"

Sarı Ampul

" araması için 539 sonuç listeleniyor

Göz Yormayan Etkisi ile Sarı Ampul Çeşitleri

Sarı ampul göz yormayan ve hoş bir ortam yaratan ışığı sayesinde en çok tercih edilenler arasında yer alır. Işık seçimi yapılırken hangi odada kullanılacağı önemlidir. Salon, yatak odası ve çocuk odası gibi alanlarda sarı ampul kullanarak daha rahat etmenizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca banyoda kullanılan sarı ampul de duş sırasında hem suyun etkisiyle hem de ışığın etkisiyle kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Bebek veya çocuk odalarında kullanılan ışıklandırma seçenekleri arasında sarı ampul olması gerekir. Bu sayede uykuya geçiş ve gece boyunca kesintisiz bir uyku mümkün olabilir. Çalışma odasında veya masasında sarı ışık ampul olarak kullanıldığında konsantrasyonu da arttırdığı bilinmektedir. Ders çalışırken veya iş yaparken daha verimli olmanıza katkı sunar. Led sarı ampul veya büyük sarı ampul salonda yemek masasının üzerinde yer alan avizelerde kullanıldığı zaman ortama soft ve dinlendirici bir ışık verir. Spotlarda da sarı ışık kullanıldığında televizyon izlerken gözlerinizin yorulmasına de engel olmuş olursunuz. Sarı ampul görünümüyle de evinize vintage bir hava katar. Farklı görüntüde ve büyüklükte bulunan ampullerin arasından avizelerinize uyanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca yatak odanızda gece lambanız için sarı tasarruflu ampul kullanabilirsiniz. Bu sayede uzun zaman boyunca aynı ampulu kullanarak hem enerji tasarrufu yaparsınız hem de maddi olarak tasarruf yapmış olursunuz.

Sarı Ampul Fiyatları

Sarı Ampul Fiyatları

Sarı ampul fiyatları boyutlarına, özelliklerine ve kaç adet alacağınıza göre değişmektedir. Birçok farklı modelde üretilen ampul çeşitleri arasından ihtiyacınız olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Evde bütün odalarda sarı ampul çeşitleri kullanıyorsanız paketli halde ve birden fazla setler satılanlar size uygun olabilir. Sıcak renklerle ortamınızı daha rahat bir yere dönüştürmek için sarı renk led ampul kullanabilirsiniz. Sarı led ampul fiyatları da çoklu alımlarda değişiklik gösterir. Led ışık diğer ışık türleri göre daha yoğun olması sebebiyle tercih edilmektedir. Abajur ampulü sarı renkte seçildiğinde gece sakin bir hava oluşması ve gün boyu yorulan gözlerin rahatlaması için, kullanılması tavsiye edilen bir ışık türüdür. Genelde alışkanlıklara göre ışık seçimi yapılsa da son yıllarda sarı ışık kullanımı artmıştır. Sarı ışık veren ampul seçeneklerinin fazlalaşması ve ışığın yapısının da buna katkısı olmaktadır.

Sarı Ampul Modelleri

Sarı Ampul Modelleri

Sarı ampul modelleri kullanılacak olan aydınlatma aracına göre değişir. Sarı ışık dekoratif, spot, armut, loş, mum, floresan sarı ampul ve sarı dipsiz ampul olarak farklı modellerde üretilir. Avize, gece lambası veya lambaderde kullanımı da bu modeller arasından seçilerek yapılır. Zevkinize göre veya görüntüsünü beğendiğiniz bir ürünü satın alarak kullanabilirsiniz. Evinizin dekorasyonu modern, geleneksel veya vintage olabilir. Sarı ışık seçeneği her türlü ortama uyan ve güzel duran bir yapıdadır. Teras ve balkonlarda süsleme olarak loş bir ortam yaratmak için sarı renk led ampul çeşitlerini kullanabilirsiniz. Dekoratif şekillerde tasarımı yapılan bu modeller sayesinde kendinize hoş bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz.

