"

Sandık

" araması için 1380 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Sandık

Sandık, geleneksel kullanımda önemli bir yere sahiptir. Bazı evlerde çeyiz saklamak bazı evlerde ise sehpa ya da masa gibi; dekorasyonun bir parçası olarak kullanılır. Kullanım alanı her ne olursa olsun sandıklar evde huzuru, sakinliği ve geçmişe bağlılığı çağrıştıran eşyalardır.

Dekoratif sandık modelleri evlerden restoranlara, otantik stilde döşenmiş ofislere ve geleneksel tarzda mağazalara kadar birçok yerde kullanılır. Modern çizgilerle dizayn edilmiş sandıklar, dekorasyonda geleneksellikten uzak trendleri takip edenler için bir seçenek olarak da sunulur.

Sandıklar, dekorasyon amaçlı olarak kullanılmasının yanı sıra birçok malzemeyi de içine koyarak ortalıktan kaldırabileceğiniz kullanışlı bir saklama alanıdır.

Ahşap Sandık

“Sandık” denilince genellikle ilk akla gelen ahşap sandık modelleri olur. Ahşap sandıklar hem sağlam hem de sağlıklıdır. Evin iç dekorasyonuna göre, genellikle country ya da geleneksel tarz evlerde, dekorasyonun en önemli elemanlarından bir tanesidir. Evin her tarafında kullanılabilecek olan ahşap sandıklar, ufak darbelerle çizilmez, görüntüsü dolayısı ile kullanan kişiye doğallık hissi de verir.

İçinde çeşitli hacimlerde eşya saklamak için kullanılan büyük sandıklardan, tuvalet masası üzerinde duran ve ziynet eşyaları ya da iğne iplik gibi ufak hacimli eşyaları toplamaya yarayan küçük sandıklara kadar birçok boyda sandık üretilmektedir. Ahşap, stres alıcı özellik taşır. Orman ve ağaçları çağrıştırır. Bu nedenle gün içinde kullanılan ziynet eşyalarının gün sonunda, ufak ahşap bir sandıkta saklanmasının, eşyayı “topraklama” açısından önemli olduğuna inanılır.

Dekoratif Sandık Modelleri

Özellikle yatak odalarında sevilerek kullanılan kumaş kaplı, inci, dantel gibi aksesuarlar ile süslenmiş sandık modelleri de oldukça ilgi çeker. Bu modeller tek parça olarak satışa sunulduğu gibi "çeyiz takımı" adı altında iki parça olarak da sunulur. İki parça takımlarda altı sandık olan kolçaklı koltuk ve bir de ayak uzatmak gibi amaçlar için kullanılabilecek bir ufak sandık bulunur. Her ikisi de içine eşya konulabilecek şekilde üretilir. Canlı renkleri, şık detayları ile iki parça çeyiz sandıkları, genç kızların evlerinde olmasını istedikleri modellerdendir. İki parça sandıklar, bebek emzirme odasından antreye kadar evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle kadife kumaş kaplanmış ve Fransız dantel, gül buketi ve incilerle süslenmiş takımlar, geniş yatak odalarında çok şık durur. Yatak odasının ölçülerine göre daha küçük sandık takımları da bulunmaktadır. Trendyol çeyiz sandığı modelleri arasında, mekanınızın ölçülerine ve dekorasyon stiline uyan sandık modelini kolayca bulabilirsiniz.

Sandık Fiyatları

Sandık fiyatları kullanım amacına ve ölçülerine göre değişiklik gösterir. Büyük boy sandıklar sadece iç mekanda değil dış mekanda da oldukça kullanışlıdır. İç ya da dış mekanda kullanılan büyük sandıkların içine eşya konulurken, sandığın kendisi de çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Bahçe ile ilgilenenlerin vazgeçemediği sandıklar, tüm eşyaları bir araya toplarken geniş hareket alanı da sağlar. Özellikle rustik sandık modelleri ve vintage sandık çeşitleri, iç dekorasyonu da ona göre şekillendirilmiş iç mekanlarda masa olarak da kullanılır. Büyük boy sandığın üzerine kahve, kitap ya da saksı yerleştirilerek otantik bir hava sağlanabilir. Sandık fiyatları, sandıkların büyüklüğü ve kullanım amacına ek olarak yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ile üzerindeki işçiliğe göre de şekillenir.

Trendyol'un sandık ve tabure kategorisi içerisinden her zevke ve beğeniye uygun sandık modeline ulaşabilir, hepsini teker teker inceleyebilir ve uzun süredir aradığınız sandık modelini kolayca bulabilirsiniz. Trendyol markası ve güvencesi altında satışa sunulan sandık modelleri arasında seçim yaparken dönemsel olarak sunulan indirim fırsatlardan da faydalanabilirsiniz.