Pasta Cila kategorisinde
en çok favorilenen 5. ürün

Sonax Çizik Giderici Pasta 75ml 320 100

Satıcı : Sonax Shop
115 TL
Koleksiyona Ekle
Favorilere Ekle

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Sonax Çizik Giderici Pasta 75ml

 • Boya Yüzeyindeki Derin Çizik Ve Sıyrıkların (Saca Dayanmayan) Giderilmesinde Çok Etkili Bir Üründür.
 • Boya Yüzeyindeki Yanmaları Giderir, Yıpranmış Ve Solmuş Renkleri Canlandırır.
 • Pasta Cila Yumuşak Bir Bez Ile Uygulanacak Bölgeye Sürülür
 • Pamuk Veya Yumuşak Bir Bez Ile Silinir
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.
Şikayet Et

Sonax Çizik Giderici Pasta 75 ml ile Pratik Onarımlar

Oto çizik giderici pasta araç yüzeyinde istenmeyen çizik ve sıyrıkların ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. Sonax çizik giderici pasta ( 75 ml ) kolay sürülen yapısı ve ergonomik tasarımıyla araç dış yüzeyindeki pek çok sorunun çözüme kavuşturulmasında etkilidir. Araç dış yüzey boyamasının maliyetli ve uğraştırıcı olduğu düşünüldüğünde çizik giderici pasta önerisi oldukça işe yarar olacaktır. Araç çizik giderici pasta araçta oluşan çiziğin derinliğinin hafif olduğu zamanlarda etkilidir. Orta derece veya daha derin bir çizik olması durumunda öncelikli olarak zımparalama işlemi gerçekleştirilmelidir. Pasta uygulaması boya katmanı yüzeyine nüfus ettiği için gerektiği zamanlarda uygulanması daha doğru olacaktır. Pasta uygulamasının yanlış ve çok sık uygulanması araç yüzeyine zarar verebilir ve geri dönülmez sonuçlar doğurabilir. Dolayısıyla yeteri kadar bilgi edindikten sonra pasta ve cila işlemleri uygulanmalıdır.

 • Çizik Giderme Etkisi
 • Parlatma Gücü
 • Çizik ve Sıyrıklarda Etkili Performans

Sonax Çizik Giderici Pasta ile Çiziklerde Etkili Performans

Sonax Çizik Giderici Pasta ile Çiziklerde Etkili Performans

Bir tür zımparalama işlemi olan sıvı çizik giderici pasta araç yüzeyinde yer alan hafif çizik ve sıyrıkları fiziksel ve kimyasal yöntemlerle ortadan kaldırmaktadır. Pasta işleminin olması gerektiği gibi gerçekleştirilmesi alınacak etkili sonuçlar için oldukça önemlidir. Pasta işleminden önce boyanın üst tabakası inceltilir ve ardından deformasyonlar ortadan kaldırılır. Böylece araç yüzey bütünlüğünü bozan ve fazla derin olmayan çizik ve sıyrıklar kapatılmış olur. Yalnızca fazla derin olmayan deformasyonlarda çizik giderici pasta tavsiye edilebilir. Aracın çizik ve sıyrıklarının giderilmesinde pasta uygulaması etkili olurken parlatmada cila işlemi ön plana çıkmaktadır. Cila işleminin 2-3 ayda bir yapılması yeterli olurken pasta işlemi bir sene kadar etkisini devam ettirmektedir.

Sonax Çizik Giderici Pasta Kullanımı

Sonax Çizik Giderici Pasta Kullanımı

Sonax çizik giderici pasta boya üzerindeki çizik ve sıyrıkları ortadan kaldırdığı gibi yanmış, solmuş ve yıpranmış yüzeyleri de eski haline kavuşturmaktadır. Ürün kullanılmadan önce araç yüzeyinin yıkanarak toz veya kir gibi yabancı maddelerden arındırılması alınacak verimi doğrudan etkilemektedir. Ardından pasta cila araç yüzeyine zarar vermeyecek herhangi bir bez ile sürülür. Sonrasında pastanın üzerine yapılan cila ise araç yüzeyinin daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Tüm bu işlemlerin güneş altında veya sıcak araç yüzeyine yapılmaması daha doğru olacaktır. Çizik giderici pasta uygulaması yapılırken aracın yüzey rengine uyumun da oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır. Aracınızın koyu renk olması durumunda ince, açık tonlarda olması durumunda ise kalın pasta tercih edebilirsiniz. Uygulamadan önce aracınızın ufak bir yerine deneyeceğiniz pasta sayesinde araç ile renk uyumunu kolayca test edebilirsiniz.

Sonax Çizik Giderici Pasta Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonax Çizik Giderici Pasta Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonax çizik giderici pasta uygulamadan önce araç yüzeyinin rengine ve yapısına uygun seçim yapmak oldukça önem taşımaktadır. Pastanın uygulanacağı bezin ise yumuşak olmasına dikkat edilmelidir. Parlatma gücü ve çizik giderme etkisine sahip olan Sonax çizik giderici ile aracınızın ufak deformelerini ortadan kaldırabilirsiniz. Pasta ve cila uygulaması öncesinde aracın temizlenerek toz veya kir gibi yabancı maddelerden arındırılması pasta ve cilanın araç yüzeyine daha iyi nüfuz etmesi ve en etkili sonuçların alınabilmesi için önem taşır. Pastanın bir bez yardımıyla yüzeye sürülmesinin ardından yine yumuşak bir bez veya pamuk ile silinmesi işlemi tamamlayacaktır. İsteğe bağlı olarak pasta işleminin üzerine cila işlemi de gerçekleştirilebilir. Sonax çizik giderici pasta ile çizik ve sıyrıkların yanı sıra yanma, solma ve yıpranma gibi sorunları da rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.