placeholder
"

Söz Tepsisi

" araması için 8525 sonuç listeleniyor

Söz Tepsisi Modelleri Trendyol'da!

Söz Tepsisi Tasarımları

Söz Tepsisi Tasarımları

Sevgililik süreci sona erdiğinde sıra söz ve nişana gelir. Düğünden önce son viraj olarak kabul edilen bu özel gün, ailelerin de katıldığı ilk tanışma olması açısından önemlidir. Düğün günü için yapılan hazırlıklar kadar olmasa da, söz ve nişan sürecinin de kendine has tatlı hazırlıkları bulunur. Evliliğe doğru atılan ilk ciddi adım olan söz ve nişan merasimi söz kesmek olarak da bilinir. Söz merasimi sayesinde artık ilişkiniz resmiyete dökülür. Söz ve nişan gününün ilk ve en ciddi hazırlığı evlilik kararınızı da simgeleyen yüzüklerin takılmasıdır. Söz ve nişan merasimi esnasında aile büyükleri tarafından takılan nişan yüzükleri, bazı yörelerde kız istemeden bir hafta sonra, genellikle ise kız isteme töreniyle aynı gün olur. Söz ve nişan merasiminin yapılacağı günü kız tarafının ailesi belirler. Erkek tarafı o gün geldiğinde kız tarafının ailesinin evine gider. Kız tarafı misafirler için hazırladığı ikramlıkları misafirler gelmeden hazırlar. Evde yaşanan telaş da düşünüldüğünde söz ve nişan merasimlerinde fazla kalabalık tercih edilmez. Teyze, amca, dayı gibi çok yakın akrabalar dışında sadece çekirdek aileler bulunur. Gelin ve damat adayı ise isterlerse çok yakın arkadaşlarından bazılarını çağırır. Söz ve nişan merasiminde yapılan süslemeler ortama renk katar ve yaşanan telaşı biraz olsun dindirir. Ağırlıklı olarak sade bir dekorasyonun tercih edildiği söz ve nişan merasimlerinde gelin adayı dilerse bir konsept belirleyebilir. Nihayet erkek tarafı ailesiyle birlikte kız evine gelir. Elinde söz çiçeğiyle gelen damat adayı, günün öneminin altını çizmek istercesine genellikle gösterişli bir çiçek tercih eder. Söz çiçeğinin yanı sıra söz çikolatası da söz ve nişan günlerinin olmazsa olmazıdır. Aile üyelerinin birbiriyle tanışmasının ardından kız isteme faslına geçilir. Bu gelenek bazı bölgelerde sözden bir hafta sonra gerçekleşir. Ailenin büyüklerinden alınan onayın ardından gelin ve damat adaylarının evlenmesine izin verilir. En önemli an ise çift arasında yüzüklerin takılmasıdır. Söz ve nişan merasimlerinin asıl amacı olan bu an geldiğinde kısa bir konuşmanın ardından söz tepsisiyle gelen yüzükler takılır ve çift sözlenmiş olur. Çiftler ve aileleri için büyüleyici ve dokunaklı olan bu anı ölümsüzleştiren detayların başında gelen söz tepsisi, oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Üzerinde yüzükler yer aldığı için yüzük tepsisi olarak da bilinen söz tepsisine bazı yerlerde nişan tepsisi de denir.

