"

Şapka

" araması için 5817 sonuç listeleniyor

Şapka

Şapkalar, dikkati yüzünüze ve kıyafetlerinize çeken en güçlü aksesuarlardan olmalarının yanı sıra sıcak veya soğuk havaya karşı da önemli bir koruma kalkanı rolü üstleniyor. En sade kıyafetleri bile bir anda farklı bir görünüşe kavuşturma gücüne sahip şapkalar, kadın ve erkekler için çeşitli modellerde sunuluyor. Siz de yüz şeklinize, mevsime ve tarzınıza uygun şapka modelleri ile daha şık ve çekici görünümler elde etmek için Trendyol'un aksesuar kategorisine göz atabilirsiniz. 

Doğru Şapkaya Yatırım Yapın

Hemen her kadının ve erkeğin gardırobunda kendi tarzına ve ihtiyaçlarına uygun en az bir şapka modeli bulunması gerekiyor. Şapka alışverişi yaparken, kullanacağınız mevsimi, yüz şeklinizi ve genel olarak tarzınızı göz önünde bulundurmanız önem arz ediyor. Şapka modelleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız da doğru ürünü satın almanıza yardımcı olabiliyor. Tarzınızla bütünleşen veya klasik bir şapka satın almanız, uzun yıllar kullanabileceğiniz zamansız bir aksesuara sahip olmanız anlamına da geliyor. Şapka modellerinin yanı sıra materyalleri hakkında da bazı teknik bilgilere sahip olmak gerekebiliyor. Pamuk şapkalar, genellikle dayanıklı olması ve seyahatlerde kolayca taşınabilmeleri dolayısıyla tercih ediliyor. Hasır şapka modelleri ise yaz aylarının en sevilenleri arasında yer alıyor. Panama şapkaları adı verilen bu tür şapkalar, rafya ve örgü gibi doğal ve hafif malzemelerden üretiliyor. Yün modeller ise özellikle kış aylarında soğuklardan korunmanıza yardımcı oluyor. Kış aylarında özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen diğer bir model ise kürk şapka oluyor. Kürklü şapka modelleri, şık durmaları ve soğuk havayı engellemeleri dolayısıyla özellikle kışın sert geçtiği yerlerde sıklıkla kullanılıyor. Yün, keçe ve kürk gibi materyallerden üretilen şapkalar, kış aylarında hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih ediliyor. 

Her Tarza Uygun Şapka Modelleri

Şapkalar, farklı kullanım amaçlarıyla üretilse de günümüzde sokak modasının en çok tercih edilen aksesuarları arasında yer alıyor. Modada sınırların ortadan kalkmasıyla birlikte başlangıçta kadın veya erkekler için tasarlanan şapka modelleri de cinsiyet fark etmeksizin kullanılabiliyor. Şapka söz konusu olunca akla ilk olarak "fedora" adı verilen klasik şapka modelleri geliyor. Fötr şapka olarak da bilinen bu klasik modeller, elegan ve şık duruşları nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Spor ve havalı görünümlerden hoşlanan kadın ve erkekler ise cap şapka adı verilen modellere yöneliyor. Cap şapka modelleri, özellikle yaz ve bahar aylarında güneşin zararlı etkilerine karşı önemli ölçüde koruma sağlıyor. Hafif ve yer kaplamayan yapıları dolayısıyla özellikle yaz aylarında kullanılan melon şapka modelleri de farklı renk ve desen alternatifleriyle ilgi çekiyor. Sokak modasında militer trendinin yükselişe geçmesiyle birlikte pilot şapkası modelleri de öne çıkıyor. Pilot şapka modelleri, arma ve çeşitli süslemelerle en sade kıyafetleri dahi bir anda hareketlendirebiliyor. Aksesuarlar söz konusu olunca tercihini klasiklerden yana kullanmak isteyenler için kasket şapka modelleri de harika birer alternatif oluyor.

Ölçünüze Göre Satın Alın

Şapkalar da tıpkı kıyafetler gibi çeşitli boyutlarda üretiliyor. Bu nedenle bir şapka satın almadan önce başınızın ölçünüzü almanız önem arz ediyor. Ölçüm bandıyla kulağınızın üstünden itibaren başınızın çevresini ölçerek şapka bedeninizi belirleyebiliyorsunuz. Başınızın ölçüsüne denk gelen şapka bedeni için ölçü tablolarından da faydalanabilirsiniz. Şapka için doğru bedeni satın almanın diğer bir yolu da denemekten geçiyor. Böylece farklı boyutlarda hazırlanan şapka modellerini deneyerek de sizin için doğru şapka ölçüsünü belirleyebilirsiniz. Başınıza büyük ya da küçük gelen şapka modellerini satın almamak için ölçü rehberlerinden yararlanmayı unutmamalısınız. Trendyol'un kadın, erkek ve çocuklar için sunduğu yüzlerce farklı şapka arasından dilediğiniz modelleri satın alabilirsiniz.