"

Saç Köpüğü

" araması için 126 sonuç listeleniyor

Saç Köpüğü

Saç köpükleri, yenilikçi formülleriyle saça doku ve hacim kazandırır. Hızlı ve pratik bir şekillendirme olanağı sunar. Kıvırcık, dalgalı, düz ya da asi saçlara özel saç köpükler ile hemen hemen her tür saçın ihtiyaçlarına özel bir formül bulunabilir. Taft, Syoss, Milkshake, Morfose ve Urban saç köpüğü gibi en iyi saç köpüğü markalarını saç şekillendirici kategorisinde bulabilirsiniz. Saç tipinize özel ürünleri inceleyebilir, ayrıcalıklı Trendyol fiyatları ile anında satın alabilirsiniz.

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

Saç köpüğünün temel işlevi, saça şekil ve hacim kazandırmaktır. Sprey ve jöle gibi şekillendiricilerle kıyaslandığında saç köpüğünün hafif ve kremsi dokusu, saçı ağırlaştırmadan şekillendirmeyi kolaylaştırır. Köpükte bulunan ve polimerler olarak adlandırılan kimyasal bileşikler, genel olarak daha dolgun bir görünüm sağlamak için saç tellerini çevreler. Köpüksü formül, saça uygulandığında her bir saç telini ince bir film gibi sararak saç telini kalınlaştırır. Saçlarda kabarma, elektriklenme ve zor şekil alma gibi sorunların üstesinden nazik bir şekilde gelmeye yardımcı olur. Saç tipine uygun bir köpük doğru miktarda uygulandığında saçların doğal bir görünüm ile şekillendirilmesini sağlar. Öte yandan aşırı köpük kullanmak tutamların sertleşmesine ve saçın esnekliğini kaybetmesine neden olabilir. Saç köpüğü fiyatları, markaya ve ürün formülüne göre değişiklik gösterir. Standart köpüklerin fiyatları benzer seviyede olmakla birlikte, profesyonel kullanım için tasarlanmış ya da organik bileşenlerden üretilmiş saç köpüğü çeşitleri daha pahalı olma eğilimindedir. Tüm saç bakım ürünlerinde olduğu gibi, saç köpüğü satın alırken de güvenilir markaların ürünlerini tercih etmek önemlidir.

Saç Köpüğü Çeşitleri

Tüm saç tipleri veya saç köpükleri eşit değildir. Örneğin, kıvırcık saçlar için üretilmiş Syoss saç köpüğü kabarmayı ve elektriklenmeyi önler. Buklelerinize belirginlik kazandırmaya yardımcı olur. Boya ve ısı içeren şekillendiriciler sonrasında zarar görmüş saçlar için saç tellerine ısı koruması sağlayan ve onaran Milkshake saç köpüğü gibi markaları deneyebilirsiniz. Saçlarınız zarar görmüşse sıcak şekillendiricileri kullanmaya ara verin. Nemli saça saç köpüğü uygulayın ve saçınızı doğal olarak kurumaya bırakın. İnce telli saçlara sahipseniz, saçınıza ekstra hacim kazandırmak için hacim özelliği vurgulanan köpükleri deneyebilirsiniz. Morfose saç köpüğü gibi markalarda hem hacim hem de bakım özellikleriyle öne çıkan saç köpüklerini bulabilirsiniz. Kalın telli ve asi saçlara sahipseniz, genellikle 1-5 aralığında yer alan köpük tutuculuk seviyeleri arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, Taft saç köpüğü çeşitlerinde 5 numara ile güçlü ve kalıcı bir tutuş elde edebilirsiniz.

Saç Köpüğü ile Kıvırcık Yapma

Saç köpüğü kullanarak doğal kıvırcık saçlarınızın buklelerini belirginleştirebilir, bir difüzör yardımıyla dalgalı saçlarınızı kıvırcık yapabilirsiniz. Duştan çıkmadan önce başınızı ters çevirin ve saçlarınızdaki fazla suyu sıkın. Saçınızı hafifçe kurulamak için pamuklu bir tişört kullanın. Sert havlular, ıslak saçlarda kırılmalara neden olabilir. Saç yoğunluğuna göre avucunuza yumurta büyüklüğünde ya da daha fazla köpük sıkın. Saç köklerinden uçlara doğru nazikçe uygulayın. Aşırı köpük kullanmamaya dikkat edin. Tutuş seviyesi yüksek olan ürünlerde, aşırı köpük kullanımı sertleşmiş saçlarla sonuçlanabilir. Köpüğü eşit bir şekilde dağıttıktan sonra, kıvırcık saçlar ve belirgin bukleler için difüzörü saç diplerine masaj yaparak uygulayın. İnce telli ya da zarar görmüş saçlara sahipseniz, yüksek sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçının. Düz saçları kıvırcık yapmak için köpük uygulamasından sonra sıcak bir şekillendirici kullanmanız gerekebilir. Difüzör ile istediğiniz bukleleri elde edemiyorsanız, belirgin ve uzun ömürlü bukleler için bigudi ya da maşa kullanmayı deneyin. Saç şeklini korumak için şekillendirme sonrası düşük tutuş seviyesine sahip bir saç spreyi ile son rötuşları yapın. En iyi saç köpüğü markaları, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!

Yukarı Çık