabunlar hem katı hem de sıvı formda olabilir. Baz özelliği nedeniyle kirlerin yumuşamasını ve çıkmasını sağlayan sabun; cilt, saç ve tırnak temizliği ve sağlığı açısından oldukça önemlidir. Banyo ve duş ürünleri kategorisi içerisinde yer alan bu etkili güzellik ve temizlik ürünü, onlarca çeşidiyle farklı cilt problemlerine de iyi gelir.

Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Temizlik ve cilt bakımı sektöründe sık kullanılan sabun, aynı zamanda kıyafet ve vücut temizliğinde de kullanılan bir üründür. Çeşitli bitki özleri, yağlar ve kimyasallarla yapılan pek çok sabun çeşidi vardır. Sabunun içeriğinin mümkün olduğunca doğal olmasına ve kullanım alanına göre seçilmesine dikkat edilmelidir. En çok kullanılan sabun çeşitlerinin başında kükürtlü sabun gelir. Cildi kurutma etkisiyle öne çıkan bu sert yapıdaki sabun, özellikle sivilceli ve yağlı ciltler için oldukça uygundur. Antibakteriyel ve antiseptik etkisiyle cilt temizliğinde önemli bir yere sahip olan kükürt sabunu, siyah noktaların ortadan kaldırılmasında da etkilidir. 

Cilt Bakım Sabunları

Yabani fıstık ve menengiç yağından elde edilen bıttım sabunu saç bakımında kullanılır. Saçları besleyen, saç dökülmesini önleyen ve saça yumuşaklık veren bıttım sabunu, tamamıyla doğal ürünlerden elde edilmesi nedeniyle de tercih edilir. Kimyasal katılmadan ve elde yapılan bıttım sabunu, kimyasal içeren şampuan ve saç bakım ürünlerinden uzak durmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Bir diğer organik sabun çeşidi ise keçi sütü sabunu olarak öne çıkar. Özellikle egzama sorunu yaşayan aşırı kuru ciltli kişilere tavsiye edilen keçi sütü sabunu, vitamin ve protein açısından çok zengin olan keçi sütünden elde edilir. Doğal keçi sütü sabunları, sivilce ve cilt lekesi gibi cilt sorunlarına iyi gelirken cildi sıkılaştırması ve bakım yapması nedeniyle de severek kullanılır. Siz de Trendyol'dan hızlıca alacağınız çeşitli sabunlarla cilt temizliğinizi ve bakımınızı gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Cilt Sorunlarına İyi Gelen Sabunlar

Eşek sütü sabunu ise eşek sütünden elde edilir. A, B2, B1, C ve E vitaminlerini içeren eşek sütünün, eski çağlarda güzelliğiyle ünlü Kleopatra tarafından cilt bakımı için kullanıldığı söylenir. Cilt lekesi, kırışıklık, sivilce ve siyah noktalara iyi gelen eşek sütü sabunu, sedef ve egzamaya karşı da etkilidir. Cilt güzelliği ve bakımı denince ilk akla gelen sabunlardan biri de zeytinyağlı sabundur. Saf sızma zeytinyağı ile yapılan zeytinyağlı sabun, tamamen doğal olmasının yanı sıra zengin bir E vitamini ve antioksidan kaynağıdır. Cildi besleyen, nemlendiren ve cilt sorunlarına iyi gelen zeytinyağlı sabun, saç dökülmesi için de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Saç ve cilt denince öne çıkan bir diğer hoş kokulu sabun çeşidi de defne sabunudur. Defne sabunu içerisinde defne ağacından elde edilen defne yağı bulunur. Defne sabunu saçları kuvvetlendirir ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Diğer defne sabunu faydaları ise sivilcelere iyi gelmesi ve saç derisini koruması olarak öne çıkar. Cildi nemlendiren, antiseptik özelliğiyle cilt hastalıklarında hijyenin korunmasını sağlayan ve mantara iyi gelen defne sabunu, kıyafet dolaplarına konarak giysilerin hoş bir kokuyla muhafaza edilmesini de sağlar.

Birçok kimyasal temizlik malzemesinden daha etkili olan ve doğal içeriğiyle öne çıkan arap sabunu, ayçiçeği ile sabun bazından oluşur. Arap sabunu, lekelerin çıkarılması amacıyla çamaşır makinesine katılabilir. Bunun yanı sıra beyaz eşya, banyo ve yer temizliğinde de oldukça sık kullanılır. Arap sabunu, halı temizliğinde ve ahşap yer temizliğinde de etkilidir. Siz de tüm bu sabun çeşitlerini Trendyol üzerinden inceleyebilir, güvenli ve hesaplı alışveriş ayrıcalığıyla aradığınız sabun ürününe kısa sürede ulaşabilirsiniz.