Geleneğin Simgesi Söz Tepsisi Çeşitleri

Geleneğin Simgesi Söz Tepsisi Çeşitleri

Söz tepsisi ya da nişan tepsisi, söz merasimi için özenilerek hazırlanır. Oldukça şık bir görünüme sahip olması beklenen söz tepsisi, kız isteme faslının hemen ardından, üzerinde yüzüklerle birlikte getirilir. Söz tepsisi kullanımı, kökü uzun yıllara dayanan ve yerleşmiş bir gelenektir. Söz tepsisini birçok yörede kız tarafı alır. Yine de bazı yörelerde erkek tarafının çikolata ile birlikte söz tepsisini alması ve kız tarafına getirmesi adettendir. Söz tepsisi zarafeti ve güzelliğiyle göz alıcı bir görünüm sunarken üzerinde yer alan objeler açısından ise oldukça sade ve işlevseldir. Ağırlıklı olarak birçok yörede söz tepsisinin üzerinde bir makas, bir kurdele ve iki adet nişan yüzüğü kutusu bulunur. Bazı bölgelerde kurdele, makasa sarılı bir halde dururken bazı yörelerde ise söz tepsisinde ayrı bir yere konulur. Bazı bölgelerde ise nişan yüzükleri kurdeleye bağlı bir haldedir ve makas yanlarında durur. Yüzük kutusu kullanılan söz tepsilerinde, yüzük kutularının şık bir tasarıma sahip olmasına özen gösterilir. Çiçek, kurdele ya da parlak boncuk gibi süslerle bezeli yüzük kutuları ahşap ya da aynalı da olabilir. Söz tepsisini kimin tutacağı bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Söz tepsisini genellikle kız tarafı hazırladığından yine kız tarafından, gelin adayının yakınlarından biri tutar. Bu kişi çoğunlukla gelin adayının kız kardeşi, kuzeni ya da arkadaşı olur. Bazı bölgelerde söz tepsisini tutan kişinin bekar olması gerekir. Eğer o an söz tepsisini taşımak için kız tarafından uygun biri yoksa bu kişi erkek tarafından biri de olabilir. Ortak kabul ise söz tepsisini bir kadının tutmasıdır. Kurdeleyi kimin keseceği de söz tepsisini kimin tutacağı gibi bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Söz tepsisi şayet kız tarafı tarafından hazırlanmışsa yüzükleri erkek tarafından biri takar. Kısa bir konuşmanın ardından yüzükleri takan kişi ardından da kurdeleyi keser. Bazı bölgelerde söz tepsisini hazırlama ve kurdeleyi kesme geleneklerinin her ikisini de kız tarafı üstlenir. Kız tarafından ailenin önde gelenlerinden biri, bu kişi çoğunlukla kızın büyük amcalarından biri, dedesi, bazen de babası olabilir. Yine de bu durumlar elbette bir şart değildir. Bazı yörelerde, özellikle kent yaşamında yüzüklerin takılması ve kurdelenin kesilmesi o an kim gönüllüyse ona yaptırılır.

Söz Tepsisi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Söz Tepsisi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Söz ve nişan merasiminde en dikkate değer ayrıntı, söz tepsisinin nasıl bir görüntüye sahip olacağıdır. Geleneklerimizde köklü bir yere sahip olan söz tepsisinin kendine has, özgün yapıda, şık ve zarif bir estetikte olması gerekir. Gelin adayı ve arkadaşları, söz ve nişan merasimine verdikleri önem paralelinde her şeyin en güzelini ve en ihtişamlısını isterler. Elbette sade söz tepsisi tercih etmek de mümkündür ancak sade bir söz tepsisi dahi, süslü ve çok gösterişli olmasa da şıklığından ve zarafetinden bir şey kaybetmemiş olmalıdır. Söz tepsileri ihtişamları, tasarımları, malzeme kalitesi gibi özellikleriyle birbirinden ayrılır. Üzerlerinde yer alan çeşitli işlemeler de söz tepsilerinin farklılaştığı yönlerden biridir. Yine de her söz tepsisinin geniş yapıda ve kullanışlı bir tasarıma sahip olması, özellikle yüzük takma esnasında bu görevi üstlenen kişiye kolaylık sağlayacağından, gerekli kabul edilir. Bu nedenle çoğunlukla pürüzsüz ve düz yapıdaki söz tepsileri tercih edilir. Bu tarz söz tepsileri ergonomik kulpları sayesinde aynı zamanda kolaylıkla da taşınabilir. Söz tepsileri birçok farklı tasarıma sahiptir. Estetik kıvrımlarıyla öne çıkan söz tepsileri, nişan yüzüklerinin göz alıcılığını artırır ve ön plana çıkmalarını sağlar. Çoğunlukla parlak yüzeyiyle dikkat çeker. Yüzüklerin takılmasının ardından söz tepsisiyle tatlı ya da çikolata ikram edilir. Genellikle dikdörtgen ya da yuvarlak modellerde üretilen söz tepsisi, şık tasarıma ve zarif bir görünüme sahiptir. Söz tepsisi modelleri, özellikle kentlerde yaşayan ve evlilik arifesinde olan çiftler için son dönemde oldukça modern bir yapıya kavuşmuştur. Çeşitleri de bu paralelde artan söz tepsisi modelleri, görsel açıdan estetik görünümde olur. Söz tepsisi modelleri arasından seçim yaparken süslerinin ve işlemelerinin kalitesine, ham maddesine, yanında kullanılacak aksesuarlarla uyumuna ve makas ile yüzüklerin söz tepsisinde nasıl duracağına dikkat etmeniz, sizin için en doğru söz tepsisi modelini seçmenizi sağlar. Söz tepsisi, gelin adayı olarak sizin zevkinize göre boncuk, parlak taşlar ya da tüllerle süslenebilir. Bu sayede söz tepsisi özgün bir tasarıma kavuşur. Söz tepsisi seçenekleri arasında söz tepsisi seti modelleri de bulunur. Söz tepsisi seti modellerinde, söz tepsisi, makas ve diğer aksesuarların estetik açıdan uyumlu olması beklenir.

