"

Sözlük ve İmla Kılavuzu

" araması için 1051 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Sözlük ve İmla Kılavuzu

Eğitim kitabı kategorisinde bulunan sözlük ve imla kılavuzu çeşitleri ile dil öğrenme konusunda verimli bir çalışma süreci geçirebilirsiniz. Farklı dillere ait sözlükler kelime dağarcığınızı geliştirip yeni sözcükler öğrenebilmenizi sağlar. Dili daha doğru kullanmak ve kurallara uygun bir şekilde yazabilmek için imla kılavuzlarından yardım alabilirsiniz. Yaptığınız basit hataları ya da karşılaştığınız zorlu sorunları kılavuz öncülüğünde kolayca düzeltebilirsiniz. Farklı yayınevlerinin hazırladığı eserlere toplu olarak yer veren Trendyol'dan okulda ve derslerde yardımcı eserler sipariş edebilirsiniz. ÖSYM'nin hazırladığı sınavlarda yabancı dil konusunda soru kaçırmamak için sözlüklerden faydalanabilirsiniz. Türkçe testlerinde karşınıza çıkan yazım hatası sorularını imla kılavuzlarını satın alıp okuyarak eksiksiz bir şekilde doğru çözebilirsiniz. Kullanışlı sözlük fiyatları, bütçeniz için hesaplı bir düzey taşıyarak satın alım gerçekleştirmenizi kolaylaştırır.

Deyimler Sözlüğü ile Bilmediğiniz Deyimleri Öğrenin

Dil hazinenizi geliştirmek için yararlanabileceğiniz deyimler sözlüğü aracılığıyla anlamını bilmediğiniz deyimlerin anlamlarını öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak sözlükleri okuyarak yeni deyimler öğrenip günlük konuşma dilinize ekleyebilirsiniz. Tasvir etmek, daha etkili bir şekilde ifade etmek gibi amaçlar için yararlanabileceğiniz deyimlerle dilinizi süsleyebilirsiniz. Atatürk ve deyimler sözlüğü kitapları arasından birini seçerek Atatürk hakkında da detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Tarihsel olaylar ve Atatürk İlkeleri gibi konular hakkında derinlemesine bilgi almanızı sağlayacak olan bu eserler, daha donanımlı bir öğrenci olmak için yararlanabileceğiniz kitaplar arasındadır. Türkçe ve edebiyat gibi derslerde karşınıza çıkabilecek sorulara karşı atasözleri ve deyimler sözlüğü ile çalışıp yüksek netler elde edebilirsiniz. Deyim bilginizi geliştirerek Türkçe testlerindeki paragraf ve anlam sorularında doğru yanıtlara ulaşabilirsiniz.

Türkçeyi Daha Verimli Kullanın

Yazım kılavuzları aracılığıyla hatasız bir imlaya sahip olabilirsiniz. Türkçe sözlük kitapları kullanarak bilmediğiniz kelimeleri anında öğrenebilirsiniz. Anlamını yeni öğrendiğiniz kelimeleri günlük dilinize de katarak bu sözcüklerin anlamlarını zihninizde pekiştirebilirsiniz. Derinlemesine bilgi almak için ayrıntılı sözlükleri satın alabileceğiniz gibi, genel bilgi almak için daha dar kapsamlı sözlüklerden birini sipariş edebilirsiniz. Okul çağına göre kategorize edilmiş olan sözlükler uygun bir seçim gerçekleştirebilmeniz için farklı opsiyonlar sunar. Türk Dil Kurumu tarafından yapılan güncellemelere göre güncellenen baskılar en doğru bilgiyi alabilmeniz için uygundur. Resimli İngilizce sözlük baskıları görsellerle daha akılda kalıcı bir şekilde öğrenme sağlar. Kaliteli baskılar dayanıklı yapılarıyla uzun ömürlü bir kullanım oluşturur. Ciltli sözlükler, kaliteli cilt kaplaması ile kütüphanenizde yer alabilecek değerli bir yardımcı kaynak satın alabilmenizi sağlar.

Dil Birikimini Artıran Eserler

Uluslararası dil sınavlarında başarı elde edebilmek için kullanabileceğiniz İngilizce sözlük kitapları İngilizceden İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye gibi farklı baskılara sahiptir. Dil seviyenize uygun bir sözlüğü seçip satın alarak dil yeterliliği belgesi kazanma yolunda çalışmaya başlayabilirsiniz. Uluslararası kuruluşlar tarafından hazırlanmış saygın sözlükler ile İngilizceyi daha derin bir şekilde öğrenip kelimelerle aranızı daha iyi hale getirebilirsiniz. Türkçe sözlükleri kullanarak eski kitaplarda karşınıza çıkan bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına bakıp Türkçeye daha hakim hale gelebilirsiniz. Edebiyat eserlerinin yanı sıra sınavlarda da karşılaşabileceğiniz zorlu sözcüklere kullanışlı sözlükler yardımıyla aşina olursunuz. Alfabetik basım özelliğiyle beraber anlamını merak ettiğiniz kelimelere kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Atasözleri ve deyimler sözlüğü yardımıyla yeni atasözleri öğrenip dilinize katmaya başlayabilirsiniz. Yaşanan durum ve olayları başarılı bir şekilde resmetmek için yararlanabileceğiniz anlamlı atasözleri kullanarak dil yetinizi geliştirebilirsiniz. Bilmediğiniz atasözlerinin anlamlarına da bu sözlükler yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Türkçede ve İngilizcede yararlanabileceğiniz sözlüklerin yanı sıra Arapça, Fransızca, Almanca gibi diğer büyük diller için hazırlanmış sözlüklerden de faydalanabilirsiniz.