"

Saç Spreyi

" araması için 1041 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Saç Spreyi

Saç spreyi, saçlara hızlı bir şekilde form kazandırmayı sağlar. Farklı tutuş seviyelerine sahip spreyler ile hemen hemen her tür saç için uygun bir ürün bulunabilir. Saça bakım yapan ürünlerden güneşin zararlı ışınlarını filtreleyen UV korumalı seçeneklere kadar saç spreyleri geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. En iyi saç spreyi markaları tarafından üretilen ürünleri, Trendyol saç şekillendirici kategorisinde inceleyebilirsiniz. Elidor, Gliss, Taft ve Morfose saç spreyi gibi en popüler şekillendiricileri anında satın alabilirsiniz.

Saç Spreyi Ne İşe Yarar?

Çeşitli markalar tarafından sunulan saç spreyi fiyatları, hemen hemen her bütçeye hitap eder. Öte yandan herhangi bir saç spreyinden maksimum fayda sağlamak için fiyatın yanı sıra saçınızın özelliklerine ve kullanım amacına göre seçim yapmanız gerekir. Şekillendirici saç spreyleri saç tellerini sabitlemek için saça püskürtülen ve hızlı kuruyan sıvılardır. Standart ve alkol içeren spreyler, saça yapışan ve tutuş seviyesine göre 24 saate varan seviyelerde saç şeklini koruyan bileşenler içerir. Deniz tuzu gibi doğal bileşenler içeren bazı spreyler ise alkolsüz formülleri ile saça bakım yaparken şekillendirir. Geçici saç spreyi ya da gri saç spreyi gibi şekillendirmeden çok renklendirmenin öne çıktığı ürünler ise saçta kısa süreli ve kalıcı olmayan renk değişiklikleri yapmayı sağlar. Geniş bir renk yelpazesinde sunulan saç boya spreyi hemen hemen her renk tonunda bulunabilir.

Geleneksel saç spreyleri genellikle 1 ve 5 arasında değişen tutuculuk seviyesine göre gruplandırılır. En hafif tutuculuk ve doğal görünüm için 1 numara, en güçlü ve yoğun tutuş için 5 numara spreyleri deneyebilirsiniz. Saçınızın şekillendirme sonrasında doğal olarak hareket etmesini istiyorsanız, tutuculuğu düşük 1 ya da 2 numara saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirirken bakım yapmak için Elidor saç spreyi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Güçlü tutuş için üretilen saç spreyleri, saç şeklinizi çoğu hava koşulunda korumayı sağlar. Saç şeklinizin uzun süre bozulmadan kalmasını istiyorsanız, ultra güçlü tutuşlu saç spreylerini deneyebilirsiniz. Güneşin zararlı UV ışınlarının neden olduğu saç hasarına karşı korumak için UV koruma özelliğine sahip saç spreylerini tercih edebilirsiniz. Taft saç spreyi çeşitlerinde UV korumalı ürünler bulabilirsiniz. Donuk ve cansız saçlardan şikayetçiyseniz, saça parlaklık kazandıran Gliss saç spreyi çeşitleri ile saçlarınızın canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Spreyi Nasıl Uygulanır?

Yenilikçi formüllerle üretilen saç spreyleri, saç tellerinin birbirine yapışmasını önler. Doğal bir görünüm ve yapışmayan saçlar için spreyin saçtan en az 30 cm mesafeden, sprey şişesi hızlıca hareket ettirilerek püskürtülmesi önerilir. Saç spreyini kullanmadan önce sprey başlığında tortu ya da yapışkanlık olmamasına dikkat edin. Tıkalı bir sprey, saça eşit olarak dağılmayı sağlayan ince sis tabakasını oluşturamaz ve saçta yapışkan tortular bırakır.

Sadece şekillendirmek değil, saçınıza daha fazla hacim vermek için de saç spreyi kullanabilirsiniz. Başınızı öne eğip, saç diplerine sprey uyguladıktan sonra, saçlarınızı hızlıca geriye atın. Gerekirse küçük tutamlar halinde saçlarınızı kaldırın ve diplere sprey uygulayın. Bir sonraki uygulamaya geçmeden önce spreyin tamamen kuruduğundan emin olun. Hassas bir saç derisine sahipseniz, sprey kullanırken dikkat edin. Saç spreylerinin neredeyse tamamı alkol içerir ve alkol saç derisini kurutabilir. Hassas saç derisi için spreyi sadece saç uçlarına uygulayın.

Saçınıza fön ve maşa gibi sıcak şekillendiricilerle form kazandırmak için spreyi işlem öncesinde saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı tutamlar halinde ayırıp sprey sıktıktan sonra maşa uygulayabilir, daha sonra şeklini sabitlemek için biraz daha sprey sıkabilirsiniz. Böylece saç şeklinizi uzun saatler boyunca bozulmadan koruyabilirsiniz. Doğru miktarda uygulandığında saç spreyi ile yağlı saç kökleri sorununa pratik bir çözüm bulabilirsiniz. Örneğin, nemli saçlarınızı tararken saç köklerinden ucuna olacak şekilde Syoss saç spreyi uygulayabilir ve yuvarlak bir fırça ile tarayabilirsiniz. Mat saçlar için parlaklık özelliği olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Saç spreyini sadece saçlarda değil, kaşları şekillendirmek için de kullanabilirsiniz. Kaş fırçasına az miktarda sprey uygulamak ve kaşları taramak kaş şeklinizi sabitlerken kaşlarınızın bakımlı ve parlak görünmesine de yardımcı olur.