Birbirinden Şık Söz Tepsisi Modelleri

Birbirinden Şık Söz Tepsisi Modelleri

Evlilik adayı çiftler, en mutlu günlerinden biri olan söz ve nişan merasimlerinde birbirinden farklı söz tepsisi modelini tercih edebilirler. Söz tepsisi modelleri arasında sade ve zarif görünüme sahip modellerin yanı sıra nispeten daha renkli ve ihtişamlı modeller de fazlasıyla beğenilir. Gösterişli modellerin başında kişiye özel söz tepsisi modelleri gelir. Evlilik adayı çiftlerin üzerine isim yazdıracakları, hatta istedikleri motiflerle süsleyebilecekleri söz tepsisi modelleri en çok beğenilen ürünler arasında yer alır. Bunun yanında, kütük söz tepsisi, ahşap söz tepsisi ve tahta söz tepsisi gibi daha gösterişli ve farklı modeller de en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Fazlasıyla tercih edilen diğer modeller ise çiçekli söz tepsisi çeşitleridir. Söz ve nişan merasimlerinde biraz olsun gösteriş isteyen gelin adayları isimli, deniz kabuklu, papatyalı, incili, taşlı, kalpli söz tepsisi modelleriyle istedikleri ihtişamı elde edebilirler. Son yıllarda moda olan bir başka tür ise kasnak söz tepsisi modelleridir. Orta boyda bir kasnağın içine gergin şekilde yerleştirilen dantel sayesinde oldukça zarif ve retro bir görünüm elde edilmektedir. Sadelik ve şıklığı bir arada yakalamak isteyen gelin adaylarının ağırlıklı tercihi olan kasnak söz tepsisi modellerinde dantel yerine etamin işleme de gerilebilir. Bir diğer retro görünüme sahip model ise halatlı söz tepsisi modelidir. Oldukça farklı bir görünüm sunan bu tepsi modeli, otantik bir tarz arayanlar için ideal bir seçenektir. Söz tepsinizi yeşil bitkilerle süsleyerek ve püsküllü söz makasıyla kombinleyerek arzu ettiğiniz etkiyi katlayabilirsiniz. Söz ve nişan merasiminde aksesuarlarını bir tema üzerine kuran gelin adayları arasında deniz temasını kullananlar, gondol söz tepsisi modellerini tercih edebilir. Yine temanızda ağırlıklı olarak gold ve rose renklerini kullanıyorsanız gold söz tepsisi modeli sizin için ideal bir tercih olur.

Farklı Tasarımlara Sahip Söz Tepsileri

Farklı Tasarımlara Sahip Söz Tepsileri

Söz tepsileri, söz ve nişan gününüzü hiç unutamayacağınız bir güne dönüştürmenize yardımcı olur. Birbirinden farklı ve şık tasarımlara sahip, her beğeniye ve tarza uygun söz tepsisi modelleri, o gün belirlediğiniz temaya ve nişan kıyafetinize uyumlu olabilir. Bu sayede söz ve nişan merasiminizde, uzun yıllar bakacağınız duygu dolu fotoğraflar çekebilirsiniz. Güzelliğiyle herkesin dikkatini çeken söz tepsileri, genellikle aynalı tasarıma sahip olur. Aynalı söz tepsisi modelleri arasında çiçeklerle süslenmiş modeller oldukça göz alıcıdır. Tepsi üzerinde yer alan yüzük kutularının da dikdörtgen, kare ve oval şekle sahip aynalı modelleri bulunur. Çiçekli söz tepsisi modelleri de gelin adayları tarafından oldukça beğenilen modeller arasında yer alır. Tepsi kenarlarında bulunan süslemeler, danteller, tüller, kurdeleler ve iplikler şeklinde kullanılır. Bunların yanında taş, inci, pul ve boncuk da söz tepsisine ayrı bir şıklık kazandırır. Söz tepsileri arasında en çok tercih edilen modeller klasik tasarıma sahip olan seçeneklerdir. Estetik bir görünüme ve göz alıcı detaylara sahip klasik söz tepsisi modelleri, söz ve nişan merasiminizdeki şıklığı bir kat daha artırır. En çok tercih edilen klasik modeller arasında mermer, pleksi, ağaç, hasır, bambu, bakır, doğal taş, metal, kare söz tepsisi çeşitleri yer alır. Ahşap, cam ya da metalden üretilen klasik söz tepsileri yuvarlak, kare ya da dikdörtgen tasarıma sahip olur. Dilediğiniz form ve şekilde temin edebileceğiniz söz tepsilerine isim ya da tarih de yazdırabilirsiniz. Özellikle ahşap modellerde oldukça şık duran bu yöntem, söz tepsinizi bir anı olarak uzun yıllar saklamanızı da sağlar. Cam söz tepsisi modellerine ise gölgelendirme tekniğiyle isim ya da tarih yazdırabilirsiniz. Kristalize bir görünüme sahip cam söz tepsileri, dayanıklı yapılarıyla da fark yaratır. Söz tepsileri aynı zamanda bazı detaylar da barındırır. Söz tepsisi damat kahvesi ikramı yapan gelin adayları için yüksek konfor sunar. Yani söz tepsileri söz kahve tepsisi olarak da kullanılır. Aynı şekilde, damat adayı tarafından getirilen çikolata söz tepsisi sayesinde gelin adayı tarafından ikram edilir. Damat söz tepsisi üzerindeki kahve ve çikolataları alırken zorlanmaz. İşlemeleri süslere sahip söz tepsisi çeşitleri oldukça geniş ve farklı bir yelpazede tasarlanır. İşlemeleri ve süsleriyle daha görkemli bir hale getirilen söz tepsisi modellerinin arka bölümde asma aparatı bulunur. Bu sayede tepsinizi söz ve nişan merasimi sonrası evinizde uygun gördüğünüz noktalara asabilirsiniz. Otantik ve estetik tasarımdaki söz tepsisi modellerinin bazılarında var olan ipli tutamaklar da tepsiye estetik bir görünüm kazandırır. Özellikle gümüş söz tepsisi modellerinde bulunan ergonomik metal tutma kulplar sayesinde gelin adayları söz tepsilerini kolaylıkla kavrayabilir. Saydam ve parıltılı bir görünüme sahip prizma söz tepsisi çeşitleri de söz ve nişan merasiminizde ihtişamlı ve zarif şekilde parlar.