Sarı Ampul Çeşitleri Trendyol’da

Sarı Ampul Çeşitleri Trendyol’da

Sarı ampul çeşitleri sadece evlerde değil aynı zamanda araçlarda da kullanılabilen ışık türleridir. Sarı far ampul ve sarı sinyal ampul seçeneklerinden birini arabanızda kullanabilmek için Trendyol’dan satın alabilirsiniz. İstediğiniz her modelde ve çeşitte ürünü tercihlerinize göre filtreleme yaparak kısa sürede satın alabilirsiniz. Evinizde tüm odalarda isterseniz iş yerinde çalışma masanızda göz yormayan ve konsantrasyonunuzu arttıran özellikleriyle sarı ampul kullanabilirsiniz. Hem görsel olarak evinize renk katan hem de tasarruflu yapısıyla ekonomik olarak size avantaj sağlayan sarı renk ampul birçok çeşidiyle Trendyol’da sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Sarı Ampul Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sarı ampul alırken dikkat edilmesi gereken temel nokta, bu aydınlatma ekipmanının çalışma prensibidir. Sarı ampuller genellikle; klasik, halojen, tasarruflu ve LED şeklinde kategorize edilebilir. Bu kategorilerdeki ampullerin; güçlerine, aydınlatma sürelerine, uzun ömürlü ve tasarruflu olup olmadıklarına bakmak gerekir. Tüketicilerin ampul seçiminde özellikle Watt cinsinden tüketim değerine göz atmalarında fayda vardır. Sarı ampul seçiminde temel amaç az enerji ile daha aydınlık ortamlar oluşturmaktır. Bu amaçla geliştirilen tasarruflu ampuller, genellikle kompakt floresan şeklinde dizayn edilen ürünlerdir. Sarı ampul alırken bu üretim modelinin yanı sıra, lümen cinsinden aydınlatma kapasitelerine de dikkat etmek gerekir. Öte yandan sarı ampullerin sıcaklık değeri yani kontrast verileri de önem arz eder. Loş ve sıcak bir ortam arzulayanlar kontrast değeri yüksek olan ampulleri kullanabilir. Aydınlık arayanlar ise daha soğuk değerleri yansıtan ampulleri tercih etmektedir.

Sarı Ampul Kaç Watt Olur?

Sarı ampullerin Watt değerleri değişkendir. Piyasada tüketicilere sunulan, genellikle evlerde ve ofislerde kullanılan sarı ampuller 40 Watt ve 60 Watt gücündedir. Orta düzeyde bir odayı aydınlatabilen bu ampullerin daha yüksek Watt değerine sahip olanları da vardır. Geniş alanlarda kullanılacak sarı ampullerin; 75 ve 100 Watt olanları tercih edilebilir. Bu rakamların üzerinde aydınlatma gücüne sahip ampuller genellikle sanayi tipi olarak adlandırılan ürünlerdir. 40 Watt bir sarı ampul yaklaşık 450 lümen birimine tekabül eder. 100 Watt bir ampulün ise lümen birimi ortalama 1600’dür. Yani ampullerin Watt değerleri büyüdükçe aydınlatma oranlarında da artış gözlemlenir. Tüketiciler yaşam alanlarının büyüklüklerini ve enerji miktarını göz önünde bulundurarak diledikleri Watt aralığındaki sarı ampulleri tercih edebilirler. Ampullerin Watt gücü arttıkça verimlilikleri de yukarılara tırmanır. Tüm bu değerler klasik sarı ampul tipleri için geçerlidir.

Sarı Ampul Ne Kadar Yakar?

Klasik sarı ampuller genellikle 40-100 Watt gücünde elektriğe ihtiyaç duyar. Halojen dizayn edilen ampullerde ise bu aralık 29 ilâ 72 Watt arasındadır. Bu da halojen ampullerde elektrik enerjisinden yaklaşık %30 oranında tasarruf edilebildiği anlamına gelir. Tasarruflu ampuller ise 9 ilâ 23 Watt arasında elektrik enerjisine ihtiyaç duyar. Söz konusu ürünler adından da anlaşılacağı gibi oldukça ekonomiktir. Bu ampul çeşitlerini kullanarak elektrik enerjisinden %70-75 oranında tasarruf etmek mümkündür. Yeni nesil LED teknolojisi ile üretilen sarı ampuller ise 8 ile 20 Watt arasında çalışır. LED ampullerin tasarruf oranı da %80’e kadar çıkabilmektedir. Tüketiciler ampulleri kullanım sürelerine göre kendileri için uygun bir güç aralığında ürünü tercih edebilir. Doğru ampül seçimi yaşam kalitesini direk olarak etkiler. Kullanım amacına uygun güçte seçilecek ampuller, üründen daha uzun süre istifade edilmesinin önünü açar.