"

Şekerleme

" araması için 754 sonuç listeleniyor

Şekerleme

Şeker ve çikolata, gıda boyası, jöle gibi tatlı besin maddelerinin birleşmesi ile yapılan tatlı yiyeceklere şekerleme adı verilir. Şekerleme, küçük çocuklardan yetişkinlere tüm yaş grubundan insanların en sevdiği atıştırmalık yiyeceklerin başında gelir. Kimi insan Olips gibi sert şekerlerden hoşlanırken kimileri ise jelibon ve marshmellow gibi yumuşak şekerlere bayılır. Her boyda ambalajı sayesinde şekerleme çeşitleri, hem evde zevkle yenebilir hem de çantada taşınabilir. Bu sayede dilediğiniz yerde tüketebilirsiniz.

Şekerleme Çeşitleri

Şekerleme denildiğinde herkesin aklında canlanan şeker çeşidi farklı olabilir. Bunun nedeni, her damak tadına hitap eden şekerlemenin var olması ve şekerleme çeşitlerinin sayısız seçenek içermesidir. Bazı şekerlemeler yıllardır piyasada var olurken son dönemlerde tüketicinin beğenisine sunulan ve hızla popüler olan şekerlemeler de bulunur. Marshmellow, jelibon gibi şekerlemeler uzun zamandır küçük büyük herkesin aşina olduğu tatlar olurken alışılmışın dışında değişik aromalı şekerlemeler de macerayı sevenler için raflarda yerini alır.

Olips, tofita, lolipop gibi bilinen şekerleme markalarının yanı sıra farklı markalar da şekerleme konusunda iddialı. Örneğin; Kahve Dünyası markası, kaliteli kahveleri ile bilinirken son dönemlerde piyasaya sürdüğü şekerleme çeşitleri ile de gözde. Kahve Dünyası ürünleri arasında en beğenilenlerden olan Frutibon; çilekli, yaban mersinli ve vişneli olarak karşınıza çıkıyor. İçi meyveli, dışı çikolata kaplı şekerlemeler çok seviliyor ve birçok kişi tarafından sıkça tercih ediliyor. Yine Kahve Dünyası markasına ait Gofrik isimli gofretler, sütlü çikolata ve bitter çikolatalı çeşitleriyle beğeniye sunuluyor. Gofretseverler için ideal bir seçim olan Gofrik, pek çok insanın en sevdiği şekerleme çeşitleri arasında bulunuyor.

Klasikleşmiş Şekerlemeler

Bazı şekerleme isimleri yıllardır herkes tarafından bilinen ve sevilen isimler haline gelmiştir. Bu isimlerden biri de Olips şekerdir. Olips, özellikle ferahlamak için tercih edilen naneli çeşidinin yanında; portakal, limon, orman meyveli gibi seçenekler ile de piyasada yer alır. Ev ve ofis gibi ortamlarda sıkça tüketilen olips, ufak ambalajları sayesinde çantalarda da kolayca yerini alır. Ayrıca olips şekeri, tadının yanında mide bulantısı, ağız kokusunu giderip ferahlık kazandırma gibi sebeplerle de tüketenler vardır. Yumiyum ve Tofita markasının şekerleri arasında bulunan yumuşak şekerlemeler, özellikle çocukların çok sevdiği ve sıkça tükettiği şekerleme çeşitleri arasındadır. Genellikle meyve tadında olan yumuşak şekerlemelerin portakallı, vişneli, çilekli, elmalı gibi klasikleşmiş ve çok sevilen türleri vardır. Klasikleşmiş şekerlemelerden bahsedilirken lolipoplar mutlaka akla gelir. Baston, horoz, kalp, burgu gibi çok bilinen şekilli lolipoplar, özellikle şimdiki yetişkinlerin çocukken sıkça tükettiği favori şekerlemeler arasındadır. Son yıllarda sıkça tercih edilen top şeklindeki lolipoplar, farklı aromalar ile satışa sunulur. Elma, limon, portakal, kola gibi aromalar en yaygın lolipop aromaları arasındadır. Bu lolipoplar, tekli olarak satılabildiği gibi, çoklu paketler halinde de satışa sunulur. Bu sayede hem çocuklar hem yetişkinler, şekerleme keyfini aile ve arkadaşlarıyla paylaşarak keyifli bir ortamın tadını çıkarabilir.

Her Zevke Uygun Jelibon Çeşitleri

Şekerleme çeşitleri arasında jelibon ayrı bir yere sahiptir. Jelibon şeker, hemen hemen herkesin sevdiği bir şekerlemedir. Çünkü her damak tadına hitap eden bir çeşidi bulunur. Karışık meyveli, ekşili, vanilyalı bunlardan yalnızca birkaçıdır. Klasik jelibon şekerlerden hoşlananlar, yıllardır piyasada var olan ayıcık jelibon, kolalı jelibon, topik jelibon gibi çeşitleri tercih edebilir. Şekerleme keyfini sıra dışı çeşitlerle taçlandırmak isteyenler önce ekşi sonra tatlı tat veren jelibonlar veya çizgi film kahramanları şeklindeki jelibonlar yemek isteyebilir. Jelibonlar; hamburger, pizza gibi çok farklı şekillerde karşınıza çıkar. Bu da jelibon yemeyi hem lezzetli hem eğlenceli hale getirir. Renkli ambalajları ve devamlı yenilenen çeşitleri ile jelibon şekerleme, yalnızca küçük çocukların değil, yetişkin insanların da vazgeçemeyeceği bir atıştırmalıktır.

Siz de rengarenk, cıvıl cıvıl ve değişik tatlarda şekerleme çeşitlerinden vazgeçemiyor ve onları severek tüketiyorsanız aradığınız adres Trendyol! Dilediğiniz tatta ve boyda şekerlemeler için Trendyol'u ziyaret edin, istediğiniz şekerlemeyi kolayca satın alın.