Söz Tepsisi Seti Modelleri

Söz Tepsisi Seti Modelleri

Gelin adayları söz tepsisi modellerini seçerken birbirinden farklı ve renkli tasarımlara sahip söz tepsisi seti modellerini de tercih edebilirler. Gelin adayları tarafından en çok beğenilen söz tepsisi seti çeşitleri arasında çikolata, kahve, makas ve yüzükler için farklı bölmelere sahip söz tepsisi seti modelleri de sunum açısından büyük bir konfor sağlar. Söz tepsisi setlerinde yer alan yüzük yükselticiler, gelin adayı ve damat adayının birbirlerine duydukları sonsuz aşkı simgeler. Söz tepsisi seti modellerinde söz makası da söz tepsisine uygun şekilde, renkli taşlarla, tüllerle ya da renkli taşlarla süslenir. Söz tepsisi seti modelleri arasında mermer söz tepsisi çeşitleri etkileyici süslemelerle, pembe söz tepsisi seti modelleri ise hoş süs detaylarıyla gelin adaylarının beğenisini kazanır. Zengin ürün yelpazesine sahip söz tepsisi modelleri, kaliteli ve gösterişli tasarımlarıyla fark yaratır. Söz ve nişan merasiminize uygun tasarıma sahip söz tepsisi modeliyle göz kamaştırıcı bir görünüm elde edebilir, bu özel gününüzün herkes tarafından anlatılmasını sağlayabilirsiniz. Gelin adayları olarak birçok farklı malzemeden üretilen ve birbirinden farklı süslemelere sahip söz tepsisi ve söz tepsisi modellerini inceleyebilir, belirlediğiniz temaya ya da zevkinize uygun söz tepsisi modelini sipariş verebilirsiniz. Kişiye özel söz tepsisi modelleri ya da söz tepsisi seti çeşitleriyle tepsinizin üzerine isminizi ya da dilediğiniz harfleri yazdırabilir, istediğiniz tarzda süslemeler yaptırabilirsiniz. Cam, ahşap, mermer, cam, metal malzemeden üretilen söz tepsileri arasından dikdörtgen, kare ya da oval şekildeki söz tepsisi modellerini inceleyebilir, dilediğiniz modeli temin edebilirsiniz. Söz ve nişan merasiminize uygun söz ve nişan aksesuarlarını da inceleyebilir, size uygun söz makası modelini de Trendyol ayrıcalığıyla belirleyebilirsiniz. Birbirinden farklı şekil ve şık tasarıma sahip yüzük kutularını da, söz ve nişan merasimleriniz için beğenebilirsiniz. En mutlu anlarınızdan biri olan söz ve nişan merasimlerinizde birbirinden farklı ve şık tasarımlara sahip söz tepsisi modellerine Trendyol’un ayrıcalıklı dünyası aracılığıyla ulaşabilirsiniz. En avantajlı söz tepsisi fiyatları ile sahip olabileceğiniz söz tepsisi modelleriyle, bu özel gününüzü renklendirebilir ve ölümsüz kılabilirsiniz. Tercih ettiğiniz söz tepsisi tasarımlarını hemen siz de Trendyol aracılığıyla inceleyebilir, beğeninize uygun olan söz tepsisi modelini hemen satın alabilirsiniz.