"

Siyah Havlu & Havlu Seti

" araması için 656 sonuç listeleniyor

Sevilen Banyo Eşyası Siyah Havlu Çeşitleri

Banyo eşyaları arasında en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden biri havlulardır. Hayatın pek çok alanında kullanılan havlular, yüz, plaj, baş, bebek, banyo ve ayak havlusu olarak birçok farklı alanda kullanılmak üzere özel olarak üretilir. Direkt tenle temas eden havluların kalitesi ve renk seçimi kullanıcılar için önemlidir. Öncelerde daha sıklıkla tercih edilen beyaz havluların yerini daha kullanışlı olduğu için siyah havlu modellerinin aldığı görülür. Gün içinde defalarca kullanılan havluların birçok rengi ve modeli mevcuttur.

Siyah Havlu Özellikleri

Siyah Havlu Özellikleri

Siyah havlu modelleri pamuk, mikrofiber ve bambu gibi materyaller ile üretildiğinden bazı farklı özelliklere sahiptir. Pamuk havlular doğallığı, yumuşaklığı, suyu hızlı emme ve kısa zaman içinde kuruma özelliği ile en çok tercih edilen havlular arasında yerini alır. Konforlu bir kullanım olanağı sağlayan %100 pamuklu ip dokuma kumaşı ile tasarlanan bu siyah havlu takımı sentetik madde içermediği için hassas ciltler ve özellikle bebekler için alerjik reaksiyona neden olmadığından kusursuz bir kullanım konforu sağlar. Havlu seçimini etkileyen başka bir kriter ise havlunun ağırlık durumudur. Havlunun ağırlığı kuruma süresini doğrudan etkiler. Mutfak havlusu seçerken daha hafif havlu tercih edilirken banyo havlusu olarak daha kalın ve ağır olanlar kullanılır. Siyah işlemelik havlu ise genellikle yüz havlusu olarak tercih edilir. Nakış özellikleri olan bu havlular banyolarda oldukça şık bir görünüm oluşturur. Bu havlu modelleri hassas olduğu için nakışlarının zarar görmemesi için elde yıkanması daha uygundur. Daha sıklıkla çeyiz hazırlıklarında tercih edilen geleneksel tasarıma sahip olan siyah kanaviçe havlu modelleri klasik tarzda dizayn edilmiş banyolara nostaljik bir görünüm kazandırır. Ayrıca siyah havlu etamin işlemeli olanlar hamam kültürümüzü yansıttığı için termal ve hamamlarda sıklıkla tercih edilir. Evlerde tercih edilen yumuşak dokulu siyah havlu seti, bir banyo havlusu ve bir de baş havlusu olarak iki parçadan oluşur.

Siyah Havlu Kullanım Özellikleri ve Avantajları

Modern görünüme sahip olan bir banyoda ise daha sıklıkla kağıt havlular tercih edildiği için zemin ve fayans döşeme fark etmeksizin siyah havlu kağıtlık modelleri banyolara ayrı bir şıklık katar. Mutfaklarda hijyen açısından sürekli kadınların ellerinin altında olan havlu peçeteler için siyah havlu peçetelik tasarımları modern mutfak dekorasyonu ile oldukça şık bir uyum sağlar. Açık renk havlulara göre siyah havlular çabuk kirlenmemesi ve temizliğinin daha kolay bir şekilde yapılıyor olması kullanıcısına her açıdan avantaj sağlar. Açık renk havlu modellerinin kir ve lekelerini gidermek için kaynama derecesine yakın bir sıcaklıkta yıkama işlemi yapıldığından, çok kısa süre içerisinde yumuşaklık özelliğini kaybettiği gibi kullanım ömürleri de oldukça kısa olur. Ancak, siyah havlular düşük ısıda yıkandıkları gibi açık havada çok kısa bir zamanda kuruduğu için uzun yıllar eskimeden kullanıma uygundur. Siyah renkli havlularınızın uzun ömürlü olması için yıkama esnasında deterjan ve yumuşatıcı kullanmak renginin solmasına neden olacağından sabun tozu ile 30 derece sıcaklıkta yıkanması önerilir. Özellikle siyah havlularınızı yıkarken yumuşatıcı kullanmanız emicilik özelliğinin kaybolmasına neden olabilir.

Siyah Havlu Fiyatları

Siyah Havlu Fiyatları

Havlu satın almadan önce Trendyol alışveriş sitesinin geniş seçenekleri arasından ihtiyacınız olan siyah havlu modellerini ve fiyatlarını rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Trendyolun indirim kampanyalarını, outlet ürünlerini takip ederek avantaj sağlayabilirsiniz. Uygun fiyat aralıklarında olan bu siyah havlu çeşitlerinden kullanım alanına uygun bir seçim yapabilirsiniz. Kolay online alışveriş imkanı sunan Trendyol internet mağazasından yorulmadan, zahmetsizce ve bütçenizi zorlamadan alışveriş imkanından faydalanmış olursunuz.