İlgili Kategoriler
"

Scrabble

" araması için 24 sonuç listeleniyor
Scrabble Matel Original Türkçe
KARGO BEDAVA
ScrabbleMatel Original Türkçe
129 TL
Sepete Git
Scrabble Türkçe
KARGO BEDAVA
ScrabbleTürkçe
149,90 TL
116,50 TL
Sepete Git
Scrabble Orıgınal Ispanyolca
KARGO BEDAVA
ScrabbleOrıgınal Ispanyolca
121,19 TL
Sepete Git
Scrabble Orjinal Kelime Oyunu
KARGO BEDAVA
ScrabbleOrjinal Kelime Oyunu
148 TL
Sepete Git
Scrabble Travel Türkçe
ScrabbleTravel Türkçe
(9)
89,99 TL
74,99 TL
Sepete Git

Scrabble

Tüm zamanların en keyifli kutu oyunlarından biri olan Scrabble, iki, üç ya da dört kişiyle oynanan bir kelime türetme yarışıdır. Kullanıcılarına rastgele harflerden anlamlı ve uzun kelimeler oluşturma hedefi veren oyun, daha çok puan alabilmek için strateji geliştirmeyi zorunlu kılar. Katılımcıların hem birbiriyle hem de zamanla yarışmasını sağlayan Scrabble oyunu, aynı anda çoklu düşünme gerekliliği nedeniyle son derece keyifli bir şekilde zaman geçirmenize olanak tanır.

Herkes İçin Scrabble

Scrabble, son derece eğlenceli ve heyecanlı bir oyun olduğu için geniş kitlelere hitap eder ve basitçe kavranabilen kuralları sayesinde okuma yazma bilen herkes tarafından rahatlıkla oynanabilir. Kolay anlaşılır kuralları sayesinde ilk öğretim seviyesindeki çocuklarınız da rahatlıkla bu eğlenceli oyundan faydalanabilir. Üstelik Scrabble, çocuk oyunculara yeni kelimeler öğretme, zaman kontrolü geliştirme ve zeka çalıştırma açılarından büyük faydalar da sağlar. Scrabble Türkçe oynama seçeneği sunduğu için aile içi aktivitelerde, arkadaş ortamlarında, kafelerde ve eğitim programlarında rahatlıkla tercih edilebilir. Türkçe Scrabble dışında İngilizce ve Almanca gibi farklı versiyonları da bulunan oyun, yabancı dil öğrenenlere çok keyifli ve verimli bir şekilde pratik yapma imkanı verir. Scrabble fiyat açısından da son derece uygun bir oyun seçeneği olduğu için bütçenizi yormaz. Yıpranma riski bulunmayan bir kutu oyunu olması da Scrabble keyfini yazlıklarınıza, tatillerinize, okulunuza, iş yerinize, kısacası dilediğiniz her yere taşımanıza olanak tanır.

Scrabble Nasıl Oynanır?

Scrabble kuralları son derece basit ve açıktır. Oyunu oynamak için bir adet Scrabble kartonu, harf pulları, her kullanıcı için birer tane harf tutacağı ve bir de kum saati gerekir. Ayrıca tartışmalı kelimeleri kontrol edebileceğiniz bir adet imla kılavuzlu sözlük de Scrabble oynarken fayda sağlar. Oyuncular, Scrabble kartonu başında yerlerini aldıktan sonra belirlenen sayıda harf pullarını rastgele bir şekilde seçer ve ellerindeki harfleri kullanarak kartondaki boşluklarda anlamlı kelimeler oluşturmaya çalışır.

Oyuncular, oluşturdukları kelimelerdeki her harfe özel olarak atanmış puanları birbirine ekleyerek kelimeden kazandıkları toplam puanı belirler ve oyun sonunda en çok puana erişen katılımcı oyunu kazanır. Kelime oluşturma esnasında süre sınırı da bulunur. Sıra bir oyuncuya geçtiğinde kum saati başlatılır ve oyuncu kum saati tamamen boşalmadan kelimesini oluşturmaya çalışır. Kum saati bulunmayan durumlarda cep telefonlarındaki dijital sayaçlar da kullanılabilir. Scrabble oyunu esnasında rakibinizin oluşturduğu kelimelerin harflerinden de faydalanabilir ve bu sayede kendinize ekstra avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca kartondaki K2 ve K3 platformlarına denk gelen kelimelerinizle ekstra puan kazanabilirsiniz.

Scrabble Oynamanın Faydaları

Bulmacaseverler ve zeka oyunu tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilen Scrabble, eğlenceli olduğu kadar faydalı da bir oyundur. Unuttuğunuz kelimeleri hatırlamanıza yardımcı olarak hafızanızı canlandıran Scrabble, ayrıca yeni kelimeleri ve yazım şekillerini öğrenmenize de olanak tanır. Dijital bir parçası olmadığı için şarj bitmesi gibi sorunlar yaşamadan eğlencenin tadına varmanızı sağlayan Scrabble, çocuklarınızı da dokunmatik ekranların zararlı etkilerinden uzak tutar. Her oyunda yeni kelimeler türetilmesi sayesinde zamansız ve sınırsız bir oyun niteliği kazanan Scrabble, bu orijinalliği sayesinde canınızı asla sıkmaz ve uzun süre boyunca keyif alarak oynayabilmenizi sağlar. 

Scrabble oyununu bir kez keşfettikten sonra, bu etkileyici tutkunun ne kadar büyük bir zevke dönüştüğünü gözlemleyebilir ve içinizden gelen "Scrabble oyna!" mesajının ne kadar karşı konulamaz olduğunu fark edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda hemen oynayabileceğiniz bir adet Scrabble satın almak için ise Trendyol kategorilerine göz atmanız yeterlidir. Kaliteli ve avantajlı alışverişin Türkiye'deki ilk adresi olan Trendyol'da, en yeni Scrabble versiyonlarını bulabilir ve bu çok eğlenceli oyuna hemen sahip olabilirsiniz.